Stránka 1 z 1

Taktování - Intel Celeron

Napsal: 11 čer 2011 19:45
od Arha
Dobrý den, dnes jsem se rozhodl nataktovat procesor Intel Celeron D 347. Dozvěděl jsem se, že se Celerony velice dobře taktují.

Zde teploty bez zátěže, se zátěží zhruba 52 C: http://imageshack.us/photo/my-images/163/beznzvufvn.jpg/

Zde přetaktování : http://imageshack.us/f/805/beznzvua.jpg/

Chtěl bych se zeptat, šlo by ještě nataktovat, dejme tomu na 10 %? Bez poškození?

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 11 čer 2011 20:22
od strikis
Já myslím že jo, mám celerona je na něm celkem dobré chlazení dřív mel 1.4ghz a teplota 40c pak se mi to povedlo pretaktovat na 2,9!! a teplota 52c takže zkus to.

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 11 čer 2011 21:00
od Marfy
Záleží jaké máš paměti.Tam musíš hlídat aby frekvence nepřekročila jejich původní mhz.Budeš muset snížit děličku.Procesor půjde určitě ještě výše taktovat.I o 20% .Tam si hlídej hlavně teploty (do 60°C).I tak ale máš už hodně otáček na chladiči,takže by to chtělo lepší.Já jsem se dostal s Celeronem D na 3,6Ghz s trochu lepším chladičem A.C.Freezer a takto ho v pohodě provozoval půl roku.Pak jsem přešel na Pentium D.

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 11 čer 2011 22:51
od Ondys
Násobič 23x... Tak to vidím poprvé.

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 12 čer 2011 12:43
od Arha
Tak nastal problém. Nataktoval jsem to na 10%, teplota v zátěži 52 C. Hry jedou o trochu lépe, jenže FPS vždycky na sekundu klesne z cca 80 na 50 a zase zpět, takže hra cukne. Když jsem vrátil původní hodnoty v Biosu, cukání řestalo. Kde může být problém? Teploty jsou v pořádku :)

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 12 čer 2011 12:50
od tux
U těhlech starších procesorů malý přetaktování spíš ještě rychlost procesoru sníží.
Bez přetaktování ti ta hra jde? Tak co řešíš? Vrať to na default.

Jinak ta teplota disku se mi nelíbí.

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 12 čer 2011 13:41
od Marfy
Jakou máš frekvenci pamětí ? Není vysoká ?

Re: Taktování - Intel Celeron

Napsal: 12 čer 2011 17:12
od Arha
Frekvence pamětí mám na 400 Mhz tuším, dal jsme ratio na 1:1,5 místo 1:2