Blbnoucí nb

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod Stenatko » 08 čer 2023 17:37

MMMMartin omlouvám se za nahlášení, popletla jsem si tlačítka a moc děkuji za zastání. :inlove:

Vy jste mě nepochopili.
On na bezpečnost dá, jen.......prostě říká, že dr. mu dal rok života, on si svůj nb hlídá a co se bude dít pak, to je mu jedno. Asi tak

Má v nb antivir COMODO s firewallem, používá bootovací Norton a ESET, má tam PeerBlock, Comodo jede jen v sandboxu a má tam Reboot Restore a vir se tam dostal ze zavirovaného synova nb. Takže v tomhle on je nevině.
Za druhí, nikam už 20 let nechodí, takže platby mohu udělat přes bankomat nebo svého chytráka........taky má Aligátora pro důchodce za 400 :lol: a když má mít klid, pustí si takové ty uklidňující melodie co má v nb a na net nemusí jít jak je týden dlouhý. Filmů a seriálů má tolik, že by mohl žít ještě 20 let a knížek, těch má 8 GB, na to, že knížka je v kb, tak jich má fakt hodně.
Spory jaký a který OS jsou mi jedno, já normál net vůbec na nic nemám, mě stačí TV a pindafon. Já jen chtěla vědět, zda jsem mu koupila dobrý nb a zda se hdd po dlouhém odvirovávání odviruje, nebo má jeden počítat se zradou, nic víc.

Linux neovládá, takže tyhle hrátky jdou mimo něj a s W7 hold dožije.
Jdu, bouřka, za chvíli budeme bez proudu. :D


Ahoj poradci,
bouřka byla, shodou okolností shořela RAMka, takže původní nb je na ekologickou likvidaci. :lol:
Zítra dojde ten nový, tak uvidíme.

A pro moderátora mmmartin, napsala jsem adminovi, že se omlouvám, že jsem Vás označila za chybu. Lidí co se zastanou je sakra v dnešní době málo. Děkuji
Naposledy upravil(a) Stenatko dne 08 čer 2023 21:18, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod Stenatko » 08 čer 2023 21:37

petr22 píše:WINE nejsou cele Windows, ktere bezi na pozadi. Ve WINE bez pouze samotna jedna aplikace.

Bohuzel, kazdy povazuje sve reseni za dostacujici a hlavne lidi maji tendenci se o sve veci nestarat dokud nenastane prusvih.

Jak tak ctu popis toho co se deje, je tam obrovske mnozstvi chyb na vsech stranach - pokud neco vracim do 14 dnu,
tak bych se v tomk urcite nevrtal, protoze pak prodejce nemusi vratit celou cenu. Atd atd.



Petře22 oni cenu vrátili celou, protože oni se potřebovali těch nb zbavit, jsou nejlacinější na netu. Na druhou stranu, mají stránku kde je napsáno, že jsou nejlepší opraváři PC v Brně a oni neumí vyčistit nb? Nebo pošlou co nenainstaluje myš nebo se vůbec nerozjede? To jsou profíci? :evil:
Jediné co je u nich bez chyby je slušnost a rychlost.

A manžel má skládače nb, co mu ho složí co manžel chce, vždycky je to HP, vždycky Elitebook a vždycky dojde vyčištěný, jen ho spustit. Rok na repas záruka. Ten co jsem mu objednala stojí na aukru kolem 9000 a má kosmetické vady, tenhle nemá nic a stál 2200. Valorizace stála za prd, laciný nb se hodí. :lol:

Dodatečně přidáno po 2 minutách 41 vteřinách:
meda2016 píše:[ot] Dobře se to čte. Jako kurz tvůrčího psaní "Radky Třeštíkové" v České moderní tvorbě: Piš všechno co děláš a co si o tom myslíš.
Jen se zdá, že ty místní rady našly jedinou odezvu ve smíchu majitele notebooku. [/ot]



Ne, ne, poradci jsou zde skvělí...........otázka je, že mi neodpověděli na mou otázku, zda odvirovaný nb je odvirovaný, ale teď už je na vyhození, tak je to jedno. hezký večer :thumbup:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod ITCrowd » 08 čer 2023 23:02

Jo, na to jsem zapomněl odpovědět - ne, není záruka, že je čistý.
Projet antivirem ano, ale pak je tu sekce HJT a pokud tam něco zbylo, virobijci to odstraní.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod Stenatko » 09 čer 2023 08:25

Zdravím odborníci,
nevíte co je soubor bootsqm a zda ho mohu smazat?
Ten pád RAM byl stejně zajímavý, napřed přestala fungovat myš, nb se sekl, tak jsem dala tvrdý restart, manžel by mě zabil vidět to, ale ono to jen zhaslo bez toho cvaknutí, tak jsem to nahodila znovu, samo se to restartovalo a hodilo to modrou smrt s odkazem na memory, to vím, že je RAMka, ale nevěděla jsem která z těch 2 to je tak jsem to testovala na tom druhém nb. Ale pak se v nb objevilo to, nač se ptám.
A naštěstí ještě nejsem tak pitomá, tak mě napadlo udělat opravu chyb a že jich tam po pádu RAMky bylo.

Ale stejně jsem husa pitomá........někdo tu včera psal, že W10 jde osekat na minimum. Vím, že tady jsou všichni dbalí práva a pořádku a o warezu se tu psát nesmí, jen by mě zajímalo, zda existuje iso s osekanými W10, protože když nevíme co a jak můžeme smazat, tak je tahle rada na prd. My jsme normální venkovani, my do PC neděláme a manžel měl i W7 osekané, bo na DVD to bylo vypálené jako menší půlka.
Kdysi říkal, že to se dělá v nějakém prográmku, že se vyháže co tam nechci mít a dám si tam třeba ovladače, tak mi neříkejte, že někdo by neměl osekané W10 a pokaždé to celé odmazával co tam nechce. :evil:

Dodatečně přidáno po 11 minutách 18 vteřinách:
ITCrowd píše:Jo, na to jsem zapomněl odpovědět - ne, není záruka, že je čistý.
Projet antivirem ano, ale pak je tu sekce HJT a pokud tam něco zbylo, virobijci to odstraní.


Vy jste poklad. :inlove:

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod jaro3 » 09 čer 2023 15:09

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... f943cc787c
jakou má soubor koncovku?
Bootsqm.dat?

Bootsqm.dat file only gets created when you run some software that requires to check disk for errors. It is basically a scratchpad for use by this command so that it can keep track of what, if any, corrections it needs to apply to the disk. You can manually delete it as there's no harm in deleting the file.

Soubor Bootsqm.dat se vytvoří pouze při spuštění nějakého softwaru, který vyžaduje kontrolu chyb na disku. Je to v podstatě zápisník pro použití tímto příkazem, aby mohl sledovat, jaké opravy, pokud vůbec nějaké, potřebuje použít na disk. Můžete jej odstranit ručně, protože odstraněním souboru není žádná škoda.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod Stenatko » 09 čer 2023 20:16

Vážení poradci,
nejsem až zas taková husa, abych nenašla co hledám. V novém nb jsou dle Vaší rady W10, dokonce mi má angličtina stačila na pochopení jak je počeštit a nastavit datum :D , ale dál opět potřebuji své poradce.
Blbá otázka: když se zaviruje comp, odnese to jen HDD nebo to může doblbnout i nb jako takový?

A podsvícená klávesnice je super :clap:

Dodatečně přidáno po 1 minutě 34 vteřinách:
jaro3 píše:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/bootsqmdat/0a55e2a8-05f3-44d0-85b6-fcf943cc787c
jakou má soubor koncovku?
Bootsqm.dat?

Bootsqm.dat file only gets created when you run some software that requires to check disk for errors. It is basically a scratchpad for use by this command so that it can keep track of what, if any, corrections it needs to apply to the disk. You can manually delete it as there's no harm in deleting the file.

Soubor Bootsqm.dat se vytvoří pouze při spuštění nějakého softwaru, který vyžaduje kontrolu chyb na disku. Je to v podstatě zápisník pro použití tímto příkazem, aby mohl sledovat, jaké opravy, pokud vůbec nějaké, potřebuje použít na disk. Můžete jej odstranit ručně, protože odstraněním souboru není žádná škoda.


Proběhla oprava chyb po smrti RAm a že tam bylo co opravovat, takže je to jen poznámka k opravě. Děkuji, milá odpověď.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod jaro3 » 09 čer 2023 22:10

Stáhni si CrystalDiskInfo
https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... ldiskinfo/
Spusť program a klikni na Úpravy-Kopírovat. Poté sem vlož pomocí Ctrl+V obsah logu.

Případně zde:
Vlož log z HJT:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=5119
https://sourceforge.net/projects/hjt/fi ... e/download tento!

do sekce HiJackThis.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod Stenatko » 10 čer 2023 12:51

Pro Jaro3: rada hezká, ale zbytečná. NB byl "ekologicky" hozen do kovošrotu.
Asi za hodinu jsem zjistila, že nejsem jediné trdlo v dědině........kamoš donesl nb Dell Inspiron, který nějaký dobrák rozebíral asi majzlem a kladivem, takže se mu podařilo urvat všechny ty dráty mezi klávesnicí a třeba větrákem apod. Navíc si zaheslovat BIOS, tak to by snad problém nebyl, ale zahesloval si i hdd a neví heslo... nevím jak to s tím je, ale poradila jsem mu stejný kontejner :lol:
Mám radost z toho, že nejsem blbá jen já.
A nb jsem zvládla nainstalovat i já. Super. Jen by mě zajímalo, jak byl sjetý ten co vymýšlel ty barvy a vzhled. Je to hnus.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blbnoucí nb

Příspěvekod jaro3 » 10 čer 2023 15:42

Takže to tu můžeš uzavřít , zelená fajfka nebo zamknout.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů