Přepěťová ochrana Vyřešeno

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod ITCrowd » 06 říj 2022 20:41

petr opět lže, jako když kreml tiskne.
Dvě prodlužky za sebou není nic proti ničemu a jasně jsem to i s odkazem na předpisy ukázal zde. viewtopic.php?f=44&t=222496#p1741255
Nic proti tomu, že rozumí počítačům, ale v silnoproudu je naprosto vedle.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: RE: Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod Mr. Incognito » 06 říj 2022 20:56

jimmy3 píše:
Mr. Incognito píše:Není to nutné, nicméně je rozumné lednici mít na samostatném okruhu, který není napojený na hlavní jistič.


Být tebou, tu tvoji radu radu radši smažu, než se toho někdo náhodou chytne, když tomu nerozumíš, neraď laikům, jak má být provedená elektroinstalace, nic osobního.
petr ti to vysvětlil, tímto mu děkuji za ušetřenou práci.

A proč nedávat lednici do stejné zásuvky s jiným spotřebičem taky vysvětlil správně, náběhový proud lednice je násobně vyšší než při běžném provozu a mohlo by to vyhazovat jistič.

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod vojak3 » 06 říj 2022 20:56

Tak jsem našel tyhle info. Snad to není nějaká Čína, už se to doma válelo hodně dlouho.

16A což by teda mělo být OK
Přílohy
20221006_205328.jpg
20221006_205316.jpg
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod petr22 » 06 říj 2022 20:59

Cina je temer vsecko, ale musel by ses podivat dovnitr, jake jsou komponenty, jestli
neni neco viditelne ocouzene, plasty pripalene a podobne znamky.

Kdyz to zpusobi problem a skodu, muzes se utesovat, ze to odpovidalo predpisum.
Je mnoho veci ktere predpisum odpovidaly, ale dobre nedopadly, napriklad Titanik.

Nevis, jake rozdvojky to jsou, nevis jake prodluzovacky to jsou, jak jsou dlouhe, muze to
byt treba 50 let stare, za par korun od Tamana z vecerky, vyhrate, prismahle - ja bych to
za sebe rozhodne nezapojoval. Mohou to byt klidne 10-20m lacine prodluzky za sebou.
Nelze automaticky vsechny prodluzovacky spojene do sebe povazovat za bezpecne jen proto,
ze to zadna norma nezakazuje.

Kdyz to firemni bezpecaci zakazali ve firme co ma jen v CR 10 tisic zamestnancu, tak
to svuj smysl urcite mit bude.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 06 říj 2022 21:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: RE: Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod jimmy3 » 06 říj 2022 20:59

Mr. Incognito píše:
jimmy3 píše:
Mr. Incognito píše:Není to nutné, nicméně je rozumné lednici mít na samostatném okruhu, který není napojený na hlavní jistič.


Být tebou, tu tvoji radu radu radši smažu, než se toho někdo náhodou chytne, když tomu nerozumíš, neraď laikům, jak má být provedená elektroinstalace, nic osobního.
petr ti to vysvětlil, tímto mu děkuji za ušetřenou práci.

A proč nedávat lednici do stejné zásuvky s jiným spotřebičem taky vysvětlil správně, náběhový proud lednice je násobně vyšší než při běžném provozu a mohlo by to vyhazovat jistič.


Mě petr nic nevysvětloval, jestli nepoznáš rozdíl mezi jističem, chráničem nebo jističochráničem, fakt nikomu s ničím neraď, napsal jsi pěknou hovadinu tak jsem tě nato upozornil ale je vidět že ses nad tím ani nezamyslel
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: RE: Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod ITCrowd » 06 říj 2022 21:01

Mr. Incognito píše:A proč nedávat lednici do stejné zásuvky s jiným spotřebičem taky vysvětlil správně, náběhový proud lednice je násobně vyšší než při běžném provozu a mohlo by to vyhazovat jistič.
Náběhový proud lednice je několikanásobně nižší, než puslního zdroje. Jediný důvod proč dát lednici zvlášť je případné rušení způsobené motorem.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 8 vteřinách:
Re: Přepěťová ochrana
petr22 píše:Lednice se dava na samostatny okruh bez proudoveho chranice, pokud chranic vyleti, aby ji nevypnul.

Opět nesmysl. Proudový chránič chrání všechny spotřebiče. Tedy i lednici. Co to je najdeš zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Proudov%C ... A1ni%C4%8D
proudový chránič nereaguje na přetížení, nýbrž na rozdíl proudů mezi pracovními vodiči (zjednodušeně mezi fází a nulou).

Dodatečně přidáno po 15 minutách 9 vteřinách:
Re: Přepěťová ochrana
petr22 píše:Kdyz to firemni bezpecaci zakazali ve firme co ma jen v CR 10 tisic zamestnancu, tak
to svuj smysl urcite mit bude.

Tím se to vysvětluje.Máte moc prodlužek a moc zaměstnanců. A pokud mají takové znalosti jak ty, pak se nelze divit, že jsou schopni klidně za 10A prodlužku zapojit 16A. A proto vám to bezpečáci zakazují, protože to prostě mentálně nedáváte.
Znovu opakuji neexisatuje žádný předpis, který by zakazoval zapojení dvou prodlužek za sebou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod jimmy3 » 06 říj 2022 21:20

Některé spotřebiče nemusejí být připojeny přes proudový chránič, patří mezi ně i lednice, to ale neznamená že nesmí být přes proudový chránič, ale daleko rozumnější je lednici připojit na samostatný okruh přes jističochránič, při vybavení centrálních chráničů v rozvaděči lednice poběží, víc asi není třeba jištění lednic rozebírat na IT foru xD
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod ITCrowd » 06 říj 2022 21:25

Všechny spotřebiče musí být chráněny. Přípojka lednice má tři vodiče, jeden z nich je ochranný, tedy musí být připojena přes chránič. Tečka. Zákon hovoří jasnou řečí.
Jestli to bude ochrana zeměním, nebo nulováním, jestli bude chráněna chráničem, nebo jističochráničem je fuk. Ale chráněna být musí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod Mr. Incognito » 06 říj 2022 21:33

Pokud se nezměnila norma, tak nemusí. Výjimku mají speciální spotřebiče, mezi které se řadí například počítače nebo právě ledničky.

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod jimmy3 » 06 říj 2022 21:38

ITCrowd píše:Všechny spotřebiče musí být chráněny. Přípojka lednice má tři vodiče, jeden z nich je ochranný, tedy musí být připojena přes chránič. Tečka. Zákon hovoří jasnou řečí.
Jestli to bude ochrana zeměním, nebo nulováním, jestli bude chráněna chráničem, nebo jističochráničem je fuk. Ale chráněna být musí.


Asi studuješ jiné zákony než projektanti nebo revizní technici v ČR, v některých případech chránič být nemusí, tečka.
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod ITCrowd » 06 říj 2022 21:39

vojak3 píše:Našel jsem třeba tyhle srandy, jestli by mohla být nějaká dobrá, s tím že bych eliminoval rozdovjku a popřípadě powercub.

https://www.datart.cz/prepetova-ochrana ... cerna.html

https://www.datart.cz/prepetova-ochrana ... b8tuf.html

https://www.smarty.cz/Belkin-prepetova- ... -2m-p53193


Pokud jsem to pochopil správně, pak máš dvojzásuvku, kde v jedné je rozdvojka + lednice a v druhé prodlužka s cube. V tom případě klidně nech lednici jak je.
Co se týče těch ochran, pak ta první zvládne 16A, druhá 10A, třetí (belkin) nemá uvedeno, tedy vyřadit z výběru. U té druhé (eaton) platíš navíc za ochranu telefonní linky (RJ11). Takže mi z toho vychází ten philips.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Přepěťová ochrana

Příspěvekod Mr. Incognito » 06 říj 2022 21:40

jimmy3 píše:
Mr. Incognito píše:
jimmy3 píše:
Být tebou, tu tvoji radu radu radši smažu, než se toho někdo náhodou chytne, když tomu nerozumíš, neraď laikům, jak má být provedená elektroinstalace, nic osobního.
petr ti to vysvětlil, tímto mu děkuji za ušetřenou práci.

A proč nedávat lednici do stejné zásuvky s jiným spotřebičem taky vysvětlil správně, náběhový proud lednice je násobně vyšší než při běžném provozu a mohlo by to vyhazovat jistič.


Mě petr nic nevysvětloval, jestli nepoznáš rozdíl mezi jističem, chráničem nebo jističochráničem, fakt nikomu s ničím neraď, napsal jsi pěknou hovadinu tak jsem tě nato upozornil ale je vidět že ses nad tím ani nezamyslel
Ano, nesprávné jsem použil pojem jistič místo chránič, nicméně normální člověk pochopil, co jsem chtěl říct, hnidopich bude rýpat .


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů