Wi-fi, prolomení?!?

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Wi-fi, prolomení?!?

Příspěvekod N!cholai » 26 pro 2008 17:27

Jsem se krepat překoukl :lol: Raději smazáno...
To OWNER: To je přece všechno nelegální, ne? Kdyby mi někdo cizí prolomil WPA šifrování, tak volám policii ČR :D A ještě.. ten aircrack umí prolomit jenom WEP.... Já mám naštěstí WPA2
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi, prolomení?!?

Příspěvekod memphisto » 26 pro 2008 17:46

aby jsi prolomil i WEP, tak o tom musíš něco vědět a né hned podle návodů na netu. WPA/WPA2 je v dnešní době zatím neprolomitelná ochrana a plně dostačující. pro domácí použtí bych řekl až moc :lol:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi, prolomení?!?

Příspěvekod Radix » 15 úno 2009 12:55

Z netu:
Bezpečnostní konference PACSEC 2008 která se bude konat v japonském Tokiu 12 a 13. listopadu 2008 má skvělý tahák. Bude tam odprezentován security research Marka Tewa v podobě další nové implementace útoku na WPA-TKIP. Zabezpečení šifrováním WPA-TKIP a dynamicky generované klíče, laická i odborná veřejnost považovala až doposud za nepřekonatelné a podstatně bezpečnější, jako z dnešního pohledu vtipné WEP.
Dle komentářů Mark Tew a Martin Beck odprezentují způsob prolomení protokolu TKIP (Temporal Key Integrity Protocol), který jak je známo používá dynamicky se měnící klíč pro každou sadu dat. Čas potřebný pro prolomení WPA je údajně 12 až 15 minut.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Wi-fi, prolomení?!?

Příspěvekod guest » 15 úno 2009 12:56

A nebo by mi stačil nějaký prográmek, který by sledoval přenesená data, doporučili by jste mi nějaký?

Zkus Down2Home, je jednoduchý a má asi všechny potřebné funkce. Kdysi se mi celkem osvědčil, ale kolidoval mi s některými hrami, konkrétně s Moorhuhny - hry se sekaly.


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti