Stránka 1 z 2

Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 11:22
od masterbill
Hned na úvod bych možná měl říct, že je mi jasné, že nejlépe PC zabezpečuje uživatel sám :)

Ale zpět k dotazu, jaké programy by jste doporučili free i placené programy pro domácí použití pro sestavu napsanou v podpisu? Je lepší komplexní řešení nebo několik programů?
Já mám v PC tyto free: Avast HE + Sunbelt + Spybot

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 11:42
od Pic
Podle mne při nezbytné obezřetnosti to je dostačující (neklikat na každou nabídku a nestahovat neznámé programy z pochybných zdrojů). Pravidelně skenovat antivirem a na př. Spybotem, při aktualizaci těchto programů.

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 11:51
od pitimir
Tak v generale vychadzaju lepsie platene veci - za kvalitu sa predsa plati ;)

Ako najlepsie zabezpecit PC? To zavisi od viacerych faktorov - vykon PC, ochota investovat, ci ide o domaci/firemny PC, ci bude sediet po uzivatelskej stranke, ci nebude kolidovat...atd. Kriterii je vela - ty si ziadne nedal, skusim to ale zhrnut vo vseobecnosti.
Zakladne zabezpecenie PC je podla mna antivirus (AV), antispyware (AS) a firewall (FW - ten windowsacky stoji za figu, cize treba tam nahodit cosi od inych firiem).

AV: Zaklad zakladu, kym ho user nema, nekontrolujem logy.
Z platenych produktov Kaspersky, Norton/Symantec, Nod, Bitdefender.
Z free: Avast a Avira.

AS:
Platene: Spyware Doctor
Free: SuperAntiSpyware (moznost prejst na platenu verziu, ktora ponuka real-time ochranu, inak je to len scanner), Spyware Terminator

FW:
Z firewallov spomeniem ZoneAlarm (moznost platenej verzie, avsak free verzia je bohato postacujuca pre normalnych userov), Comodo, Outpost...

Osobitnou kategoriou su roboty, baliky "all in one". Su v nich zahrnute okrem AV aj antispyware (a antispam) moduly + firewall. Cize staci nainstalovat jeden soft a PC je kompletne chranene. Prikladom moze byt Kaspersky Internet Security (KIS), Norton Internet Security (NIS), Eset Smart Security (ESS), Avira Premium Security Suite, Bitdefender Internet Security (BIS) atd. Niekedy sa to moze oplatit, inokedy je radsej treba dat prednost instalacii osobitnych programov (vid ESS, firewall je na otrasnej urovni. Preto sa radsej odporuca instalovat Nod a doinstalovat napr. ZoneAlarm).


Dalsia bod su veci, ktore pre niekeho nemusia vyzerat ako nieco, co by mohlo mat cosi spolocne s bezpecnostou PC: pouzivanie alternativneho browsera (cize FireFox, Opera...), VZDY aktualizovany system a programy (napr. Java a pod.). Avsak je to rovnako dolezite (ak nie dolezitejsie), pretoze tymto clovek predchadza infekcii.


Spravanie sa na nete: Necrackovat, nelozit po sedej a toboz nie ciernej strane netu, neklikat na vsetky reklamy, skratka spravat sa poctivo a slusne. Ale to je snad normalka ;)

Tolko z mojej strany, keby nieco, kludne napis.

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 13:58
od masterbill
pitimir píše:To zavisi od viacerych faktorov - vykon PC, ochota investovat, ci ide o domaci/firemny PC, ci bude sediet po uzivatelskej stranke, ci nebude kolidovat...atd. Kriterii je vela - ty si ziadne nedal, skusim to ale zhrnut vo vseobecnosti.

Doplněno do prvního příspěvku... pro domácí použití a pro sestavu napsanou v podpisu

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 14:10
od pitimir
Chces konkretny produkt? KIS, BIS alebo NIS. Podla toho, co ti bude sediet a co ti zvladne PC (tato podmienka plati najma pre Kaspersky IS).

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 14:18
od masterbill
nejlépe, aby to komunikovalo česky, nesedím tu jenom já :) a možná by se hodila i česká podpora pro produkt, aby se tam nelekli, kdybych jim psal AJ - teprve se začínám AJ učit :)

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 02 lis 2009 17:58
od pitimir
Neviem, ako je to s podporou, ale vsetko su to velke znacky, velke mena, cize s tymto by som problem nevidel...
Mr. Gugl ti bude vediet na 100% poradit viac ;)

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 09 lis 2009 17:52
od fNxXx
Antivir: Avast! PROFESSIONAL HOME 4.8
Malware: Malwarebytes anti-malware
Spyware: Ad-Aware 2009

Avast má kompletní zabezpečení PC to je pravda, ale přece jenom jistota je jistota a lepší je Malware a Spyware stavěný jen jako Spyware a Malware.

PS: Stejně nejlepší antivir máš ty sám a nemusíš nic instalovat (v hlavě).

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 14 lis 2009 20:12
od masterbill
tak bych to nakonec viděl na Symantec... nyní už jen potřebuji dořešit jestli Norton 360 nebo NIS 10 ?

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 15 lis 2009 15:12
od pitimir
Podla toho, co od toho ocakavas, co potrebujes. N360 je komplet balik v pravom zmysle slova, mas tam aj f-cie doladujuce system, backup a podobne. NIS je proste bezpecnostny soft, avsak s vacsimi moznostami doladovania...

Citaj:
https://obchod.viry.cz/index.php?kat=19
https://obchod.viry.cz/index.php?kat=20

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 08 čer 2010 15:15
od agentik-x
Já mám Avast jako antivir-je nejlepší

Pro optimalizaci Advanced system care je i free a tuneUp 2010 výborná věcička pro optimalizaci počítače a zároveň s vámi tento program i komunikuje,co je pro váš počítač nezbytné udělat aby byl v Normálu.

Jako monitory který sledujou spyware atd při selhání antiviru,nemůžeme být přeci závyslí na jedný věci v životě že používám nový ad aware a spybot-search jsou na sebe závyslý tyto dva programy.A nejsou na nic tyto programy jak jsem někde četl,prostě jenom nechápou o co jde mají přeci vysokou podstatu.A jsou zdarma

PC se má čistit nejméně jednou za týden tune up mám nastavený každý pátek čistí vše a defragmuje.Advaced system care je agresivním čističem
po zakoupení této licence,ale na nezbytné věci.Né že si vymazává co chce,ale co musí výrobci tohoto programu určitě nejsou idioti :wink:
Register booster je taky výborná věc,ale po zakoupení jen na rok a poslední mám klasický CCleaner zdarma kterým čistím hned po instalacích a
odinstalacích programů po surfováni na internetu atd. je rychlý a základní.
To je vše k Pc a tomuto tématu.
S těmito programy není systém přetížen mám windows 7 64 a 1GB ram a tune up 2010 mi píše,že si mám zvýšit ram min. na 2 GB

Re: Čím nejlépe zabezpečit PC?

Napsal: 08 čer 2010 16:37
od richchie