Stránka 1 z 2

Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 17:18
od liborek
mám dotaz potřebuji vytisknout asi dvacet fotografií malého rozměru na A4.Na moji tiskárně to nejde takže to dám vytisknout jinde,ale potřebuji to uložit na Cd .Jak to provést,Ještě jednou potřebuji nějaký program kde na stránku A4 dám třeba devět fotek.Teď když dám průvodce tislkem,tak mi to nabídne třeba Výtisk do peněženky kde je třeba 9 fotek,ale já to vytisknout nemůžu,potřeboval bych to uložit.Něco jak když jsem si kdysi dělal kalendář/už nevím v čem/ a ten jsem uložil na CD a pak hodil do tiskárny profesionálně vytisknout.Měl jsem tam ke každému měsíci fotku...No však víte.Teď potřebuji jenom ty fotky.
V jakým programu by to šlo?Půjde to v Zoneru 8 nebo AdobePhotoshop/ten někde mám,ale teda dost starý/.Pokud ano tak jen stačí naznačit a já si to tam najdu,ale momentálně jelikož s něma neiumím, tak je to bloudění a chtěl bych to co nejrychleji udělat.Dík za radu.

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 17:31
od Owner
http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/prevody_a_optimalizace/wall-photo-maker/

Tendhle program to umí právě obráceně , než chceš ,ale mohl by zvládnout i seskupení fotek do A4.
Jinak bych zkusil třeba Word :D .

//poupravil jsem ti odkaz.
//mike007

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 17:56
od ini808
Já bych to udělal tak, že bych pustil GIMP, otevřel v něm nový projekt, kde bych nastavil A4, a pak už je to jen o zkopírování zmenšení každé fotky - monotonní práce tak na 15 minut

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 18:00
od Sako_MDK
No asi tak otevřeš si obrázky v malování upravíš velikost a vložíš do Wordu.....Ale qwalite je fuč .... :?

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 18:31
od liborek
Word mě taky napadl.Právě,že potřebuji plnou kvalitu,aby ty malé fotky byly ostré,i proto to dávám tisknout na lepší stroje do tiskárny.Když dělám ten kalendář tak tam byly fotky asi 4x4cm a rozeznal jsem SPZ na autech jako živě.

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 18:45
od Owner
Zkus to zmenšit tu fotku prvně ve Wordu , potom v malování. Podle mě v tom bude rozdíl .
Další možnost je si zmenšit ty vybrané fotky v nějakém programu k tomu určenému a potom je naskládat do Wordu. :bigups:

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 18:49
od Sako_MDK
Jasný no to chápu...pokud to chceš mít hezký asi bych neváhal nainstalovat PINACLE Studio ...Corel ...nebo něco v tom stylu...je to vojeb ale výsledek bude co chceš :bigups:

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 18:50
od Marfy
Používám třeba taky Corel Draw.Otevřu nový list a importuji fotky které chci.Můžu samozřejmě měnit i velikost.Ale nemusíš mít nutně Corel.Tohle zvládne i malý prográmek Rayfilm Printer,který je zdarma stažitelný zde http://www.rayfilm.cz/cs/download.php Taky ho někdy používám.

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 19:24
od liborek
Všem děkuji za rady.Už jsem to našel.Zoner 8 -Publikovat-Šablony a pak už to jede :D :D :D :D :D

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 19:26
od Pepas87
a nestacilo by ty fotky nechat zvlast a pak je pri tisknuti jen pozadat at daji "vice obrazku na list"???

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 19:31
od Owner
Nemyslel si náhodou více listů na jeden list? :bigups:

Re: Jak uložit více fotek na A4

Napsal: 30 pro 2008 19:35
od liborek
Tak jsem jásal předčasně.Uložit to jde ,ale jen ve formátu Zoneru,nebo jako PDF.Což jim dát nemůžu.Jo ještě je tam možnost uložit i jako bitmap,tak to by snad šlo.
Papas:To by možná šlo,ale nedovedu ,ale asi by to stálo pěkný peníze :-( Podle toho kdy jsem tam byl naposleda,si za práci navíc,vlastně určitá editace,berou dost.