Co si myslíte o Picasa3? Vyřešeno

Tvorba grafiky, grafické programy a vše o nich…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Co si myslíte o Picasa3?

Příspěvekod Peťa » 04 čer 2011 17:29

Ahoj,

co si myslíte o programu Picasa 3? Já myslím, že je to šikovný a pěkný program.
Děkuji za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslíte o Picasa3?

Příspěvekod Petison » 04 čer 2011 17:48

Jeden z nejlepších freeware programů na fotky.Dříve jsem ho používal,pak jsem přešel na zoner photo studio.

Čím je vlastně Picasa tak vyjímečná? Z mého pohledu je to rychlost, přehlednost (včetně perfektních náhledů), jednoduché upravování fotek bez jejich modifikace na disku (pokud uživatel nechce - funkce zkusím štěstí ruluje), možnost hlídání určitých adresářů pro změny a velmi dobré možnosti organizace fotek. Plus pěkný export a jako zajímavost je možné v 3D zobrazit fotky v časové ose.

Odpůrci Picasy ji hlavně vyčítají, že neví v kterém podadresáři je který adresář (odstraněno již před dlouhou dobou) a špatná organizace adresářů (prakticky odstraněno ve verzi 3).
Novinky nové verze programu Picasa

Tím jsem nakousl jednu z novinek nové verze - lepší podpora pro organizaci adresářů. Ono je stejně lepší místo adresářů vytvářet logické alba - tak může být fotka na disku jen jednou, ale ve více albech (ale někteří uživatelé jsou hold konzervy - částečně i já). Bohužel zde je taky prakticky jediná moje výtka - prázdné adresáře program zásadně nezobrazuje a nelze ho k tomu nijak donutit.

Autoři jako jednu z hlavních plus nové verze udávají možnost synchronizace webových alb se stavem na disku. Bohužel zatím webová alba nepoužívám - ale chystám se.

Mne mnohem více zaujal nový integrovaný prohlížeč, který je super rychlý. Nebo opravdu jednoduché retušování, ořezávání (podle vybraného formátu) nebo odstraňování červených očí (a to i automaticky).

Jeho třešnička na dortu mi přijde tlačítko, kterým vyberete fotky s obličejem (s celkem velkou úspěšností). To, že můžete fotky tagovat, označovat hvězdičkou a řadit do virtuálních alb je skoro samozřejmostí.

Další novinkami jsou možnosti přidávání textu nebo vodotisku do fotky, típání obrazovky nebo možnost vytváření filmů z fotek (to jsem ale nezkoušel).

Problémy: Kromě uvedené věci s prázdnými adresáři jsem narazil pouze asi na dvou místech na problém s češtinou.

Myslím si (a nejsem sám) že už minulá verze byla top programem a nová verze vedení prakticky jen upevňuje. A je to zadarmo.



Příručka v PDF
http://jnp.zive.cz/download.aspx?id_file=258632584

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslíte o Picasa3?  Vyřešeno

Příspěvekod Peťa » 04 čer 2011 18:21

Děkuji za vyčerpávající info.


Zpět na “Design a grafické editory”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů