Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Příspěvekod TRNX » 30 lis 2018 14:04

Díky za rady.
No já budu dále pracovat ve Windows, v Linuxu se chci začít učit, protože se to může hodit. Ani mi tak nejde o to, že jednoho dne bych chtěl přejít (mě Windows zase tolik nevadí, i přes ty chyby a nedostatky), spíše si chci rozšířit obzory a naučit se něco nového. A hlavně síťařina, správa serverů apod. Známý mi říkal, že jejich Win server jel bez restartu nejdéle něco kolem 250 dní a Linuxový server asi 800, což je docela rozdíl. A co se týče sítí, Linux je asi to nejvhodnější. Tak jsem si řekl, že jestli to někdy zkusit, tak teď, když jsem mladý a ještě mám chuť zkoušet nové věci :D

Reklama
Voky0077
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Příspěvekod Voky0077 » 30 lis 2018 14:12

S Debianem zkusenosti nemam, ale pri problemech na Ubuntu se vesmes vsechno da dohledat, nekdo pred tebou uz to resil.
Ja pouzivam Fedoru a nenarazil jsem na nejaky zasadni problem. Vse beha jak ma, velkou vyhodou je vyborna komunita u nas, staci se zeptat v chatu (existuje skupina na Telegramu, link treba na mojefedora.cz) a vzdy nekdo poradi.
Naopak treba openSUSE bych moc nedoporucil, to mi neprijde zrovna dvakrat stabilni :D Ale nikdy jsem ho nekonfiguroval..
Zkusil bych vyzkouset vice distribuci, sam uvidis, co ti nejvice vyhovuje. Dnes se v Linuxu da temer vse naklikat z GUI, takze to nevyzaduje kdovijake znalosti a da se v tom v pohode fungovat.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Příspěvekod Turion » 30 lis 2018 14:23

Jo síťařině nerozumím vůbec. V terminálu akorát, když mi nejde internet, tak zkusím připojení příkazem ping 8.8.8.8 nebo navíc jsem si doinstaloval traceroute jako náhradu za windousí tracert. Správa switche mi jde přes firefox jako na win, takže tam není rozdíl pro mě žádný a ani se v tom nehrabu z neznalosti.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Příspěvekod TRNX » 30 lis 2018 16:49

Já se taky teprve učím, ale co vím, lepší síťaři preferují Linux. Celkově i k penetračnímu testování je zapotřebí znalost Linuxu a lepší zkoušet už pomalu teď, než to nechávat do budoucna. Je to ale samozřejmě hodně informací a člověk neví co první.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Příspěvekod ITCrowd » 30 lis 2018 17:08

Jak kdo a jak kdy. Nicméně systémy routerů, NASů a switchů jsou odvozeniny linuxu a proto síťaři umí aspoň základy. Ono se hodně věcí dá udělat změnou konfiguráku, a to i takových, které pomocí webového rozhraní nejdou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s instalací Debianu - další problémy

Příspěvekod TRNX » 01 pro 2018 15:24

Super, tak díky všem za rady a informace. Dovolím si téma nechat ještě pár dní otevřené, kdyby se vyskytl nějaký problém, ale zatím vše funguje, takže kdyby nebyl problém, označím jako vyřešené.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1497
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • ESET antivirus a další produkty - levně od PC-HELP
    od Ltb » 27 lis 2023 18:47 » v Vše ostatní (sw)
    0
    7562
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 18:47
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    455
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1128
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • Problém s instalací Windows 10
    od Petison » 09 dub 2023 08:50 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1558
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 07:37

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti