fedora s win 11

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Phoenix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

fedora s win 11

Příspěvekod Phoenix » 05 čer 2023 15:05

ahojte

chcel by som si do dell laptopu nainstalovat popri windows 10/11 co tam je, Fedoru linux
Ale pri instalacii sa ukazuje to, ze nevnima instalacka fedory disc.
Cital som som na internete ze tam treba zmenit SATA drive z Raid na ACHI ale ak uz je tam OS nainstalovane tak ze to moze byt problem
A ze treba spravi tieto steps, ktore su v tomto linku https://www.top-password.com/blog/switc ... g-windows/

Moja otazka je ze keby sa nieco pokazilo, ze ako neprist o windows 10 co som mal v laptope predinstalovany. Kupil som laptop, kde uz bol nainstalovany ale v pripade ze by sa pritom prepinani nieco pokazilo, ako revertnut changes ?
dakujem
Come on

I’m with you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes,With you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10917
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: fedora s win 11

Příspěvekod zeus » 05 čer 2023 15:40

Windows v sobe maji mj. program Zalohovani a s pomoci bitove kopie na externim disku a instalacni flesky dokazes laptop uvest do stavu v okamziku zalohy.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: fedora s win 11

Příspěvekod pcmaker » 05 čer 2023 20:42

Nedělej to. Nedoporučuji cpát na jeden disk více OS. Windows má ve zvyku při instalaci některých záplat aktualizovat i zavaděč systému a Linux ti jednoho krásného dne zmizí i kdyby se ti instalace vedle Windows podařila. Není to pro BFU. Na stolním PC to mám tak, že mám každý OS na samostatném disku a ty přepínám.

Phoenix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: fedora s win 11

Příspěvekod Phoenix » 06 čer 2023 01:04

pcmaker píše:Nedělej to. Nedoporučuji cpát na jeden disk více OS. Windows má ve zvyku při instalaci některých záplat aktualizovat i zavaděč systému a Linux ti jednoho krásného dne zmizí i kdyby se ti instalace vedle Windows podařila. Není to pro BFU. Na stolním PC to mám tak, že mám každý OS na samostatném disku a ty přepínám.



tak ale na laptope mam len jeden hardisk,
neviem ci je mozné dat donho este jeden

4Zeus: Ďakujem
Come on



I’m with you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes,With you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes


Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti