Linux vs. Vista

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Mcsever
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Linux vs. Vista

Příspěvekod Mcsever » 03 říj 2007 21:12

Mám pár otázek, vlastním nt HP pavilion dv6580ec, mam na nem nainstalovany visty(legální). Mezi nama je to strašnej OS jak kvůli výkonu tak jsem v háji i s baterkou. Mým cílem je mít legální OS ale jsem si tedka uz skoro jist ze s Vistama to nepujde. Chci se tedy zeptat jestli si myslite ze by ted slo doinstalovat linux, mam CD UBUNTU 7.04 ale mam z toho docela obavy protoze Visty maj nejak divne rozdelenej disk(C-OS+data a D-hp recovery) Taky nevim jak by to bylo treba se zarukou kdyz nainsaluju linuxy atd. Jsem z toho tak nejak jelen:-( dekuju za kazdej nazor a radu

Reklama
Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

linux

Příspěvekod cybernovi » 03 říj 2007 21:19

Tak záruku určitě neztratíš. Dále když spustíš instalaci Ubuntu, tak tak ti sama nabídne oddělit část volného disku. Zřejmě bych to vzal z Déčka. Nebo se mi spíš osvědčilo, oddělit část disku z některých programu pro Windows (např. partition magic) a teprve pak spustit instalaci Ubuntu. Dále píšeš že máš cd Ubuntu 7.04. To je již poněkud zastaralá verze. Za 14dní vyjde Ubuntu 7.10, tak bych doporučoval počkat, protože instalace 7.10ky bude snažší i rozpoznaní hardwaru apod. Ubuntu je strašně rychle rozvíjející se distribuce, takže rozdíl je dost velký

Mcsever
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mcsever » 03 říj 2007 21:34

Jenomze kdyz jsem instaloval Visty tak mi to udelalo automaticky disky na C 104GB a D na 6GB kde je hp recovery. Neztratim tak nejaky data, dodatecnym rozdelenim disku? I kdyz to bude muset byt z cecka?

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod cybernovi » 03 říj 2007 22:43

kdyz das rozvou instalaci, tak bych to asi neriskoval, ale prez ten Partion Magic určite nestratíš, pokud tam neudělas nejakou volovinu

V!ld@
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod V!ld@ » 14 říj 2007 01:45

Mcsever píše:Jenomze kdyz jsem instaloval Visty tak mi to udelalo automaticky disky na C 104GB a D na 6GB kde je hp recovery. Neztratim tak nejaky data, dodatecnym rozdelenim disku? I kdyz to bude muset byt z cecka?


Já jsem zatím disky rozděloval vždy při instalaci a nikdy jsem o data nepřišel.
OS: Linux Kubuntu (primární) a Windows XP (sekundární), RAM: 512MB, procesor: AMD 2500+, grafická karta: NVIDIA GeForce 7600GT

Mcsever
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mcsever » 20 říj 2007 15:22

Tkže jsem stahl Ubuntu 7.10, vypalil, spustilo se mi i live cd, chtel jsem se pustit do instalace ale zkoncil jsem na deleni disku, mam tam jen dve volby-pouzit cely disk a rucne, pozit cely disk nechci protoze nechci prijit o data a hlavne tam mam OS vista. Kdyz to delam rucne tak se mi nejak nedari rozdelit disk C 105GB, nemuzu porad rozdelit to cecko abych tam mohl vytvorit ty dva disky pro ubuntu.
Diky moc za kazdou odpoved!!!

Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod newwes » 10 led 2008 13:09

Sice už je to doba od založení tématu, ale jestli ještě chceš...
Na PC s Vistou jsem před pár dny přidal Open SUSE a ten ti při instalaci nabídne, jak velký oddíl chceš. O Vistu mít strach nemusíš...,


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů