Nejde nabootovat Puppy

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Zeppelin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejde nabootovat Puppy

Příspěvekod Zeppelin » 10 led 2008 14:22

Zdravím, chci se prosím optat zda-li mi bude fungovat toto: stáhnu Puppy, udělám Live CD, nabootuju, nainstaluju na čistý disk, disk vyndám a dám do jiného kompu.....bude mi to potom v tom druhém kompu fungovat? V linuxu se nevyznám tak prosím odpovědi bez kódů a tagů atd. :D Dík

Edit: změnil jsem název tématu protože se trochu změnil problém....
Naposledy upravil(a) Zeppelin dne 11 led 2008 15:41, celkem upraveno 1 x.
Intel Celeron G1840, 4GB RAM DDR3, MB Gigabyte H81-S2V, Asus GT610 1GB, SSD Kingston HyperX Fury 120GB, WD 500GB SATAII, Asus DVD-RW LightScribe, Fortron 350W

Jak označit téma za vyřešené
HiJackThis
Návod na údržbu systému pro začátečníky

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Owner » 10 led 2008 15:37

jestli to budeš u druhého pc bootovat z toho hdd a žádné drivery sis nedoinstaloval ,tak si myslím ,že jo . Nevím to na 100% ,ale tak na 99,9%jo ,protože bez problémů rozjedu na flash disku linux na kterémkoliv pc.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Zeppelin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Zeppelin » 10 led 2008 15:43

Dobře dík, zkusím to....já se ptal dopředu takže to ještě ani nemám stažený......dám vědět jak jsem dopadl.

Edit:
Tak se mi nedaří boot z CD, může to být tím že jsem to vypálil na CD-RW? Ale Slax mi na tom fungoval....píše to něco jako "failed idecd" nevím přesně ale prostě se mu to CD "nelíbí" tak jsem zkusil DVD-R a to samí, nic jiného zrovna nemám.....ani flash......díky za radu případně tip na něco jinýho-mě jde o to abych to mohl hodit na "pravěkej" komp kterej budu používat jako datový úložiště a budu k němu přistupovat z mího kompu přes LAN už jsem to tu řešil....dal jsem tam Win 95 ale to pořád má nějaký problémy s ovladačema.....Slax by se mi hodil ale to zase neumím nainstalovat na disk....podmínkou je velikost do 200MB a jednoduchost....dík
Naposledy upravil(a) Zeppelin dne 10 led 2008 22:15, celkem upraveno 1 x.
Intel Celeron G1840, 4GB RAM DDR3, MB Gigabyte H81-S2V, Asus GT610 1GB, SSD Kingston HyperX Fury 120GB, WD 500GB SATAII, Asus DVD-RW LightScribe, Fortron 350W

Jak označit téma za vyřešené
HiJackThis
Návod na údržbu systému pro začátečníky

Uživatelský avatar
Zeppelin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Zeppelin » 11 led 2008 10:56

Hned na úvod se omlouvám že jsem nepoužil další edit ale já abych "byl vidět" myslím jako aby někdo zaregistroval že se "něco stalo"....Takže tím CD-RW to zřejmě nebude páč jsem četl že je to dokonce lepší-že si tam Puppy může vypálit změny nebo tak, spíše jestli nevadí že je to SATA mechanika?.....tady jsem tedy napsal přesně tu chybu co to hlásí.......doufám že někdo budete vědět. Dík

ERROR, cannot find Puppy "idecd" boot media.
PUPMODE=1 PDEV1=

Exited to initial-ramdisk (/dev/ram0)

Commandline...
(the Linux-guru can now debug, "e3"
editor is available)

PS: mezi tím "find Puppy" a "idecd" má ještě být buď nula nab "o" ale tak jak sem si to naškrábal na papír tak to nemůžu poznat :lol: možná to může být i "to" ale snad to rozluštíte i bez toho.....Dík
Intel Celeron G1840, 4GB RAM DDR3, MB Gigabyte H81-S2V, Asus GT610 1GB, SSD Kingston HyperX Fury 120GB, WD 500GB SATAII, Asus DVD-RW LightScribe, Fortron 350W

Jak označit téma za vyřešené
HiJackThis
Návod na údržbu systému pro začátečníky

Uživatelský avatar
Zeppelin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Zeppelin » 11 led 2008 17:08

Tak je to asi fakt tím že je to SATA....sem se ptal jinde a prej jo......a nevíte někdo jak to nainstalovat na disk z prostředí Win? nešlo by to pomocí Virtual PC nebo jinak? Dík.....
Intel Celeron G1840, 4GB RAM DDR3, MB Gigabyte H81-S2V, Asus GT610 1GB, SSD Kingston HyperX Fury 120GB, WD 500GB SATAII, Asus DVD-RW LightScribe, Fortron 350W

Jak označit téma za vyřešené
HiJackThis
Návod na údržbu systému pro začátečníky


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Klonování disku - nelze nabootovat Příloha(y)
    od tux » 24 črc 2023 17:20 » v Vše ostatní (sw)
    13
    3118
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 09:40

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů