Instalace MAC OS X k Vistám

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

hexxisek
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod hexxisek » 17 říj 2009 18:49

Dobrý den...chtěl bych si nainstalovat Mac OS X na svuj ntb...mám i verzy která by mi na ntb šla, problem je ten ze potrebuji nejaký dualboot kdy bych si pri startu vybral jestli chci bootovat Visty nebo Macy...neco jako v pripade Vista + Linux....avsak zatím sem nenasel zadny resení, budto bootovat z extreního disku, který nemám a je to nepraktické..nebo nejaký virtualizacni software..coz je taky nepraktické aby bezeli oba OS najednou a nebo odstranit visty coz je pro me nesmysl =) nemá nekdo jeste nejaky resení ktere by mi pomohlo ? =) predem dekuji =)

Reklama
Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 17 říj 2009 21:17

No odborník nejsu.. ale na youtube bys mohl něco najít.... konkrétně zde http://www.youtube.com/watch?v=hu8cKbolPFg se to tváří schopně /doporučuji kouknout na 6:00/... ale musíš trochu ovládat english ... každopádně pokud ti to nebude srozumitelný,tak je tam mnoho jiných návodů .. mohl by sis vybrat.
No a je to lepší než nic,dokud na něco nepříjdeš,či ti někdo neporadí.

hexxisek
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod hexxisek » 17 říj 2009 21:25

mnoo práve že zrovna anglicky moc neumím, nějaké tutoriali sem i vygoogloval..ale bylo to jen v eng a celkem slozity...radsi bych nekoho kdo stím tady má zkusenosti a poradil by..a nebo aspon...nejaky cesky návod...nebo souhrnné instrukce jak k Vistám pridat Mac..tak abych mohl vybírat jestli chci pracovat v Mac nebo Vista..nejlíp kdyby to slo vybírat pri zapnutí ;-)

EDIT : Co jsem tak pochopil ztoho videa, on má Visty, nainstaloval MAC OS X...pak vlozil dvd Vista...dal repair tam zvolil ten prikazovej radek..napsal ty prikazi..dal restart a pri zapnutí mu to dalo na vyber ano?...a co v prípade ze nemám dvd Vist ale jen..recovery apod? dostal sem k ntb visty uz predinstalované

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 17 říj 2009 22:04

Hele...toto zavání... :D Určitě nemáš MacBook ...
Jednoduchý to není... ve formě klik sem,klik tam... pokud máš recovery,tak není přeci problém si z něj nainstalovat tu vistu a pak přidat OS X ... ZDE je taky podle mě "srozumitelnej" návod... /pokud máš recovery,tak je to myslím fuk,hlavně když máš aktuálně nainstalovanej systém... ale tento dualboot bych nedoporučoval..obzvlášť amatérům..což sem já..ty a mnoho jiných.
Na co chceš mít vůbec OS X ? .. Vyzkoušet si? ..

hexxisek
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod hexxisek » 17 říj 2009 22:17

no podle toho videa to vypada lechce..jen me zarazí ze on tam pak davá Win Vista dvd..a ja jako by tam da ten repair tam pusti cmd a hodí tam ty prikaze po kterjech to restartuje...jenze ja vista dvd nemám...tak se mi jedna jestli kdyz tam dám to dvd s recovery jestli se to zachová stejne ze =) abyych u tohohle neztroskotal :D a práve ze potrebuju dualboot abych mohl pouzívat Visty nebo Mac =) a proč Mac ? =) nevím studuju IT a chtěl bych trošku rozšířit obzor, na praxích sem byl u tiskáren a spousta velkejch tiskařskejch firem dela jen s Macama protoze jako jediný maj soft na to....a Winy to proste nedělaj, uz jen ztoho hlediska =) jen proste prozkoumat neco neznámýho a trochu se stím seznamit =) kdo ví kdy se to bude hodit :wink:

libuna-8
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod libuna-8 » 21 lis 2009 10:28

V tiskarne delam, delam od grafiky po osvit a teprve po nekolika letech sverepeho lpeni na windows jsem proste pochopila ... rekla bych, ze to neni jen o tom, ze je to jediny soft na to ...

ma osobni zkusenost - muj prvni pocitac v 96 (dobra masinka v tu dobu i na grafiku), po ctyrech letech jsem musela vymenit komplet cele vnitrnosti, zustala mi jen skatule, protoze NIC nebylo kompaktibilni, nehlede na rychlost, proste nic to nestihalo ...
po dalsich trech letech KOMPLETNI vymena, tentokrat jsem na skatuli nelpela :)
pred tremi lety jsem si poridila laptop s XPckama, ktery v posledni dobe proste spadne bez hlesu, proste vypne a nenahodis ho, nebo nahodis a on se vypne zase sam ... muj neposlednejsi "vyzkum" nejspis se nektera cast hodne prehriva, uz ani nemam chut zjistovat, co to muze byt ... zkouseli jsme vsechno, vymenit system, recovery a ruzne jine veci jako vycisteni celeho vnitrku ...

POCHOPILA JSEM - Macy jsou proste stabilnejsi prostredi ... nic nikam nemusis dlouze instalovat, doinstalovavat, preinstalovavat, upravovat, restartovat, slozite updatovat a pak vracet, protoze to nebylo to spravne orechove apod. V praci mame Macy stare i 9 let a porad funguji, sice pomaleji, ale FUNGUJI !!!

Skoro bych rekla, ze pokud chces studovat jen OS X, tak ho studuj primo na Macu, nebo pripadne NECH JEN JEDEN SYSTEM.
Dle meho "uzivatelskeho" pohledu se to o tolik nelisi, i kdyz (jak uvidis na foru) nektere veci hledam slozite jako na Windowsech, ale ony slozite vubec nejsou ... dokonce mi prijde posledni system daleko lepsi nez windows do visty (na nove sedmicky nemam cas ani naladu).
Naposledy upravil(a) libuna-8 dne 21 lis 2009 10:40, celkem upraveno 1 x.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8732
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod richchie » 21 lis 2009 10:35

Zkus si něco nejdřív přečíst :D http://www.google.cz/search?hl=cs&source=hp&q=mac+os+na+pc&lr=&aq=2&oq=mac+os
Pokud se mohu zeptat jakou upravenou verzi pro Intel máš?

peter14sk
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace MAC OS X k Vistám

Příspěvekod peter14sk » 13 úno 2010 13:26

Zdravim, potreboval by som pomoc ak ma niekto skusenosti s instalaciou nejakych Hackintosh verzii cez VmWare..ja mam konkretne veriu IATKOS 7.. Priebeh instalacie som zvladol, aj ked som sa zasekol pri tom ze mi to nechcelo nabootovat tak som nasiel na nete ze sa to ma spustit s prikazom busratio=10 cpus=1, az ptm sa nacitala instalacia..ale hlavny problem je vtom ze po nainstalovani mi nechce spustit samotny system..nabehne seda obrazkovku s jablkom priebeh bootovania a restartuje sa ako keby PC a ide to znovu..AK MA NIEKTO SKUSENOSTI PORADTE.
Dakujem


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win 11 - instalace, nebootuje do win Příloha(y)
    od Anubides » 31 pro 2023 12:35 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    2337
    od Anubides Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 22:53
  • Instalace win7
    od jarek3202 » 27 led 2024 21:53 » v Windows 11, 10, 8...
    15
    2187
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 09:14
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    2223
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27
  • Instalace Windows 11 do chromebooku Příloha(y)
    od DeNNI85 » 18 bře 2024 13:48 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    22
    4215
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 bře 2024 15:13
  • Instalace aktualizace pro Windows 10 Příloha(y)
    od hanni2000 » 17 srp 2023 13:24 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1481
    od sim20 Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 14:46

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host