Upgrade PC nebo raději nová sestava?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

Luke___
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2019 15:01

Upgrade PC nebo raději nová sestava?

Příspěvek od Luke___ »

Pěkný den všem,
chtěl bych požádat o radu, co v PC upgradovat nebo zda raději nekoupit novou sestavu. Nehoním úplně výkon v nových hrách, sestavu mám jako all-in-one centrum doma (práce, filmy, render videa,...). Vzhledem k cenám komponent aktuálně v roce 2026 bych byl asi raději, pokud by se vymyslel nějaký upgrade, ale nechám si poradit :) Předpokládám, že se tam bude muset dohodit RAMka (16GB DDR4), co ale ostatní komponenty? Nejvíc mě asi teď omezuje střih videa, pár dnů zpátky jsem pořídil novou kameru a 4K už se moc nechytá (začal jsem stříhat přes proxy). Díky moc za rady a feedback, sestavu jsem pořizoval na přelomu 2019/2020 na základě doporučení odsud :) Monitor mám QHD.


AMD Ryzen 5 3600
Seasonic Focus Plus Gold - 550W
Arctic Freezer 34
Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3000
SilentiumPC Armis AR7X TG RGB Black, okno, černá
Seagate IronWolf, 3,5" - 2TB
ASUS PRIME X370-PRO GAMING/MINING - AMD X370
ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB
MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X, 8GB GDDR6
Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4213
Registrován: 25 srp 2014 15:57
Bydliště: Plzeň

Re: Upgrade PC nebo raději nová sestava?

Příspěvek od WinDroid »

Brzy by se měl dostat zpátky do prodeje Ryzen 7 5800X3D k tomu vzít RX 9070 XT nebo 5070 Ti a vyměnit zdroj za výkonnější.
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1503
Registrován: 03 bře 2018 22:00
Bydliště: Soukromý byt

Re: Upgrade PC nebo raději nová sestava?

Příspěvek od pcmaker »

Pokud je jinak sestava OK, tak bych s ní ještě vydržel, a po splasknutí Ai bubliny šel do nového PC.
Luke___
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2019 15:01

Re: Upgrade PC nebo raději nová sestava?

Příspěvek od Luke___ »

pcmaker píše:
02 čer 2026 18:33
Pokud je jinak sestava OK, tak bych s ní ještě vydržel, a po splasknutí Ai bubliny šel do nového PC.
Synek má ntb a ten mu přestává vyhovovat, tak jsem si právě říkal, že komponenty z tohoto (tedy grafika+procesor+zdroj) bych použil na stavbu jeho PC a moje si upgradoval. Ntb prodám a všichni budou (na čas) spokojení :)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová PC sestava: 60-65 tisíc
    od viro86 » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    19 Odpovědi
    36048 Zobrazení
    Poslední příspěvek od WinDroid
  • Nová GPU
    od jayden » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8 Odpovědi
    13089 Zobrazení
    Poslední příspěvek od šulda
  • Nová deska AM4
    od jayden » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5 Odpovědi
    16092 Zobrazení
    Poslední příspěvek od petr22
  • nová židle
    od Arnold91 » » v Vše ostatní (Off topic)
    7 Odpovědi
    22119 Zobrazení
    Poslední příspěvek od falco_dee
  • Nová grafická karta do staršího PC
    od Cattywampus » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3 Odpovědi
    8547 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Alferi

Zpět na „Rady s výběrem hw a sestavením PC“