Scan Nodem za 5 minut? (vyřešeno)

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Scan Nodem za 5 minut? (vyřešeno)

Příspěvekod alias75 » 30 črc 2006 14:56

Nějak se mě to nezdá.AdAware šmejdí v compu minut asi deset a prohledá cca 145.000 položek.Nod má v logu proscenováno poležek jen 13.560 .Příjde mě to jako nepoměr.AVAST který jsem měl před nodem prohledával tak cca20-35 min což mě příjde přijatelnější vzhledem k množství položek.Co myslíte ,je nod špatně nastavený nebo to bude něčím jiným :oops: .
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 30 črc 2006 18:36

Nod sice nemám, ale řekl bych že to bude stejné jako u jiných antivirů, u každého si můžeš nastavit min 3 úrovně skenování, takže bych to viděl na nastavení

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 30 črc 2006 20:03

Me to na NODu jelo asi 8 hodin,mam ted 500GB disky!Nastav si hloubkove testovani,archivy a spol. proste hloubkovy scan.Na Avastu mi dukladny test trval 32 hodin,ted mam Aviru a nejbrutalnejsi test trva tak 2 hodiny a je neucinejsi co jsem zazil!Doporucuju.Privedl mi k nemu Mijaja a velice mu za to dekuji.A je i levny. 20€/rok si muze dovolit snad kazdy,a prvni pulrok je zdarma! Mrknete sem.
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 30 črc 2006 23:18

marcucci: taktéž jsem odzkoušel, ale pořád si myslím z vlastní zkušenosti, že nejúčinější antivir je momentálně Microworld Escan (MWAV). A to jsem jich vyzkoušel mnoho.. Od AVGéčka, přes NOD32 a Avast + Pandy, Trendmicra až po zmiňovaný MWAV

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 31 črc 2006 04:55

Děkuji za nápady.Run time a rozšířená heuristika.To jsou ty věci co jsem neměl zapnutý.Hlavně mne děsilo množství souborů které nemohl zkontrolovat protože byli zamčené.Samozřejmě že to byli spuštěné proceci.Zkusil jsem ho v nouzáku a to bylo o něčem jiném.

nejúčinější antivir je momentálně Microworld Escan (MWAV)

Díky za tip juknu se na něj.

Hm , Aviru ..?? podívám se .Tip od Mijaji to zní dobře a zaručeně.

Takže to bude asi vyřešeno.Čas se prodloužil a počet souborů je o něco málo vyšší.Zvednul se na cca 29 000 .
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 srp 2006 18:27

Jen neusínej na vavřínech. Já jsem si ji dal proto, za prvé že NOD je placený a za druhé využívám NODU v Lišticce jako online scaneru. Takže Aviru každodenně a NOD jednou - dvakrát týdně. Faktem ovšem je, že ani NOD po ní nic nenašel. Takže jsem s ní spokojený.

sakiri
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 747
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sakiri » 01 srp 2006 18:45

já mám noda a jsem s ním spokojenej ale jinak besst má s tím MWAV pravdu

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 05 srp 2006 12:30

Na mijajovu radu jsem taky přešel na Aviru. Jsem s ní spokojený, jenom mi vadí její občasné falešné poplachy. Ale na to už jsem si zvykl a pokaždé, když mi vyhodí Avira hlášku o viru, tak dotyčný soubor zkontroluju na Jotti a podle výsledku mažu nebo nechávám.

2alias75: ještě se podívej, jestli máš nastavenou kontrolu všech souborů nebo jen spustitelných.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 05 srp 2006 17:37

Děcka tohle téma můžeme hodit jako vyřešené.Děkuji všem co se snažili mě pomoci ale jsem zpět na avastu.S tím levnějším NODEM jsou jen problémy.Začal blbnout comp.Nod se aktualizoval jednou za pět dní někdy ani to ne.Přednastavené kontroli proběhli tak jedna ku třem.Ne ,možná že je dobrej ale nějak jsme si nesedli.
ještě jednou díky.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti