Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod Owner » 04 črc 2010 13:45

Do emailu a ICQ se mi nikdo nenabourá, pokud si dám dostatečné heslo. U fb, přeci jenom je to pořád web. :evil:
jestli "výzo" dá na FB nebo ho pošle mejlem či ho hodí na imageshack apod.

Přes email to nerozesíláš svému širokému okolí (průměrný uživatel má 130 přátel a každý měsíc pošle osm žádostí o nové přátelství).
nebezpečnost stránky - i do mejlu, pokud někdo bude chtít se ti nabourá, do icq, takže i do FB je to možné.

Na ICQ nemám citlivé informace, protože tam kromě základního profilu není nic uloženo na straně serveru.
U Emailu je sice situace odlišná, ale přeci jenom zde mám jenom informace (emaily) , se kterými pracuji a ty nejsou závažné až tak, jako bydliště,rok narození,rodné číslo, telefon apod. (když vyjmu nějaké emaily se smlouvou).
Navíc email,ICQ má podstatně lepší zabezpečení, přes ICQ nevypátráš IP adresu druhého účastníka, vše se řeší stylem uživatel-server ICQ - uživatel, u emailu to projde přes tolik bran apod., že to běžný uživatel nevyhledá.
Ale FB : http://www.zive.cz/bleskovky/facebook-a ... fault.aspx .

Jednoduše řečeno : FB je pro široký okruh lidí, kteří potřebují komunikovat a nevadí jim rozsáhlá sociální síť. Ale pro někoho, kdo potřebuje být v kontaktu s max. 70 lidmi, se kterými se vídává denně a chce jim poslat občas nějaký ten dokument, fotky, video a uvědomuje si, že k tomu bohatě stačí email, ICQ,MSN to nemá cenu.

Přikládám odkaz na článek na Živě.cz o tom, jak se už tato sociální síť rozmohla i u nás http://www.zive.cz/clanky/cesi-a-slovac ... fault.aspx .

Ještě dotaz, zná někdo z vás přesné znění podmínek používání FB účtu ? :D
Četli jste to ?
Rozumíte jim ?
Víte, jak tato síť vlastně funguje ?
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Reklama
Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod Romaine » 04 črc 2010 13:59

S těma podmínkama se tu moc neoháněj, protože to je u VŠEHO SW, i u toho blbého ICQ a stejně tak u Wndows.. A kdo by je u všeho četl, tak by NIC neinstaloval..

No a jinak - na FB neuvádím RČ, kdo jo, tak je s prominutím vůl, stejně tak ani adresu a telefon, tam většina lidí nemá. Apod. Záleží na člověku, co tam dá, takže je to pouze o inteligenci člověka a o tom, co chce s ostatními sdílet a s kým. Celé je to o člověku. Jinak je mnohem rychlejší fotky nahrát na FB a kdo chce (z těch komu to JÁ povolím) si stáhne kterou fotku chce.. Zároveň se dá o té fotce pobavit, zavzpomínat.. Ale tak to už je vedlejší. Důležité je, že je to celé a všechno o lidech, co tam ma jí, KOMU to dovolí vidět a KOLIk opravdových přátel si tam dají..

Jinak co se týče ICQ, tak teda často slýchám, jak někomu byl účet nabourán i přes dobré heslo. Osobně používám heslo tzv. se vším, takže opravdu silné. A ještě k tomu posílání přes mejl - když něco pošleš někomu přes mejl, taky nevíš, komu to může předat. např. pokud 12 kluk pošle svoje oskenované výzo kámošovi, ten to pošle dalšímu, prostě jen tak,.. To neohlídáš. S citlivými informacemi se musí zacházet opatrně celkově, ne jen na jedné stránce. Stačí mít v pc nějakýho šmejda a dostane se ti ke všemu přece.. tzn. třeba i do mejlu..
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!


Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod Romaine » 04 črc 2010 14:20

Ty články ale jen potvrzují, že záleží na inteligenci uživatele :D Pokud furt odklikávají apliace a nastavení zabezpečení, co kdo můžže vidět je minimální nebo žádný, pak jo, ale to je to samý, když přijde odkaz na mejl a hned klik na to, že...
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Uživatelský avatar
TheSkeleton
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod TheSkeleton » 04 črc 2010 14:26

souhlasím se slečnou nademnou... je to nebezpečné jen pro "nemyslící uživatele", a to neplatí jen u facebooku
Life's too short to remove USB safely.

Uživatelský avatar
teflondon
Level 3
Level 3
Příspěvky: 590
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod teflondon » 04 črc 2010 14:35

Presne tak a proto blokuji vsechny ty debilni aplikace typu posli srdce,kdo te miluje a jine kraviny. Mimochodem jsem facebooku bloknul aby mi neposilal odkazy na e-mail,protoze mi to zaclo vadit,neslo se v tom vyznat,co je normalni posta a co fcb
"A bohužel nejen mládež, ale ani dospělí lidé ve věku kolem pětadvaceti let často nevědí, co na internetu dělají, a prostě jen všechno slepě odklikávají,"

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod guest » 04 črc 2010 14:45

Jak psal BlueSpirit, že měl najednou spoustu přátel, co nezná. Jednoduchá věc - nepotvrzovat přátelství lidem, o které nestojím.


Ahoj Romaine. Já je samozřejmě mepotvrzoval, nicméně mne to štvalo. Nicméně jsem profil aktivoval protože je
tam pár členů či přátel PC-Help.

Jen mi vrtá hlavou jak se ti neznámí přátelé na někoho zaměří. To musejí brouzdat po FB a když je najdou nějakej ksicht kterej se jim líbí, tak se prohlásí za přítele. Magoři.

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod Romaine » 04 črc 2010 15:20

Aha, já myslela, že jsi je potvrdil. Neva. Aspoň to byl příklad. Jinak ono to je tak třeba, že máš nějakého přítele a ten má 60 přátel a tobě se objeví, aby sis je přidal - znáš jeho, tak je možné, že znáš i jeho přátele. Takto můžeš narazit na někoho, koho opravdu chceš a tak si ho přidáš a pak jsou lidi asi, co si přidaj takto kohokoli jen proto, že je to přítel jeho přítele..

OPak je možnost, že si myslí, že tě znají. Nebo jak se stalo mě, že tě znají a ty je ne :lol: Což je celkem dobrá situace.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod guest » 04 črc 2010 15:28

Ta poslední možnost se mne opravdu netýká, protože tam byly ukrajinky a angličanky a tam jsem bohužel nikdy nebyl. :lol:

Uživatelský avatar
samael.35
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: únor 08
Bydliště: Košice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Facebook aneb nebezpečí v něm. (Proč ne Facebook?)*

Příspěvekod samael.35 » 04 črc 2010 16:28

Po dlhej dobe som na FB šiel aj ja....... kopec známych som tam síce našiel ale.. po úniku hesiel minulý týždeň som dospel k tomu že je len na používateľovi koho k sebe pustí a pridávať si "priateľov" ktorý ma pri stretnutí na ulici ani nepozdravia zmysel nemá!
Takže huráá na FB!
samael.35


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Obnovení facebook profilu-jiné jméno
    od freestyy23 » 08 lis 2023 21:04 » v Vše ostatní (inet)
    6
    5650
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 lis 2023 00:48
  • Phishingovy utok aneb email odesilatele Příloha(y)
    od drobino » 15 pro 2023 08:22 » v Vše ostatní (sw)
    15
    2079
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 20:12
  • Proč je na WIN 7 Firefox ESR?
    od atari » 18 črc 2023 11:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2066
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 črc 2023 13:06
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    2070
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43
  • proč se mi zavírá google chrome
    od Mladkov204 » 21 srp 2023 11:40 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2424
    od mkol Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 12:41

Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti