Reklamace tabletu.

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod wattmetr » 01 říj 2013 15:58

akem píše: "Ze zákona máš právo po třetí reklamaci na odstoupení..." to je prostě nepravda

Máš pravdu. Ale já jsem nikdy nikde neuvedl, že máš právo "Ze zákona". Je to pouze ustálená praxe, založená na některých soudních rozhodnutích, že po třetí reklamaci stejné závady nebo po čtvrté reklamaci různých závad máš právo na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Reklama
Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod akem » 01 říj 2013 16:17

Nenarážel jsem přímo na to, že si to napsal... jen na to, že spousta lidí se ohání zákonem ktrý neexistuje...

pak mě ještě zajímá tato Tvá věta, jak je to myšleno? Jako pokud se závada u prodejce - servisu neprojeví?

wattmetr píše:Rovněž není podstatné, zda jsi reklamoval úspěšně nebo ne.
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod petr22 » 01 říj 2013 16:27

Neuspesna reklamace se samozrejmne nemuze pocitat, protoze oficialne neexistuje

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod wattmetr » 01 říj 2013 16:31

Pokud jsi reklamoval určitou přesně popsanou závadu a reklamace Ti nebyla uznána třeba proto, že "Závada se neprojevila", přesto pokud tuto závadu budeš reklamovat třikrát po sobě (i když Ti reklamaci neuznají), je to důvod k odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz. Fakt je, že se tady nepočítá s "vyčůránky", kteří by toho chtěli zneužít. Ale to už je na tvrdý souboj s dodavatelem :lol:
2petr22: Sorry, ale nemáš pravdu. Je sepsaná, takže existuje!
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod akem » 01 říj 2013 16:40

chceš mi říct, že jako obchodník mi po roce a půl vrátíš peníze protože během 3 měsíců přijdu a budu tvrdit, že se mi notebook po hodině práce vypíná? I když se to v servisu neprojeví?
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod wattmetr » 01 říj 2013 16:43

Ano, ale musíš přijít třikrát a on nesmí tu závadu najít a opravit :lol:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod akem » 01 říj 2013 16:44

hmmm když ji najde a opraví, tak přijdu po čtvrté...
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod petr22 » 01 říj 2013 16:57

Neuznane reklamace nelze pocitat, pokud jsou zamitnute opravnene

Kdyby zakaznik prisel s tim, ze ma 3x zamitnutou reklamaci (3x zavada, ktera dle vyjadreni servisu neexistuje) tak to skonci u soudu a jsem zvedav ktery soudni znalec vyda papir ze tam ta vada ve skutecnosti je. Sance je pouze u zavad, ktere jsou prokazatelne a presto prodejce odmita zbozi reklamovat.

Kdyby to bylo tak jednoduche tak muzu pred skoncenim zaruky 3x rekllamovat cokoliv a dostat zpatky plnou cenu, aniz by tomu neco bylo.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Reklamace tabletu.

Příspěvekod wattmetr » 01 říj 2013 17:03

Neuznane reklamace nelze pocitat, pokud jsou zamitnute opravnene

A oprávněnost zamítnutí posoudí kdo? Zas jedině soud! Jsme někde, kde jsme být nechtěli, že? Jedna věc je otázka práva, zákonů atp a druhá věc je kdo do toho půjde, že?
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti