CZC - sestavený počítač nefunguje*

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2014 11:14

Muzes vratit nefunkcni zarizeni, ale prodejce ho odmitne prijmout s tim ze je poskozene (kdyz na to prijde). Takto to funguje vsude.

Nebo myslis ze je normalni jen tak v klidu vratit nefunkcni vec, kterou jsi mohl znicit ty, s tim ze je vse OK? Zpusobena skoda take muze byt pomerne velka.

Reklama
Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod wattmetr » 14 úno 2014 11:27

Ale samozřejmě, proti tomu nic nemám. Ale uvědom si, že důkazní břemeno je na straně prodejce, on musí prokázat, že k poškození došlo mojí vinou. Do té doby má Černého Petra!!
Že se spousta zákazníku lekne a ustoupí je věc druhá............
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2014 11:30

No vsak ano. Ale nemuzes rict, ze vratis nefunkcni vec bez udani duvodu a prodejce obratem vrati penize. To by mohlo projit maximalne v nejakem supermarketu, kde to nezkoumaji.

U tohohle pocitace je mi sice divne ze by CZC neskontroloval ze je slozeny pocitac funkcni, ale principialne se mohlo stat ledacos.

Pokud je to skutecne deskou, tak vymeni desku a problem bude vyresen.

Alfa-predator
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod Alfa-predator » 14 úno 2014 15:04

Počítač mi přišel v pondělí 10.2.2014, v úterý 11.2.2014 přišel bratranec s tím že mi z USB nainstaluje windows, jenže se počítač restartoval hned v moment kdy v biosu nastavil aby to bootovalo z USB když naskočil tak běžel vteřinu a pak se vypnul na 2 vteřiny a pak zase vteřinu běžel a takto furt dokola, tak přišel jeden kamarád který u nás ve městě měl 2 obchody s počítačema a zabývá se tím už snad 20 let takže jsem mu PC předal mezi dveřma s tím že mi za dva dny donese windows 7 v počítači, jenže měl stejný problém, zkoušel měnit hardware aby zjistil čím to je a nakonec říkal že to je na 90% základní deskou a 10% procesorem, jo a tomu bratranci to vůbec nebralo win 7 z USB ani z DVD/CD a při přípravě na instalaci win XP mu to házelo modrou smrt, protože chtěl alespon zkusit dát win 7 z windowsu XP, dneska mi to donesl ten zminovaný technik s tím že je to na 90 % ta základní deska takže jsem to zabalil a jdu to odeslat, toho opraváře počítačů znám už dlouho a znají ho všichni z města takže to není podvodník.

--- Doplnění předchozího příspěvku (14 Úno 2014 15:05) ---

Jo a jak se tu mluvilo o té pečeti na bedně tak jsem tam žádnou neměl a volně jsem to otvíral a koukal se na hardware

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod beather » 14 úno 2014 15:09

zbytečný flame.. odešli to, označ za vyřešené a je to :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Alfa-predator
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod Alfa-predator » 20 úno 2014 18:42

Tak jsem to reklamoval, dal do krabice napsal na papír co s tím je a zabalil, odnesl na poštu v pátek dneska mi napsali toto (příloha) jenže je divné, že v tom pdf je napsáno jen základní deska příslušenství : základní deska, přitom jsem jim poslal celý počítač. Očekávaný datum opravy 23.3.2014 to je vtip? do té doby si můžu koupit jiný mám si teda nechat vrátit peníze ?
Přílohy
Reklamace_RE14008495.pdf
(95.94 KiB) Staženo 79 x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod ITCrowd » 20 úno 2014 20:08

Podals to jako reklamaci, takže na návrat peněz zapomeň. Vrátit můžeš tak, že využiješ lhůty 14 dní. Oni mají na vyřízení reklamace měsíc, takže to je naprosto v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod d1amond » 20 úno 2014 20:11

Vtip to není. Je to zákonná lhůta na vyřízení reklamace.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Alfa-predator
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod Alfa-predator » 21 úno 2014 17:05

Dobře děkuji za odpovědi, ale furt nechápu proč tam je napsána v příslušenství a v tom seznamu jen základní deska, když jsem poslal celý počítač, oni mi ted vrátí jen desku s cihlama (aby měl balík 13 kg jako s kompem) a pak budou řikat že jsem jim to taky tak poslal? Nemam totiž důkaz že jsem poslal celý počítač, mam jen papír o tom že balík při odeslání měl 13 kg ale to nemusí znamenat že to je počítač, pak můžou říkat že to je základní deska s 10 cihlama

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod warcraftan » 21 úno 2014 17:36

Nejsem si jistý, ale možná to bylo myšleno tak, že tam byly vypsány jenom vadné komponenty a tím byla deska..

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod wattmetr » 21 úno 2014 17:37

A co jsi napsal na ten papír "co s tím je"? Jestli jsi reklamoval základní desku, tak přijali do reklamace základní desku. Neboj se, oni Ti to vrátí celé :P
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Alfa-predator
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod Alfa-predator » 22 úno 2014 10:43

Napsal jsem na papír že se počítač restartuje a při zahřátí se restartuje okamžitě stále se vypíná a zapíná, pak jsem vynechal asi 3 řádky a napsal že chci dokoupit ještě jednu stejnou operační pamět RAM Corsair vengeance low profile 4 GB pod to jsem napsal Děkuji XXX (XXX=podpis)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    634
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    978
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1506
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • Nefunguje klavesnica
    od Ivikivi » 25 pro 2023 07:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    536
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 10:15
  • O2 TV aplikace - NEFUNGUJE?
    od holas18 » 09 dub 2023 16:17 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    5
    3026
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    21 dub 2023 18:15

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host