Fitness náramek

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Fitness náramek

Příspěvekod Nightingale » 12 pro 2018 15:22

Ahoj, dokáže mi někdo doporučit nějaký dobrý fitness náramek cca do 1000 Kč? Bylo by fajn, kdyby fungoval i bez telefonu a byl v češtině. Chtěl bych aby obsahoval krokoměr, měření vzdálenosti (ideálně i převýšení) a srdečního tepu (přímo z náramku).

Díky

Reklama
SleepyHollow
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod SleepyHollow » 13 pro 2018 13:55

Tyhle náramky jsou spíš doplněk k mobilu než samostatné zařízení. Co chce za funkce, aby to mělo i bez mobilu? To převýšení bych řekl, že bude problém. To jen tak nějaký náramek umět nebude.

Uživatelský avatar
Smile
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 378
Registrován: leden 09
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Smile » 13 pro 2018 15:24

https://chytre-naramky.heureka.cz/xiaomi-mi-band-3/

asi nejlepší do té ceny.. Jen teda s převýšením nepočítej u žádného do 1000... Jinak náramek by měl fungovat i bez mobilu (Kroky, spánek a asi i to měření tepu) a až ho připojíš k mobilu, synchronizuje data. -samozřejmě notifikace bez mobilu nepojedou
Intel Core i3 10100F /Sapphire Radeon PULSE RX 6600, 8GB GDDR6 / 16 GB DDR4 Patriot 2666 MHz / 480GB SSD WD GREEN / KINGSTON SSD 480GB A400

SleepyHollow
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod SleepyHollow » 14 pro 2018 13:10

Jde o to jestli tazatel nechce, aby tyto informace byly vidět i bez mobilu přímo na náramku. To nevím jestli jde. Aby se to nezobrazovalo až v mobilu po spárování.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Martab » 14 pro 2018 13:14

Mi Band 3 umí počet kroků a tep bez připojeného telefonu, ale to je asi tak vše...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod mtc » 14 pro 2018 21:14

Většina náramků se nedá normálně běžně používat.Hlavně náramky stojí za prd.Většinou to končí ztrátou.Ideální je s řemínkem jako na hodinkách.Měl jsem už 2 a třetí jsem koupil tenhle https://chytre-naramky.heureka.cz/umax-u-band-116-hr/ zatím spokojenost,padne pěkně na zápěstí a baterie vydrží nějakých 6 dnů.

Uživatelský avatar
Cleric
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2424
Registrován: červen 12
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Cleric » 15 pro 2018 02:48

Náramek s cenou do 1000,- a s tvými požadavky vážně neexistuje.

Vždy to bude i kompromisu.

Jak bylo řečeno výše, tak Xiaomi mi band 3


Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
Fractal D. Meshify C TG MB MSI MAG B550 TOMAHAWK CPU AMD Ryzen 5 5600X GPU Radeon Sapphire RX6600 XT RAM G.SKill Aegis 16GB HDD SSD M.2 ADATA XPG Gammix S11 1TB HDD 2 TB PSU Be quiet! 11 550W AOC C24G1 144Hz Mobil Apple iPhone 13Pro 256GB Tablet Samsung Galaxy Tab S7

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Nightingale » 15 pro 2018 10:33

SleepyHollow píše:Jde o to jestli tazatel nechce, aby tyto informace byly vidět i bez mobilu přímo na náramku. To nevím jestli jde. Aby se to nezobrazovalo až v mobilu po spárování.


Nepotřebuje to vidět hned na hodinkách :) Podstatný je pro něj ten krokoměr a měření tepu. Slyšel jsem, že ten krokoměr je občas dost nepřesný, protože to měří na základě pohybu zápěstí, takže to naskakuje i u pc, ale to asi jinak vyřešit nepůjde v této cenovce.

Jen co jsem četl, tak ten Xiaomi právě nejede vůbec bez mobilu (ale je to jen neověřené info z recenzí). Ono chci aby to jelo i bez mobilu (a dalo se načítat třeba do pc) hlavně proto, že má samsung galaxy s3 mini a nevím jak moc to ten mobil bude zvládat. Má sice android 4.1, ale u BT nevím jak to zjistit.

Uživatelský avatar
Cleric
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2424
Registrován: červen 12
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Cleric » 15 pro 2018 10:39

Mám Mi Band 3 a bez mobilu funguje, používal jsem jej v práci a mobil byl mimo dosah BT a kroky to normálně měřilo. Až se dostane do dosahu mobilu, sesynchronizují se data.

Ad přesnost měření krokoměru a jeho fixlování. Poslední firmware toto opravil ( vyzkoušeno několikrát a ani jednou se kroky nenačítaly při pohybu zápěstí ) a také opravil diakritiku. Háčky čárky neumí sice do teď, ale už se zpráva dá přečíst a neukazuje to klikyháky.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 39 vteřinách:
BT je zpětně kompatibilní, jen mu to bude drancovat baterku.

Přes PC nijak nespojíš. Takhle bude mít jen krokoměr za litr a to si myslím že jsou vyhozený peníze.
Fractal D. Meshify C TG MB MSI MAG B550 TOMAHAWK CPU AMD Ryzen 5 5600X GPU Radeon Sapphire RX6600 XT RAM G.SKill Aegis 16GB HDD SSD M.2 ADATA XPG Gammix S11 1TB HDD 2 TB PSU Be quiet! 11 550W AOC C24G1 144Hz Mobil Apple iPhone 13Pro 256GB Tablet Samsung Galaxy Tab S7

Uživatelský avatar
Buldr
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Buldr » 15 pro 2018 10:45

Mi Band 3 lze používat i bez telefonu a později synchronizovat s Mi Fit. Trpí několika zásadními nedostatky. Největší slabina se skrývá v mechanické odolnosti, protože o škrábance nebude nouze. Další problémem jsou senzory, které zmate i obyčejná vrtačka. Určitě nezvládnete 5 kroků za 2 - 3 minuty vrtání :-) Přiblížení ruky k vrčící svorkovnici zase mate senzor tepu a vůbec se jedná o velmi nedokonalý výrobek, který lze používat poměrně omezeně. Respektive s činností a aktivitou státního úředníka mít nebude, ale na ostatní "řemeslné" činnosti se dost dobře nehodí a budete ho sundavat z ruky.

P.S.: Aktuálně vyřezávám stropní desku skříně pro instalaci a osazení PG, přičemž dělám podle náramku 5 kroků za vteřinu :-)
Carpe diem.

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod Nightingale » 15 pro 2018 10:48

mtc píše:Většina náramků se nedá normálně běžně používat.Hlavně náramky stojí za prd.Většinou to končí ztrátou.Ideální je s řemínkem jako na hodinkách.Měl jsem už 2 a třetí jsem koupil tenhle https://chytre-naramky.heureka.cz/umax-u-band-116-hr/ zatím spokojenost,padne pěkně na zápěstí a baterie vydrží nějakých 6 dnů.


Když někdo volá, tak zobrazí jen číslo nebo i jméno?

Dodatečně přidáno po 4 minutách 14 vteřinách:
Cleric píše:Mám Mi Band 3 a bez mobilu funguje, používal jsem jej v práci a mobil byl mimo dosah BT a kroky to normálně měřilo. Až se dostane do dosahu mobilu, sesynchronizují se data.

Ad přesnost měření krokoměru a jeho fixlování. Poslední firmware toto opravil ( vyzkoušeno několikrát a ani jednou se kroky nenačítaly při pohybu zápěstí ) a také opravil diakritiku. Háčky čárky neumí sice do teď, ale už se zpráva dá přečíst a neukazuje to klikyháky.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 39 vteřinách:
BT je zpětně kompatibilní, jen mu to bude drancovat baterku.

Přes PC nijak nespojíš. Takhle bude mít jen krokoměr za litr a to si myslím že jsou vyhozený peníze.


Pokud by šel synchronizovat s jeho telefonem, tak by ho samozřejmě většinou používal dokupy s telefonem, ale ne vždy. Jinak díky za postřehy-

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fitness náramek

Příspěvekod drobino » 15 pro 2018 21:18

Ja mam mi band 1s a i ten funguje bez mobilu ale sam nema display takze nezobrazi nic zato baterka vydrzi mesic. Krokomer je pomerne presny zkousel jsem to porovnavat s trackovanim nepomerne drazsih hodinek garmin, ktere maji i gps a rozdil byl na 10km necelych 200m. Coz si myslim ze to neni zle na to ze to odhaduje kroky, ale pozor nejakou dobu trva nez se algoritmus upravi pro konkretni osobu treba i diky trackovani pomoci gps na aplikaci v mobilu, takze vratit naramek po trech dnech ze nefunguje neni uplne rozumne.


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů