Výběr WiFi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

svonpa
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr WiFi

Příspěvekod svonpa » 27 led 2019 21:22

Dobrý den,

Dopředu se velice omlouvám, zda-li píši do špatného vlákna, popřípadě zda-li již je toto téma někde otevřené.

Rád bych vás požádal, jakožto člověk se základní úrovní této problematiky. Potřeboval bych si pořídit nový WiFi router.
Stávající je nedostatečný a zájmena by mě zajímalo jaký zvolit podle těchto kritérií.

1. Na zařízení je povětšinou připojeno pět zařízení ( 3x smartphone, 2x notebook.
2. Stávající WiFi je na půdě a já žiji ve vedlejším domě, což znamená, že WiFi signál ke mě musí projít střechou a obvodovou zdí (popřípadě na straně směrem k půdě, jsou dvě okna, která počítám, že prostup usnadní), jelikož v mém domě se obytné části nachází defakto ve stejné výšce, jako leží ve vedlejším domě půda, signál musí zdolat vzdušnou čarou "jen" nějakých 20-30m
3. Rád bych se zeptal zda-li vzhledem k umístění WiFi je potřeba hledět i na počasí ( léto= extrémní teplo, zima= venkovní mrazy)

Popřípadě, zda-li nemáte nějaké lepší řešení, které by jste mi doporučili. Nebyl by pro mě problém zakoupit i dva routery do každého domu a propojit je kabelem, ten by ovšem určitou kus (cca 6-10m) ve venkovních prostorách, takže by mě zajímalo, zda-li jsou k tomu některé kabely určené, popřípadě jestli zvolit nějakou izolaci kabelu, kdyby to měl být problém.

Snad jsem vše sepsal srozumitelně a mockrát vám děkuji za veškeré vaše rady. Již několikrát jste mi zde neuvěřitelně pomohli a toto je poprvé, co jsem nenašel na svůj problém radu v již otevřeném tématu a ještě jednou se omlouvám, pokud to píši na špatném vlákně, popřípadě jsem otevřel duplikát.

Děkuji všem :-)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr WiFi

Příspěvekod ITCrowd » 27 led 2019 21:31

Vítej na PC-HELP!
Venkovní UTP samozřejmě existuje: https://www.i4wifi.cz/_d3322.html?gclid ... gJIb_D_BwE
Dále si přečti v mém podpisu "vybíráme router"
Přčedpokládám, že provider poskytuje wifi signál do vedlejšího domu, kde už router je. Přeješ si mít svou síť oddělenu, nebo ne (např. pokud vedle bydlí třeba rodiče, nebo tak).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2279
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    498
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59
  • Rozšiřovač WiFi
    od bugicek7lpCZ » 27 kvě 2023 15:33 » v Sítě - hardware
    1
    1034
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 08:49
  • Přepnutí wifi 4/N na 5/AC
    od zik9 » 20 kvě 2023 02:07 » v Problémy s hardwarem
    3
    668
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 13:59
  • Odpojování wifi Příloha(y)
    od vojtoun » 21 dub 2023 23:36 » v Sítě - hardware
    3
    1088
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 10:33

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti