Acer Predator 24" - GHOSTING

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Honelix
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Acer Predator 24" - GHOSTING

Příspěvekod Honelix » 11 úno 2019 19:51

Zdravím,

po několika letech provozu 23" LG FHD monitoru jsem si už kvůli špatným tmavým scénám pořídil nový monitor. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl něco lepšího s výhledem spokojenosti na delší dobu, jsem zainvestoval a koupil Acer Predator 24".

Link: https://www.alza.cz/24-acer-xb241hbmipr ... .htm#popis

Po několika dnech jsem si ve hrách všiml (někdy více, někdy méně) rapidního Ghostingu. Někdy je to opravdu nechutně moc. (Např. v KCD, v nočních scénách / přechodech světla). Na starém monitoru jsem nikdy nic takového nezaznamenal, tudíž nevím, zda se s tím dá něco dělat. V nastavení monitoru jsem se už hrabal, ale na nic jsem nepřišel. V recenzích ze zahraničních serverů i domácích hodnoceních si nikdo na tohle nestěžoval, ale nevím, zda to může dělat nějaká vadná součástka monitoru, a tudíž je to důvod k reklamaci, nebo jestli je to prostě vlastnost monitoru, kterou řeším jen já, čímž pádem s tím nic neudělám. Je to opravdu velmi nepříjemné a otravné. Navíc u FHD monitoru za 11K bych čekal, že takovéto dětské bolesti nebudou. Lze s tím něco dělat (nastavení Overdrive jsem už zkoušel) a nebo je to normální vlastnost toho panelu?

Díky všem za rady. :)

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acer Predator 24" - GHOSTING

Příspěvekod Fox_25 » 11 úno 2019 20:35

Ani zapnutí ULMB nepomohlo? Zkus to nahrát na video a nebo vyfotit, TN mají potíže s odezvou v určitých přechodech, ale u TN za 10000 by to mělo být odladěné.

Koukni na video níže a porovnej to s kusem co máš doma.
https://youtu.be/25zUNU8xFww?t=439

Honelix
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acer Predator 24" - GHOSTING

Příspěvekod Honelix » 12 úno 2019 10:03

Právě, že ani ULMB nic. Hlavně je problém, že ho víceméně nelze používat, protože funguje buď ULMB nebo G-Sync. Dohromady ne. Nahrát by to asi šlo, ale problém je, že to nedělá vždy, ale jen občas (zato ale hodně) , takže je asi problém to odchytit na video. Okem je to velmi dobře viditelné. Řeším hlavně to, zda to může být vada, a tedy důvod to reklamovat, nebo je to pravděpodobně vlastnost a musím se s tím smířit.

techman
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acer Predator 24" - GHOSTING

Příspěvekod techman » 12 úno 2019 13:36

Ghosting pri TN paneloch za cenu 10 890,- je divny.... ja by som zobral radsej VA panel ,ktory ma lepšie pozorovacie uhly a tiež ma vernu reprodukciu farieb + lepšia cena oproti 24" Acer XB241Hbmipr PREDATOR TN.

Napr. tento : https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag ... 57/produkt

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acer Predator 24" - GHOSTING

Příspěvekod Fox_25 » 12 úno 2019 22:21

VA má zase dost jiných potíží, obrazem je mezi TN a IPS, plus má mizernou odezvu.

Honelix
Nereklamuj ho a vrať ho jestli ti běží 14 denní lhůta a jestli to dělá od začátko co ho máš. Nebo si připlať za herní IPS, akorát tam je to loterie v kvalitě podsvícení a než chytneš dobrý kus, tak jich nejspíš pár vrátíš. Ale polepšíš si proti TN v kontrastu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Acer TravelMate P2 (TMP215-41-G2) | BSOD
    od Addic7ed » 23 lis 2023 11:55 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    3
    2810
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 11:32

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů