PacketLoss

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Sadrus
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PacketLoss

Příspěvekod Sadrus » 31 črc 2020 02:05

Ahoj mám tu menší problém. Už delší dobou mě trápí problém pingu a packetlossu. Měl jsem 10let starý wifi router a u her mi to z pingu 30 skákalo na 1000 během sekundy a pak zase dobrý. Nyní byl konečně vyměněn ale z 30 pingu to skáče sice na 60 max jednou za nějakou dobu ale je tam silný zasek a packet loss se v grafu ve hře objeví něco kolem 18%. Zkoušel jsem vše změnit kanál restart routeru ale nic nepomohlo.

Stáhl jsem si program ping plotter a toto je vysledek
Screenshot_3.png


tady screen pingovaní z cmd
Screenshot_4.png

a tady poslední screen
Screenshot_5.png


Já vím je to slabota ale lepší mít nemůžu. Nedokázal by mi někdo poradit prosím

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PacketLoss

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2020 10:36

Viz. můj podpis - diagnostika sítě.
Na screenu z pingplotteru chybí další hopy. Dále máš pingat herní server a ne gůgl.
Nicméně, z toho, co jsi dodal...
- zřejmě máš internet po bezdrátu, je to tak?
- zahazování paketů v 6. hopu je pravděpodobně "režie", resp. zahazováním paketů je řízena max. rychlost připojení.
To je tak vše, co ti k tomu můžu říct. Pokud mám pravdu a máš wifi internet, pak se s tím nedá nic dělat. Všechno, co jde vzduchem je špatné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Sadrus
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PacketLoss

Příspěvekod Sadrus » 31 črc 2020 11:45

ITCrowd píše:Viz. můj podpis - diagnostika sítě.
Na screenu z pingplotteru chybí další hopy. Dále máš pingat herní server a ne gůgl.
Nicméně, z toho, co jsi dodal...
- zřejmě máš internet po bezdrátu, je to tak?
- zahazování paketů v 6. hopu je pravděpodobně "režie", resp. zahazováním paketů je řízena max. rychlost připojení.
To je tak vše, co ti k tomu můžu říct. Pokud mám pravdu a máš wifi internet, pak se s tím nedá nic dělat. Všechno, co jde vzduchem je špatné.

Ano internet přijímám od providera vzduchem a z přijímače to jde do routeru. Nepingoval jsem herní server ale Google protože mi to dělá u všeho. Takže tím že packet loss není v 1 až v 3 Hopu znamená to že chyba není u mě?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PacketLoss

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2020 12:02

To je ovšem v rozporu s tvým tvrzením, jasně tam píšeš u her: "Měl jsem 10let starý wifi router a u her mi to z pingu 30 skákalo na 1000 během sekundy a pak zase dobrý. Nyní byl konečně vyměněn ale z 30 pingu to skáče sice na 60 max jednou za nějakou dobu ale je tam silný zasek a packet loss se v grafu ve hře objeví něco kolem 18%."
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Sadrus
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PacketLoss

Příspěvekod Sadrus » 31 črc 2020 12:43

ITCrowd píše:To je ovšem v rozporu s tvým tvrzením, jasně tam píšeš u her: "Měl jsem 10let starý wifi router a u her mi to z pingu 30 skákalo na 1000 během sekundy a pak zase dobrý. Nyní byl konečně vyměněn ale z 30 pingu to skáče sice na 60 max jednou za nějakou dobu ale je tam silný zasek a packet loss se v grafu ve hře objeví něco kolem 18%."

Ano já vím ale to jsem napsal protože mi to vadí pouze u her a tam to pocituji. Například u komunikačního programu discord jsem taky s někým volal ping 20 a zničeho nic ping 1000 asi na sekundu kdy jsem nic neslyšel a zase dobrý. Kdyby to bylo jen u jedné hry tak pinguju ten herní server. Omlouvám se nejsem profík v tomhle jen se to snažím nějak pochopit a najít řešení.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PacketLoss

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2020 13:22

Poslední příspěvek, na který odpovídáš se necituje.
A teď k problému - pokud uvášíš u her, pak je to u her. Těžko odhalíš problémy auta v terénu, když ho budeš testovat na silnici.
Řešení je jediné - přejít na kabelové připojení.
Nový router nemusí nutně znamenat lepší. Sním svoje boty, jestli ten nový router není zase nějaká levná plečka.
WiFi připojení je už z principu pomalé a nespolehlivé. A proto se nemá u her používat. A když se použije, pak jsou problémy. Něco o tom třeba zde: viewtopic.php?f=8&t=212022
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů