Pc ruší powerline internet Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dominiksvech
nováček
Pohlaví: Muž

Pc ruší powerline internet

Příspěvekod dominiksvech » 26 pro 2021 12:11

Zdravím všechny, mám takový nepříjemný problem. Asi 3 měsíce jsem stavěl novou kancelář, po domluvě s poskytovatelem internetu jsme se dohodli na Powerline řešení, jinak řečeno vedení internetu po elektrické síti.
Vše jsme zapojili, vše fungovalo v pořádku až do chvíle, než jsem zapl pc. Rychlost okamžitě spadla na téměř nulu. Zkusil jsem koupit prodluzku s všemožnými ochranami, to napomohlo mírnému zlepšení. Rchylost se teď pohybuje kolem 3-6 mega, jak down tak up, z původních asi 15-20.
Nevíte, v čem by mohl být problem? Nesetkal se někdo z vas s něčím podobným?

V pc mám tento zdroj : https://www.alza.cz/fortron-hyper-m-500-d2642638.htm

A ještě jeden dotaz k ups, jsem absolutní laik, takže omluvte případný hloupý dotaz. Problem evidentně nastává když je pc na stejně síti. Pomohla by v tomhle ups, ze by pc nebyl připojeny jakoby v síti ale v tomto externím zařízení? (Které se ale stejně napaji ze sítě). Opravdu nevím, jak to funguje, takže vám dekuji za vysvětlení!
Hezké svátky!

Reklama
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13
Guru Level 13

Re: Pc ruší powerline internet

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2021 13:06

Vítej na PC-HELP!
Začni výměnou zdroje. S dost vysokou pravděpodobností je na vině on.
K upc - v zásadě existují dva druhy - online a offline. Online je drahá, trvale běží měnič na baterie a baterie se dobíjí ze sítě. Ta by asi pomoci mohla, i když jen částečně. Offline funguje tak, že je zařízení normálně napájeno ze sítě, a pokud dojde k výpadku proudu, naskočí měnič a zařízení je napájeno z baterie. Tento typ nepomůže určitě.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

dominiksvech
nováček

Příspěvekod dominiksvech » 26 pro 2021 13:18

Mockrát diky za rychlou odpověď. Myslíš, ze by jsi mi mohl poradit i s typem zdroje? Výkon určitě tech 600W. Ale nevím jaky parametr by měl mít, abych eliminovat to rušení.

pcmaker
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod pcmaker » 26 pro 2021 19:42

ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13
Guru Level 13

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2021 20:22

To nezkoušej. Podobná ochrana byla i v té prodlužce, co jsi zkoušel.
Normálně fungující počítač (resp. zdroj) nemá na powerlinu vliv. Proto je lépe jej vyměnit. Navíc si zde fortrony nestojí moc dobře.
Něco o powerlinách třeba zde: viewtopic.php?f=117&t=165570 Vyzkoušeno rušení mikrovlnkou a vysavačem.
Pokud chceš tip na zdroj, požádej nějakého hardweráře (to já nejsem). nebo úplně nejlépe, založ si nové téma v sekci Rady s výběrem HW... A bude dobře, když uvedeš celou sestavu, oni ti už něco doporučí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

dominiksvech
nováček

Re: Pc ruší powerline internet  Vyřešeno

Příspěvekod dominiksvech » 31 pro 2021 09:03

Tak jsem to vyřešil on-line ups v kombinaci s tou prodluzkou. Pokud byla upska v síti, byl internet taky strašně zpomalený. Jakmile jsem ji zapojil do prodluzovacky (tahle, kdyby to někoho zajímalo - https://www.alza.cz/emos-prepetova-ochr ... 812578.htm), tak vše funguje bez problému.

Diky za odpovedi!

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dokoupení powerline
    od lucaso84 » 22 říj 2021 09:57 » v Sítě - hardware
    4
    393
    od lucaso84
    22 říj 2021 12:10
  • Kemo Powerline M091N
    od Baader » 06 úno 2022 10:32 » v Sítě - hardware
    16
    777
    od Baader
    04 bře 2022 20:26
  • Set-top box + internet
    od Daniel_Jackson » 11 lis 2021 01:19 » v Vše ostatní (hw)
    2
    430
    od Daniel_Jackson
    11 lis 2021 17:33
  • Internet
    od Pazzy » 01 dub 2022 08:35 » v Vše ostatní (inet)
    9
    444
    od petr22
    01 dub 2022 10:12
  • Internet
    od nik270 » 09 říj 2021 07:29 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    513
    od mmmartin
    09 říj 2021 11:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”