Nový tablet do 10 000 kc
Moderátoři: Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
-
walderan
- Level 1

- Příspěvky: 51
- Registrován: 15 led 2025 12:01
Nový tablet do 10 000 kc
Ahoj potřeboval bych poradit s výběrem tabletu do 10K.
Užití:
1)internet (web, sociální sítě, YouTube)
2)poslech hudby přes platformy (spotify,dezert,tidal)
Baterie: co nejdelší provoz viz. Užití.
Požadavky:
1)jen spolehlivé a zavedené značky
2)operační pamět minimálně 12GB kvůli budoucímu prodeji nebo bude stačit jen 8GB ?
3)úložiště minimálně 256GB
4)budu mít otevřeno mezi 20 až 50 záložkami v internetovém prohlížeči
5) úhlopříčka min. 12 palců
6)typ displeje min. IPS
Užití:
1)internet (web, sociální sítě, YouTube)
2)poslech hudby přes platformy (spotify,dezert,tidal)
Baterie: co nejdelší provoz viz. Užití.
Požadavky:
1)jen spolehlivé a zavedené značky
2)operační pamět minimálně 12GB kvůli budoucímu prodeji nebo bude stačit jen 8GB ?
3)úložiště minimálně 256GB
4)budu mít otevřeno mezi 20 až 50 záložkami v internetovém prohlížeči
5) úhlopříčka min. 12 palců
6)typ displeje min. IPS
-
vanuch
- Level 1

- Příspěvky: 90
- Registrován: 23 led 2026 21:29
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Ahoj, podle tvých požadavků, by měl vyhovovat tento, od Leninovo:
https://www.alza.cz/lenovo-idea-tab-plu ... 165706.htm
https://www.alza.cz/lenovo-idea-tab-plu ... 165706.htm
-
walderan
- Level 1

- Příspěvky: 51
- Registrován: 15 led 2025 12:01
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Na jiném diskusním fóru mě od tohoto tabletu odrazovali a napsali toto:
Můžeš zkusit Lenovo Idea Tab Plus 12.1" 12GB/256GB ale má dvě mouchy - je cca o třetinu pomalejší než ten Redmi a je vysoká šance že ho bazarově neprodáš (protože se té chvíle nedožije).
Můžeš zkusit Lenovo Idea Tab Plus 12.1" 12GB/256GB ale má dvě mouchy - je cca o třetinu pomalejší než ten Redmi a je vysoká šance že ho bazarově neprodáš (protože se té chvíle nedožije).
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55321
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Zvysit rozpocet a koupit Ipad.
Tyhle lacine tablety s Androidem prakticky vzdycky skonci nekde v supleti nepouzivane.
Tyhle lacine tablety s Androidem prakticky vzdycky skonci nekde v supleti nepouzivane.
-
vanuch
- Level 1

- Příspěvky: 90
- Registrován: 23 led 2026 21:29
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Tak máš nějaký rozpočet a za tu cenu (8,5 tis.) je ten Leninovo slušný, svou práci udělá, nebál bych se toho.
-
walderan
- Level 1

- Příspěvky: 51
- Registrován: 15 led 2025 12:01
Re: Nový tablet do 10 000 kc
A jak je to s aktualizacemi u Apple? Bude stačit úložiště 128GB ?
Je ten příplatek 7000kc adekvátní? Vydrží to roky,aby to mělo smysl kupovat?
https://www.planeo.cz/apple-ipad-air-11 ... #parametry
Je ten příplatek 7000kc adekvátní? Vydrží to roky,aby to mělo smysl kupovat?
https://www.planeo.cz/apple-ipad-air-11 ... #parametry
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Ten Lenovo je zabalená tragédie bez výkonu a špetky kvality.
Stačí ti M3, vydrží roky, ale nesplňuje 256 GB uložiště: https://tablety.heureka.cz/apple-ipad-a ... /#prehled/
Případně já mám dobrou zkušenost s touto řadou od Xiaomi: https://tablety.heureka.cz/xiaomi-pad-8 ... /#prehled/
Super výkon a kvalita za tu cenu (víc jak 5x výkonnější než ten Lenovo). Je to taky jeden z mála tabletů, které mají ofiko kvalitní pero a klávesnici
(případný dobrý předpoklad k prodeji v budoucnu, jelikož se dobře využívá na školu a základní práci)
edit: ono bys nešlápl vedle ani s tim obyč 2025 iPadem 11" v 256GB variantě, jen má třeba poloviční výkon té M3.. případně se dá paměť řešit cloudem
Stačí ti M3, vydrží roky, ale nesplňuje 256 GB uložiště: https://tablety.heureka.cz/apple-ipad-a ... /#prehled/
Případně já mám dobrou zkušenost s touto řadou od Xiaomi: https://tablety.heureka.cz/xiaomi-pad-8 ... /#prehled/
Super výkon a kvalita za tu cenu (víc jak 5x výkonnější než ten Lenovo). Je to taky jeden z mála tabletů, které mají ofiko kvalitní pero a klávesnici
(případný dobrý předpoklad k prodeji v budoucnu, jelikož se dobře využívá na školu a základní práci)
edit: ono bys nešlápl vedle ani s tim obyč 2025 iPadem 11" v 256GB variantě, jen má třeba poloviční výkon té M3.. případně se dá paměť řešit cloudem
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55321
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Apple garantuje aktualizace po dobu 6 let od uvedeni na trh, obvykle je to 7.
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Nový tablet do 10 000 kc
Xiaomi v podpoře dost zaostává, to je největší negativum toho tabletu. Ale Pad 6 aktuálně jede úplně v pohodě a nemá nejnovější HyperOS.
-
walderan
- Level 1

- Příspěvky: 51
- Registrován: 15 led 2025 12:01
Re: Nový tablet do 10 000 kc
A pokud bych vedle sebe postavil vlajkový tablet od Xiaomi Pad 8 Pro 12GB/512GB za 15K a Apple iPad Air 11" M3 256GB Cellular Modrá 2025 za 18k co by jste zvolili?
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Nový tablet do 10 000 kc
S tvými potřebami bych šel do iPadu - už jen kvůli tomu, že si dobře drží hodnotu a má dlouhodobou podporu. Ale cenově je samozřejmě jinde a má nižší paměť.
Pro své potřeby bych šel nejspíš do Xiaomi, protože iOS je striktnější a omezenější systém, zase ale skvěle vylazený.
edit: každopádně s oběma budeš určitě spokojený, ty stroje jsou hodně podobný a pokud využiješ vyšší paměť a původní limit byl 10k, tak máš celkem jasno
edit2: mimochodem jsem zapomněl na (pro mě) velmi důležitou věc - ty iPady air (m3 i m4) mají pouze 60 Hz displej, takže trochu působí trhaným dojmem
Pro své potřeby bych šel nejspíš do Xiaomi, protože iOS je striktnější a omezenější systém, zase ale skvěle vylazený.
edit: každopádně s oběma budeš určitě spokojený, ty stroje jsou hodně podobný a pokud využiješ vyšší paměť a původní limit byl 10k, tak máš celkem jasno
edit2: mimochodem jsem zapomněl na (pro mě) velmi důležitou věc - ty iPady air (m3 i m4) mají pouze 60 Hz displej, takže trochu působí trhaným dojmem
-
walderan
- Level 1

- Příspěvky: 51
- Registrován: 15 led 2025 12:01
Re: Nový tablet do 10 000 kc
iPady air (m3 i m4) mají pouze 60 Hz displej, takže trochu působí trhaným dojmem.
A oproti tabletum s androidem s obnovovací frekvencí 60 Hz kde je to fakt poznat pokud člověk scrolluje na webu tedy se posunuje prstem zdola nahoru kdy dochází k mírnějšímu trhnutí je Apple na těch 60Hz nějak poznat?
A oproti tabletum s androidem s obnovovací frekvencí 60 Hz kde je to fakt poznat pokud člověk scrolluje na webu tedy se posunuje prstem zdola nahoru kdy dochází k mírnějšímu trhnutí je Apple na těch 60Hz nějak poznat?
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 7 Odpovědi
- 15891 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od BigTony91
-
- 1 Odpovědi
- 4972 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Martab
-
- 5 Odpovědi
- 11081 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od meda2016
-
- 4 Odpovědi
- 28207 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od meda2016
-
- 18 Odpovědi
- 27391 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od petr22
