Chuťovka: který Netbook ??

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Tomina » 30 pro 2008 19:39

Chci novou věc, to co jsem zažil s ASUSem už si nerisknu znovu. Jde mi o to, že když se kazí nové věci, tak nebudu kupovat několik let staré počítače o kterých nevím, jaké prase je mělo..jen se ptám na rozdíl Eee 901 a 1000...
díky

Reklama
Uživatelský avatar
La_da
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod La_da » 30 pro 2008 20:06

Tak ja mam 1000H s wind. a musim jenom chvalit, zatim zadny problem, je pravda ze na nem nehraju, jenom net a kancel.apl. skype, radio....Baterka naprosto v pohode temer cely den. Syn ma 901 s wind., rozdil v hdd a ssd, velikost, pamet. Vydrz podobna, jednou musel preinstalovat wind., protoze si je zhroutil. Ted jsem cetl recenza a budu kupovat DVBT, potom napisu zkusenosti.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Tomina » 30 pro 2008 21:14

Já právě přemýšlím nad tím 901..o velikost mi nejde, myslím, že ten jeden palec nic není..ale prý ta verze s SSD vydrží déle a je svižnější..o hry mi také nejde, jen o internet a o to, aby se člověk na přednáškách nějak zabavil :lol:
Plus tedy občasně Word, Excel, prezentace na dataprojektoru a programování v konzole Delphi..Určitě bych byl rád, kdybych na tom měl rovnou XP..linuxu moc neholduji, mám špatné zkušenosti s Ubuntu..

Uživatelský avatar
La_da
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod La_da » 30 pro 2008 21:45

Zkouseli jsme porovnat rychlost a 1000 je o neco lepsi, sice system na 901 nabehl rychleji, ale potom dalsi aplikace, antivir... uz na ni bylo pomalejsi. Syn si pochvaluje, ze je mensi a muze ho tedy lepe prenaset, ovsem ke klavesnici se vyjadril ze je to nahrane a tedy nic moc. Tvrdi ze SSD nemuzou ohrozit tolik otresy. Ale na druhou stranu ma problem s velikosti disku i kdyz muze spoustu veci presunout na kartu nebo na web. Ja mam zase lepsi displej, tedy velikost. Zalezi tedy asi na tom, co komu lepe sedne.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Tomina » 30 pro 2008 22:47

Jo přesně tak je to i prezentováno ne jednom webu, kde oba modely testovaly. Kdo chce lepší mobilitu, nechť si vybere 901, kdo chce přece jen komfort, pro něj je schudnější 1000. No je fakt, že Solid State Disk (SSD) je obdoba flashky, takže prakticky bezvýznamné napájení, hlučnost a samozřejmě žádné pohyblivé součásti. Já osobně hledám Eee, které bude mít právě tyto disky budoucnosti..sice jsou v Eee malé, ale záměrem bylo vytvořit notebook, tedy spíše již netbook, který bude schopen uložit na disk prezentaci, pár dokumentů, hudbu, film a to je tak vše. Je fakt, že v základu je disk malý, ale naštěstí podporuje SD karty o velikosti až 16GB, což dle mě již stačí. A co si budeme namlouvat, největšími žrouty místa na discích jsou hry + jejich instalační soubory...
Pokud tedy není v 901 a 1000 velký rozdíl, co se týká výkonu, půjdu do 901..je o litr levnější a mě tato verze plně postačuje..mnoho díky za informace..usnadnilo mi to přehled v "éčkách"

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Rewqa » 30 pro 2008 22:53

A navíc můžeš kdykoliv koupit externí disk do USB nebo velkou flashku.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Tomina » 30 pro 2008 23:02

Přesně..tak Rewqo..umoudřil jsem se a uznal, že Apple je na hovno :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Rewqa » 30 pro 2008 23:08

Hodnej chlapec a udělal si správne, ale zase na druhou strani si vyčítam, že sem tě od toho tak odradil :oops: :wink: . Eee ti schvaluju :lol:
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chuťovka: který Netbook ??

Příspěvekod Tomina » 30 pro 2008 23:28

Ne v poho..já jsem to probral s jedním ajtíkem a zjistil jsem, že ikdyž je to stylovka a ikdyž by se mi s tím machřilo pěkně, za ty prachy si prostě radši koupím něco jiného a co mám hlavně v plánu, po čem se mi rozstvítili očička je to, že když vezmu Eee, zbyde mi na nový stolní PC a jelikož mi tohle co mám k 22" monitoru už fakt nestačí, radši si za zbytek, co bych dal za Apple koupím mašinu na hry...někdy se člověk holt musí obrátit o 180°... :lol:


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů