Nechat si udělat web? Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Mana
Level 2
Level 2
Příspěvky: 249
Registrován: leden 09
Bydliště: Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nechat si udělat web?

Příspěvekod Mana » 30 čer 2009 10:59

Chtěl bych se dotázat zainteresovaných jaké jsou výhody/nevýhody, pokud bych zaplatil nějaké firmě, aby mi vytvořila web. Prozatím jsem si všechny stránky tvořil sám (estránky, webnode,ic, atd.) ale teď už bych chtěl něco originálního, bohužel programovat neumím. Vůbec nevím, jak taková spolupráce s firmou funguje. Taky pak nevím, když budu chtít denně několikrát stránky aktualizovat, vyjdou mi vstříc? Nebo jak to přesně vše funguje? Dík za rady.

Reklama
svasik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 283
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod svasik » 30 čer 2009 11:36

Výhody jsou hlavně v tom že ti firma poskládá webový stránky přesně podle tvých představ, nároků a požadavků. Samozřejmě tě to bude stát peníze (v mnoha případech dost tučný peníze). Spolupráce funguje tak, že jim předložíš svoje požadavky, oni se o něco pokusí, ty jim řekneš co by si chtěl jinak, nebo jestli se ti to líbí a seš spokojenej. S aktualizací stránek je to složitější. Nejlepší a nejpoužívanější řešení je instalace nějakého redakčního systému (wordpress, joomla,...). Většinou je vystupování těchto firem profesionální. Bohužel jsou i dost drahé.
Jestli by jsi chtěl, mohl bych ti stránky udělat, nebo ti pomoct najít řešení :-).
Svasik

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod Rewqa » 30 čer 2009 12:12

Jak už řekl svasik je to fakt dost drahý. Co takhle znám lidi co dělaj webovky, tak se jedny stránky, mnohdy i bez grafiky, pohybujou kolem 20-50 tisíc. To mi přijde jednodušší si sám nainstalovat nějakej ten redakční systém a pokusit se ho spravovat sám.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

svasik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 283
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod svasik » 30 čer 2009 12:19

je to tak, ale je spousta programatoru, kteří nepracují v rámci firem. U takových to vyjde okolo 10 000.
Svasik

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod Rewqa » 30 čer 2009 12:22

Ale stejně mi to přijde hrozně moc :). Nikdy bych tolik za pár stránek písmenek nedal :D
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

svasik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 283
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod svasik » 30 čer 2009 12:36

No taky jde o to, jestli máš web pro firmu, svůj osobní blog, nebo třeba e-shop. Protože firemní web na blog.cz my nepřipadá jako dobrá vizitka firmy.
Svasik

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod mike007 » 30 čer 2009 12:57

Firmy většinou udělají web s administrací, takže přidávání obsahu je pak pro samotného uživatele velice jednoduché. Nemusíš mít vůbec žádné znalosti html/php. Nechat si ale udělat takové stránky je velice drahé. Pro obyčejného člověka, který bude stránky využívat jen ke svým ptákovinám se to vůbec nevyplatí. Firmy jsou schopný naúčtovat i 50 000Kč! Co ti mohu doporučit je naučit se základy html/php, css, buď z knížek nebo z webů jako jsou například jaknaweb.cz, jakpsatweb.cz, programujte.com a poté si stáhnout nějaký open source redakční systém (phpnuke, joomla, miniRS apod.) a ten si vyšperkovat podle sebe.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Mana
Level 2
Level 2
Příspěvky: 249
Registrován: leden 09
Bydliště: Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod Mana » 30 čer 2009 14:01

Z počátku se bude jednat jen o ptákoviny, později by to mělo začít vydělávat (snad:) Ale že mě to bude stát tisíce, jsem nečekal. To se raději začnu trápit s joomlou:( Narazil jsem na stránku www.station.cz, jak mám rozumět těm věcem, co stojí zhruba těch 100kč/měsíc? Znamená to, že až budu mít vytvořené stránky, tak oni mi zařídí např koncovku .cz? A pak vlastně můžu díky nim se svými stránky na internetu fungovat? Je to nějak takhle? Dík za vysvětlenou

svasik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 283
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod svasik » 30 čer 2009 14:17

platíš za webhosting + za doménu
Webhosting je uložení souborů webových stránek někde na serveru (můžeš to mít uložený u sebe v pc, nebo si platit nějaký server). Servery se platí asi 200,- na měsíc
Doména je jak ty říkáš "koncovka .cz". Ta tě bude stát mnohem míň (pár stovek na rok).
Mimochodem si můžeš taky zaplatit umístění webových stránek na nějaký redakční systém, s tím že dodáš nějakou šablonu co sis vybral. To vyjde levně. (Můžeš si to udělat sám, když to pochopíš... doporučuju wordpress.org, popřípadě cwordpress.cz)
Svasik

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod Tomina » 30 čer 2009 14:39

No pozor, mít webovky u firmy neznamená úspěch. Známý se potýkal s problémy, nechal si udělat web u jedné významné firmy za těžké peníze, web mu někdy šel, jindy nikoliv. Na Opeře nešel vůbec, nakonec jsem mu udělal web přes WebSite X5 a spokojenost..

Mana
Level 2
Level 2
Příspěvky: 249
Registrován: leden 09
Bydliště: Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod Mana » 30 čer 2009 14:47

Je jednodušší na ovládání (pochopení) joomla nebo wordpress? A co je používanější? Myslím tím, když si budu chtít na netu najít šablony atd. jestli budu mít možnost u jednoho výběr jen z desítek a u druhého třeba až ze stovek možností výběru?

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nechat si udělat web?

Příspěvekod Tomina » 30 čer 2009 14:58

Já mám něco na Webnode..zde


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti