TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 18 srp 2009 22:23

Stránka plug-inu (doplňku) Hide Tab Bar: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1337

Plug-in Hide Tab Bar je doplněk, který automaticky nebo ručně (v mém nastavení pomocí kurzorové klávesy: vlevo) schová tab lištu. V případě automatického schovávání jí ukazuje v případě potřeby (i při najetí kurzoru myši), ale je definována velmi krátká doba, doporučuji prodloužit.

Nastavení
Obrázek

Firefox, normální stav
Obrázek

Schovaná lišta tabů
Obrázek





Takže nyní si můžeme schovávat lišty dle potřeby:

titulní pruh:
- plug-in Hide Chrome (ručně)
lišta menu:
- plug-in Toolbar Buttons, tlačítko Toggle the menu bar / přepínač menu lišty (ručně)
- plug-in Personal menu + můj fígl na menu lištu (ručně + ručně pro dočasné zobrazení)
lišta nástrojů:
- plug-in Toolbar Buttons, tlačítko Toggle the Navigation Toolbar / přepínač nástrojové lišty (ručně)
lišta záložek (oblíbených):
- plug-in Bookmark Bar Toggler (ručně)
- plug-inToolbar Buttons, tlačítko Toggle the Bookmark Toolbar / přepínač záložkové lišty (oblíbené na liště) (ručně)
lišta tabů:
- plug-in Hide Tab Bar (automaticky nebo ručně)
- plug-in Tab Mix Plus (automaticky)
lišta stavová:
- plug-in autoHideStatusbar (automaticky)
- plug-in Toolbar Buttons, tlačítko Toggle the Status Bar / přepínač stavové lišty (ručně)

V současné době je moje základní zobrazení
Obrázek

Detail
Obrázek

Ale mohu libovolně kombinovat a občas volím toto
Obrázek

A někdy zase tohle
Obrázek

:D
Obrázek

:D
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 05 zář 2009 01:42, celkem upraveno 4 x.

Reklama
Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod Radix » 18 srp 2009 22:29

Firefox/Mozilla Multi Language Quran Search Plug in

http://www.2muslims.com/directory/Detailed/226965.shtml

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod simPod » 18 srp 2009 22:42

k cemu to je?

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod Radix » 18 srp 2009 22:44

Nepostradatelný plugin pro nadcházející období.

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod simPod » 18 srp 2009 22:48

co to ma presne delat a co je "nadchazejici obdobi"

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 18 srp 2009 22:55


Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod Radix » 18 srp 2009 23:02


simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod simPod » 19 srp 2009 00:09

alenka_v_říši_divů píše:http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU&eurl=http%3A%2F%2Faktualne%2Ecentrum%2Ecz%2Fzahranici%2Fevropa%2Fclanek%2Ephtml%3Fid%3D644945&feature=player_embedded ...

je to je legracni. doufam ze to tu cely obsadej a budu muset chodit do mesity nebo kam to chodej

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 19 srp 2009 00:31

Jo..asi je to spíš takovej strašák,ale když člověk někdy koukne na ty jejich veřejný popravy,jak uřezávaj lidem hlavy zaživa a masakrujou ženský,děcka .. tak je to taky trochu k zamyšlení.. No,už tu nebudu autorovi topicu spamovat :lol:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 19 srp 2009 17:16

Stránka plug-inu (doplňku) Tab Swap: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/12047

Plug-in Tab Swap zdvojnásobí tab lištu. Sám přidá do nástrojové lišty své tlačítko, pomocí kterého přepínáte tab lištu 1 a tab lištu 2. Je to velmi šikovné, bohužel nejsou lišty označené. Po instalaci zmizne z: pravé myšítko na menu nebo nástrojové liště do volného místa > volba: Vlastní .... Ale jen do restartu. Při zrušení posledního tabu se automaticky přepnete do minulé lišty tabů.

Tlačítko
Obrázek

Tab lišta 1
Obrázek

Tab lišta 2
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 20 srp 2009 20:16

Tuto chybu, co jsem uváděl u plug-inu výš: Tab Swap

"při jakékoli manipulaci (přidání či odebrání) prvků (tlačítek, ikon, oddělovačů) na lištách dojde k znefunkčnění menu lišty. Bude neaktivní do dalšího restartu Firefoxu"

.. mi ve skutečnosti prováděl jiný plug-in (dnes ho sem ještě přidám, s japonským autorem plug-inu jsme to již vyřešili), který jsem si instaloval zhruba ve stejný čas. Takže nahoře opravuji :D

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 20 srp 2009 22:08

Stránka plug-inu (doplňku) TabGroups Manager: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10254

Pozor, pokud je tam menší verze než 2009.06.19.14, stáhněte si radši verzi 2009.06.19.14, která opravuje problém s deaktivací menu (do restartu Firefoxu) při aktivaci úprav objektů na lištách (Zobrazit > Nástrojové lišty > Vlastní... nebo myší cestou z lišt):
Verze plug-inu 2009.06.19.14 (doplňku) TabGroups Manager: http://axel.my-sv.net/bugtracker/report ... log_id=161

Plug-in TabGroups Manager je varianta na funkci doplňku Tab Mix Plus: zobrazení dalších tab lišt (nad sebou) při velkém poštu otevřených tabů (více jak 12 při rozlišení obrazovky 1280x1024). Při funkci z Tab Mix Plus u mě nebylo žádnou vyjímkou, že jsem měl nad sebou 3-4 lišty tabů a to jsem se ani moc nerozjel :lol: A to přece jen něco ukousne z obrazovky :lol:

Doplněk TabGroups Manager to řeší mnohem inteligentněji. U něho nám stačí pouze jedna dodatečná lišta, která se ještě navíc nechá schovávat automaticky (zobrazí se při najetí kurzorem myši) nebo ručně pomocí tlačítka (to si musíme přetáhnout ze: Zobrazit > Nástrojové lišty > Vlastní...). Plug-in je vůbec dobře propracovaný, promyšlený a patří k těm lepším, ve své oblasti nejlepším ... Na této druhé liště, kterou si můžeme zapnout buď nad tabovou lištou, nebo nad stavovou lištou (tam se mi moc nelíbí), jsou umístěna tlačítka/přepínače - které zastupují skupiny (Groups) tabů. U skupiny (Groups) si můžete nastavit, jestli se bude zobrazovat ikona, název, počet tabů ve skupině. Funguje přetahování, otvírání odkazů s přidržením Shiftem (záleží jak to máte nastaveno, možnosti jsou velké) hodí tab rovnou do nové skupiny.

Na liště skupin (Groups) máte tlačítka:

+ = nová skupina
- = zavřít aktuální skupinu
0 = hibernate/uspání/uložení skupiny
při větším množství skupin přibudou po stranách šipky, stačí pouze najet myší a posouváme se

Při rozlišení 1280x1024 a maximalizovaném okně Firefoxu se dostáváme na tyto počty:
- na lištu tabů se viditelně vejde (bez posouvání) 12 tabů
- na lištu skupin/groups (tabů) se viditelně vejde zhruba (podle prvků a případně délky jmen) 17 skupin/groups
- celkem nám tedy vychází 12 * 17= 204 tabů viditelných bez posouvání, kdyby jsme na ně chtěli použít jen další lišty (alá Tab Mix Plus), muselo by být těch lišt 204 / 12 = 17 to by nám už z obrazovky moc nezbylo, že? :lol:

Tento plug-in se ještě navíc nechá bez problémů kombinovat s plug-inem Tab Swap (popsán výše), takže se můžou ve spolupráci těchto 2 plug-inů možnosti zdvojnásobit :D

Nastavení - Display (při zaškrtnutí 3. a 4. volby se bude lišta skupin automaticky schovávat a zobrazovat při najetí myši)
Obrázek

Nastavení - Mouse (tato strana nastavení má ještě 6 podstran/záložek)
Obrázek

Nastavení - Keyboard
Obrázek

Nastavení - New Group
Obrázek

Nastavení - Menu
Obrázek

Nastavení - Session (zde mi píše, že mám ukládání skupiny nefunkční, protože mám podobnou funkci zapnutou přes Tab Mix Plus)
Obrázek

Nastavení - Compatibility
Obrázek

Nastavení - Other
Obrázek

Tlačítko skrývání/zobrazení lišty skupin
Obrázek

Místní nabídka nad tlačítkem skrývání/zobrazení lišty skupin
Obrázek

Místní nabídka na stránce nad odkazem
Obrázek

Lišta skupin/groups v akci
Obrázek

Detail
Obrázek

Místní nabídka menu na skupině
Obrázek

Místní nabídka menu na liště skupin/groups
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 23 srp 2009 02:07, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti