CZC - sestavený počítač nefunguje*

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

dagustino
Level 2
Level 2
Příspěvky: 229
Registrován: červen 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod dagustino » 13 úno 2014 22:10

Nut píše:U czc nakupuju pravidelně a reklamace / vrácení do 14 dnů je víc než v pohodě,ochota 100%. A pokud se v tom "technik" hrabal,tak můžes jen doufat.
Btw.. co čtu tady na fóru,když se napíše "technik",tak vždy to vypadá,jako kdyby to dělal poprvé...

souhlasím amen :D

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod petr22 » 13 úno 2014 22:51

"měl jsem to nakoupit u alzy a byl by pokoj než volit nějaký pochybný e-shop"

Troufam si tvrdit, ze horsi nez u Alzy to neni nikde - strucne receno, Alza velmi nerada resi reklamace.

Reklamaci budes resit 30 dnu, presne jak uklada zakon.

Tedy pokud se ukaze, ze ten tvuj technik, ktery zrejmne neumi poznat kde je chyba, tu zavadu nezpusobil sam (a CZC odmitne reklamaci vyridit, ze se v tom nekdo vrtal).

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod Rewqa » 13 úno 2014 23:34

No dneska sem shodou okolností vracel v Alze ve 14 denní lhůtě router a reklamační technik se do tý krabičky skoro ani nekouknul a vrátili mi prachy.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod wattmetr » 13 úno 2014 23:49

Ve 14tidenní lhůtě nejde o reklamaci a vrací prachy úplně automaticky ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod CZechBoY » 14 úno 2014 00:40

Tvrdit, že CZC je pochybný eshop a Alza je nej musí tvrdit jedině ten, kdo nenakupoval nikde jinde než v předražený pražácký Alze ;-)
Nakupoval jsem u nich, kdy se to ještě za český peníze dalo a stejně se mi moc ta firma a eshop nelíbí. Reklamaci jsem u nich neměl, ani u CZC.
Co začala Alza dělat ty jejich "super" reklamy, který na mě dělaj dojem kdovíjak kromě obchodního tak je všechno předražené :-(

Taky sis ten pc mohl nechat složit kde si chtěl, nikdo ti czc nenutil... Vlastně jo :lol: v tý Alze bys to koupil třeba za 19-20k, ale ty si radši připlatíš za kvalitu že? ;-) Neboli úplně stejný komponenty, ale u Alzy jsou nerozbitý (asi protože maj nějaký fluidum) a CZC prodává ty stejný komponenty zničený (že by s nima hráli fotbal?). Proto má taky czc levnější ceny že jo? ;-)
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod X » 14 úno 2014 01:23

Pro mě zničila komponenty od CZC Česká pošta, balík s multifunkční tiskárnou, Plextor BLU-Ray vypalovačkou a dalšími přišel od České pošty s dírou dovnitř balíku velkou jako pěst, oni na poště rádi s balíky hrajou "fotbal" a viděl jsem na vlastní oči, jak jeden docela velký balík letěl na jiné balíky přes celou místnost asi 5 m. Takto poničený balík s elektronikou jsem samozřejmě odmítl převzít a chtěl od řidiče potvrzení, že je zásilka poničená. Řidič České pošty se vzpíral vypsat mi potvrzení, dokud jsem nezavolal svědka. Řidič potvrzení sepsal a než jsem se stačil vzpamatovat, tak mi s ním ujel. Od místní pobočky České pošty mi pak přišla výzva, abych si vyzvedl balík, že jsem nebyl zastižen. Takže jsem vyrazil za vedením místní pobočky, kde mi slíbili nápravu a vedoucí mi velmi neochotně sepsala potvrzení o poničení zásilky se slovy, že z toho bude mít problémy a na co to chci.

Tu zásilku Česká pošta vrátila CZC s tím, že jsem si ji nepřevzal, potvrzení o tomto podvodu České pošty mám z CZC písemně. Protože v té době byla vypalovačka Plextor BLU-Ray jediná na jejich e-shopu, mohl jsem její cestu a vracení zpátky do e-shopu jasně identifikovat. Vymínil jsem si, že tuto potlučenou nechci, s čímž v CZC souhlasili. Jejich operátoři se mi ji poté snažili snad 3x vnutit a ještě vždy popírali, že by to byla ona, další kusy ale dostali až asi za 20 dní. Musel jsem volat majiteli obchodu, teprve ten udělal v CZC pořádek a já dostal nové zboží. A to nemluvím o tom, co jejich operátoři umějí za další věci, někdy mi z nich zůstával rozum stát ...

Takže po mých zkušenostech s CZC jsi už mohl dostat poničené komponenty do počítače rovnou v CZC, ale jestli ti někdo otevřel počítač a porušil "pečeť", tak se už ničeho nedomůžeš ... záruka tím padá a to na hlavu toho, kdo otevřel case. Podle mě je stejně nejlepší nechat si sehnat komponenty a složit si z nich počítač od nějaké místní spolehlivý firmy, která nemusí být ani nejlevnější, protože ani to se někdy nevyplácí a pak to stejně doplatíš u jiné, která ti to bude dávat do pořádku. Radši si třeba 500 Kč připlatit a mít to O.K. Místní firma, která ti to složí je výhodná v tom, že to pak reklamuješ u sebe a nemusíš posílat PC do tramtárie. Já třeba u místní firmy mám možnost se i podívat, jak počítač běží u nich a pak teprve si ho převzít. Navíc ho i "zahořují", to znamená, že u nich je nějakou dobu po složení / opravě v běhu a ještě ho kontrolují na bezproblémovost, pouští na něm i testy. Také mám na techniky i telefonní čísla, dokonce i na mobil a když mě něco zlobí, tak to s nimi zkonzultuji. Ale jak říkám, za kvalitu se platí ... ale i tak si dokážu vyjednat příjemné ceny.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23601
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod ITCrowd » 14 úno 2014 09:18

ale jestli ti někdo otevřel počítač a porušil "pečeť"

Nevím... Já už mám druhé PC od CZC a ani jedno žádnou pečeť nemělo.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2014 09:34

Na pocitacich od CZC zadna pecet neni, muzou se volne rozebirat. Reklamovat lze i samostatne komponenty. To, ze novy dil je vadny se muze stat komukoliv. Nicmene takhle podane je to agentura JPP, tvrzeni proti tvrzeni, zavada kterou nikdo z nas nevidel.

Za kvalitu se sice plati, ale u mensi firmy se plati za to ze nekdo z firmy ktera je v Horni Lhote dojede do Prahy, Brna nebo Ostravy ty komponenty nakoupit nebo si je necha poslat.

Navic vydejni mista CZC nebo Alzy jsou uz rozmistena tak, ze do 30 km se tam da dojet v podstate odkudkoliv, takze neni treba nic posilat Ceskou postou (to jak s baliky hazi jsem videl na praxi pri vykladani postovniho vlaku).

Pokud jde o CZC vs Alza, neco je levnejsi tam, neco onam, neco stoji stejne.

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod DeNNI85 » 14 úno 2014 09:47

Otázkou je, jestli tam něco nepodělal ten "technik" ale to ti řeknou asi až v czc :-)
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod Petison » 14 úno 2014 10:36

wattmetr píše:Ve 14tidenní lhůtě nejde o reklamaci a vrací prachy úplně automaticky ;)

No mě v TS Bohemii ,když jsem chtěl vrátit peníze ve 14 -ti denní lhůtě za vadný satelitní přijímač,peníze nechtěli dát s tím ,že to musí odeslat na posouzení zda jsem tu vadu nezpůsobil já.Peníze mi vrátili až po měsíci.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2014 11:05

To je ovsem v poradku - vratit muzes zbozi pouze neposkozene. Kdyz je nefunkcni, je to automaticky reklamace.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC - sestavený počítač nefunguje*

Příspěvekod wattmetr » 14 úno 2014 11:11

Petison píše:
wattmetr píše:Ve 14tidenní lhůtě nejde o reklamaci a vrací prachy úplně automaticky ;)

No mě v TS Bohemii ,když jsem chtěl vrátit peníze ve 14 -ti denní lhůtě za vadný satelitní přijímač,peníze nechtěli dát s tím ,že to musí odeslat na posouzení zda jsem tu vadu nezpůsobil já.Peníze mi vrátili až po měsíci.

Otázka je, jak jsi odůvodnil/raději neodůvodnil to vrácení. Tebou popsanou situaci zákon nezná! Vrácení ve 14tidenní lhůtě se zásadně neodůvodňuje :roll: :roll:
2petr22: Neznám pojem automatická reklamace. Klidně vrátím ve 14tidenní lhůtě nefunkční zařízení a dodavatel z toho nesmí udělat reklamaci. Pohybuješ se někde jinde :shock:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    646
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1013
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1630
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • Nefunguje klavesnica
    od Ivikivi » 25 pro 2023 07:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    560
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 10:15
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1295
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host