k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod pcmaker » 28 úno 2022 19:09

Ohledně této K24 jsem narazil na zajímavou věc. V souvislosti s touto firmou se na internetu vyskytuje jakýsi podivný subjekt s názvem http://www.eldum.cz. Podle informací na jejich stránkách se odkazuje na K24, její dlouholeté zkušenosti s prodejem atd. a že se jedná o nějaký nový projekt. Čí projekt, to už se nedozvíme. Nabídka eshopu je velice podivná a nekonzistentní. Působí to na mne dojmem, jako kdyby si nějaký potetovaný frikulín, který tam vydává zboží, založil paralelní kšeftík s tím, že odebírá zboží od K24 za nákupní ceny, ale pak jej se ziskem prodává ve vlastním parazitním eshopu. Vůbec bych se tomu nedivil, když je hlavní stan firmy někde daleko v Polsku. Žádné IČO nebo DIČ. Ve veřejném rejstříku firem, ani vidu ani slechu. Jen taková zajímavost. Možná bychom se na to mohli poptat přímo majitele z Polska, která kukačka mu tady krade zlatá vejce.

Reklama
Uživatelský avatar
Arha
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1825
Registrován: červen 11
Bydliště: Dačice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Arha » 28 úno 2022 19:23

V okolí včetně mé maličkosti jsme z eldum.cz objednali minimálně 5 grafických karet a vše v pořádku. Vždy to přijde v krabici s páskou k24.cz
I skladník ve šroubárně si může psát vlastní SQL příkazy.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Karrex » 28 úno 2022 19:48

pcmaker píše:.

Však to tam máš napsaný.
Společnost
Provozovatelem internetového obchodu eldum.cz je společnost:
K24 International s.r.o.
Sídlo: U Studia 2253/20, 700 30 Ostrava
IČ: 27851559
DIČ: CZ27851559

a adresa výdejního místa je přímo pobočka K24 v ČR.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod petr22 » 01 bře 2022 07:42

"V okolí včetně mé maličkosti jsme z eldum.cz objednali minimálně 5 grafických karet a vše v pořádku. Vždy to přijde v krabici s páskou k24.cz"

Vse v poradku to bude az ti v K24 pri reklamaci nereknou, ze tu kartu nikdy neprodali a at si ji reklamujes u prodejce.

Dodat zbozi umi kazdy.

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod renek11 » 01 bře 2022 09:22

pcmaker píše:Ohledně této K24 jsem narazil na zajímavou věc. V souvislosti s touto firmou se na internetu vyskytuje jakýsi podivný subjekt s názvem http://www.eldum.cz. Podle informací na jejich stránkách se odkazuje na K24, její dlouholeté zkušenosti s prodejem atd. a že se jedná o nějaký nový projekt. Čí projekt, to už se nedozvíme. Nabídka eshopu je velice podivná a nekonzistentní. Působí to na mne dojmem, jako kdyby si nějaký potetovaný frikulín, který tam vydává zboží, založil paralelní kšeftík s tím, že odebírá zboží od K24 za nákupní ceny, ale pak jej se ziskem prodává ve vlastním parazitním eshopu. Vůbec bych se tomu nedivil, když je hlavní stan firmy někde daleko v Polsku. Žádné IČO nebo DIČ. Ve veřejném rejstříku firem, ani vidu ani slechu. Jen taková zajímavost. Možná bychom se na to mohli poptat přímo majitele z Polska, která kukačka mu tady krade zlatá vejce.

Ty asi neumíš moc číst, viď??
Jinak by si neplácal takový bludy. :lol:

Snímek obrazovky 2022-03-01 113559.jpg


K24 i Eldum, No Problemo.
Kolega nakupuje a už i vyřizoval s nima 2 reklamace a vše proběhlo standardně a v jednom případě obratem výměna zboží za jiné.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod pcmaker » 01 bře 2022 21:07

Nejprve jsem si říkal proč by taková velká a zavedená společnost zakládala jakýsi pofiderní paralelní e-shop s mizerným výběrem zboží. Ale pak jsem porovnal ceny stejného zboží (grafiky) a hned bylo jasno. Eldum.cz kanibalizuje ceny na mateřském k24 a bere jim tržby. To by museli být v K24 padlí na hlavu, kdyby do toho šli dobrovolně. Tady něco pořádně smrdí.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Karrex » 02 bře 2022 08:16

Nesmysl, to by nebylo osobní vyzvednutí přímo v jejich pobočce.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10910
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod zeus » 02 bře 2022 09:14

Tady něco pořádně smrdí.

Tak povidej, co ti provedli...
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod renek11 » 02 bře 2022 15:43

pcmaker píše:Nejprve jsem si říkal proč by taková velká a zavedená společnost zakládala jakýsi pofiderní paralelní e-shop s mizerným výběrem zboží. Ale pak jsem porovnal ceny stejného zboží (grafiky) a hned bylo jasno. Eldum.cz kanibalizuje ceny na mateřském k24 a bere jim tržby. To by museli být v K24 padlí na hlavu, kdyby do toho šli dobrovolně. Tady něco pořádně smrdí.

Ty seš asi postiženej nějakou paranoiou.
Prostě jedna firma má dva eshopy, co je na tom divnýho??
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod pcmaker » 03 bře 2022 13:28

zeus píše:
Tady něco pořádně smrdí.

Tak povidej, co ti provedli...

Už jsem zmiňoval v diskusi výše neuznanou reklamaci SSD kvůli tomu, že na něm byla údajně porušena plomba. Nebyl to žádný high-end. Jen levný Patriot P210 250GB. Prodavač, který SSD přebíral zpět jej zkoumal a pak mi vystavil reklamační protokol. O porušené plombě tam není napsáno nic. Vadný SSD disk a vyjádření servisního technika s tím, že se reklamace zamítá kvůli "říznuté" plombě mi bylo zpět doručeno PPL v napůl zbořené krabičce. Teprve v dokumentu, který reklamaci zamítá je uveden důvod. Vyřešil jsem to tehdy zakoupením nového SSD a vadný mám v šuplíku, jako připomínku špatného obchodního přístupu K24 k zákazníkům. Jak psali někteří zkušenější v tomto směru, porušená pečeť (kdo ji porušil?) by snad neměla být důvodem k odmítnutí reklamace. Je mi líto, že jsem takto dopadl, protože K24 mám blízko bydliště, měli slušný výběr za dobré ceny. Ale spálil jsem se. I když se jedná o shop se zázemím velké firmy, je s podivem, že třeba na pobočce, kde zboží vydávají, nemají platební terminál a berou jen hotovost. V 21. století taky podivnost. Další zvláštnost je, že ač jsem zboží vždy platil předem a přebíral osobně na pobočce, reklamované zboží mi bylo doručeno PPL na náklady prodejce, což mi taky moc nesedí. Proč by to normálně uvažující prodejce dělal, když má moji adresu i tel. číslo a ví, že bydlím za rohem? Stačil jeden mail či SMS. Navíc náklady na kurýra byly minimálně 5-10% z ceny disku. Asi mají zkušenost, že tímto způsobem odradí většinu reklamacechtivých zákazníků, ti si to rozmyslí a vychladnou. Taková psychologická vychytávka.
Naposledy upravil(a) pcmaker dne 04 bře 2022 09:06, celkem upraveno 1 x.

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod negror » 03 bře 2022 14:49

Když se necháš jako zákazník odbýt, neseš zásadní spoluvinu na takovém řešení.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Karrex » 03 bře 2022 14:55

Přesně tak, mohl jsi schytat klidně nějakýho vola, co měl blbý den nebo to dělal v pátek před koncem a nebo taky někoho, kdo měl poslední den ve firmě.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host