Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod Blitzkrieg » 04 úno 2019 23:14

To, že HW závadu způsobil neoficiální SW přeci nikdo ani netvrdí. Servis prostě a jednoduše využije toho, že se v podmínkách o záruce hovoří o tom, že jakákoliv modifikace produktu automaticky znamená neplatnost záruky. A u této elektroniky, kde je zařízení dodáváno jako celek,v celé míře zodpovídá výrobce - tedy nejen za HW ale i SW. Proto se jako modifikace zařízení bere i nahrazení SW od výrobce za neoficiální.

https://www.mi.com/global/support/

Zde je kouzelná věta: "Modifications to any part of the Product" v sekci "Exclusions and limitations of Warranty"

To se dá samozřejmě aplikovat na výše zmíněné... Určitě to mají ještě někde podrobněji zmíněné, ale to opravdu nebudu dohledávat.

Jinak mě opravdu překvapuje, že o tom ještě někdo hodlá diskutovat? Tohle mohlo být pro lidi matoucí v době, kdy smartphony zažívali boom - dnes je to zcela známý fakt. A abych řek pravdu, tak zcela logický. S otevřeným bootloaderem je možné modifikovat kernel -> frekvenci CPU, GPU a tisíce dalších věcí. Když mě pár let nazpět bavilo si s tímhle vším hrát a na XDA forum jsem byl jako doma, tak si pamatuji na desítky případů nenávratně zničených telefonů neopatrným flashováním CWM, kernelů apod. (a nemyslím tím "pouhý" brick, který se dalo fixnout)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod petr22 » 04 úno 2019 23:30

Xiaomi muze mit na webu co chce, zakaznika to nezajima.

Pro zakaznika plati jedine podminky - podminky prodejce, kde zbozi koupil
a kde ho take reklamuje.

https://www.miuios.cz/zaruka-20460

Opakuji potreti - je nutne reklamovat nekvalitne provedenou praci pri
mimozarucni oprave.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod drobino » 04 úno 2019 23:51

Opět podotýkám povinností prodejce mít české nikoli anglické podmínky. Naopak čím vyspělejší MT jsou tím univerzálnější jsou a proto by měli mít lidé možnost využit jejich plný potenciál který třeba neposkytuje oficiální FW (tím nemyslím taktování ale třeba global nepodporuje landscape u sms, nebo faceid funguje jen při změně regionu na Čínu atd). A pokud vím s otevřeným bootloaderem nelze přímo upravit kernel na to je potřeba udělat i root, alespoň u xiaomi to tak je.A ani jsem bootloader neodemkl aplikací třetí strany, vyžádal jsem si odmknutí přímo u xiaomi. a jako poslední nenahrál jsem tam cizí rom ale modifikovanou originální rom kterou přímo xiaomi podporuje a československému vývojovému týmu ji dává k dispozici. ALe jak jsem říkal nejvíc mne štve že jim ten mobil trvalo zapnout měsíc.Mohl jsem ho mít zpět i opravený už třikrát.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 38 vteřinách:
Každopádně díky za komentáře uvidím jak se mi k tomu vyjádří zítra prodejce.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2019 08:43

Pokud jsi neměl české podmínky, pak sis je měl vyžádat v době prodeje.
Pokud jsi je porušil, ztrácíš záruku.
Jestli jsi na pochybách, zkus ještě čoi. Jinak nezbývá, než se soudit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod drobino » 05 úno 2019 10:38

Tak dnes jsem si byl pro mt s následujícím výsledkem:
Toto je oficiální správa technika abychom věděli o čem se bavíme:
na mt je nainstalován neoriginální sw proto MT nelze záručně opravit, nahrávání neoficiálního sw je v rozporu s uživatelským manuálem


Proto jsem se jich ptal jaký SW je v rozporu s uživatelským manuálem jestli je to nějaká hra či viber? Slovo Software je trošku široký pojem a já bych rád věděl konkrétní důvod pro zamítnutí reklamace.
Jejich odpověď ve zkratce: To nevíme, ale myslíme si že to bude FW či root či něco podobného. "Do teď jsem upřímně netušil že root je software." Ikdyž root jsem udělaný neměl.

Druhá má otázka byla jestli by mi tedy mohli ukázat podmínky a manuál k přístroji a upozornil jsem je že jako prodejci by tyto informace měli mít.
Odpověď v podstatě žádná a odkaz ať se informuji na mailové adrese že si vyžádají rozsáhlejší posudek. A že žádné další informace nemají a za reklamaci odpovídá externí servis.

Takže jsem nevyřídil nic a nedozvěděl nic. Zajímavé je že se jedná řekl bych o jeden ze čtyř možná pěti největších obchodu elektroniky v ČR tady bych takhle "amatérské" jednání moc nečekal.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod petr22 » 05 úno 2019 11:19

Nekoho to urcite zajimat bude - Ceskou obchodni inspekci.

Rozpor s uzivatelskym manualem - to je pro kazdeho pravnika vyhrany pripad.

To na ten papir musel napsat nejaky brigadnik, ne ?

Chci videt posudek jejich soudniho znalce, ze ten firmware zpusobil hardwarovou zavadu.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod drobino » 05 úno 2019 12:55

Bohuzel jeste cekam jejich vyjadreni protoze ac jsem jej na chybu mikrofonu zpusobenou pri servisu displaye primo informoval tak v zapisu je doslova uvedeno toto: "Zákazník, když volá, tak jde na druhé straně špatně rozumět. Druhá strana při hovoru prakticky neslyší nebo jen velmi omezeně." Takze pockam co z nich vypadne a uvidim. Pro predstavu jsem pridal manual ktery jsem k mt dostal. A beryko neni prodejce kde jsem jej koupil.ObrázekObrázek

Odesláno z mého Redmi Note 5A pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod drobino » 06 úno 2019 16:21

Tak jo dnes mi prisla odpoved z obchodu.
Mel jsem dva dotazy:
Jaky konkretne sw porusil uzivatelsky manual? A pozadal jsem je aby mi konkretne uvedli jake podminky jsem porusil a kde tyto podminky konkretne na jejich webu najdu. Doslovna odpoved:
Dobrý den,
na zařízení byl nahrán neoficiální recovery mod, který nebyl schválen výrobcem. V případě manipulace se SW na základní desce a nahrání neautorizovaného SW je zákazníkovi zrušena záruka na základní desku a to z důvodu možného poškození HW. Neautorizovaný SW může totiž měnit například taktování procesu, což může vést k jeho zničení. 

 Jedná se o záruční podmínky výrobce/distributora. 


Co by jste jim na to rekli?

Odesláno z mého Redmi Note 5A pomocí Tapatalk

kanoe222
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod kanoe222 » 06 úno 2019 17:00

Urobil si velku chybu ked si ten telefon daval do opravy a nenahral si povodny SW. Teraz uz nezmozes asi nic, aj ked je viac menej jasne ze ti oni poskodili mikrofon, oni sa budu teraz neustale vyhovarat na flashnuty SW. Mozes si zaplatit sudneho znalca a sudit sa, ale ak budu chciet, utahaju ta na sudoch cez pravnikov a vo vysledku dostanes odskodne par eciek za mikrofon ale do pravnika/ov natlacis cele vyplaty.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod drobino » 06 úno 2019 17:25

No ja nevim v tuto chvili me uz meli zadupat do zeme jasnou citaci z obchodniho radu a dukazem ze jsem nahranim toho a toho softwaru porusil tu a tu podminku. Oni mi ale odepsali nic nerikajici citaci s odkazem na distributora/vyrobce a ani mi nedaji tyto podminky k dispozici ac jsem o ne zadal. A jako posledni pise o zakladni desce takze ani nevim jestli si vubec precetla o co se jedna a nemysli si ze MT je motherboard. Nebo mysli zakladni desku telefonu a pak mi z toho vypliva ze jsem ztratil zaruku na zak.desku mt ale mikrofon muzu vesele reklamovat dal.

Odesláno z mého Redmi Note 5A pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod ITCrowd » 06 úno 2019 17:48

Dupat do země? A proč? Právě to, že to není úplně jasné je pro ně nejlepší.
Další krok je na tobě - čoi, popřípadě soud. Pro ně to tímhle vyjádřením končí a klidně ti ho budou opakovat pořád dokola.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamitnuti reklamace MT kvuli neorig. FW

Příspěvekod petr22 » 06 úno 2019 17:56

Reklamujes mikrofon.

To neni soucast zakladni desky.

Takze tim vyjadrenim nachytali sami sebe.

Na podobnem vyjadreni muj stryc jednou vyhral soudni spor, kdy
zalovana strana tvrdila ze rozdil v case byl par sekund, ale zaroven
tim priznala ze ten rozdil byl a o to slo.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade zdroje kvůli nové GPU
    od Grander » 10 kvě 2023 20:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    780
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    11 kvě 2023 19:49
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1515
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 3 hosti