Servis praskl obrazovku

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod mmmartin » 20 bře 2022 12:06

A není to náhodou stejný servis, který ti tady ztratil příslušenství? Taky to bylo bez dokladu o převzetí a celé to má stejně podivné okolnosti, jako tento případ.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Reklama
saman250
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod saman250 » 20 bře 2022 14:44

Ne to je jiný tam ten se zabýval Jen tiskárnami HP partner a tam to dopadlo tak že mi nakonec ten podavač vrátili respektive zakoupili nový poté co jsem napsal jejim Generálnímu řediteli jelikož z té pobočky už ani na email nereagovali. Jelikož to bylo zaslané na jejich pobočku tak se vytvořil doklad online jaké příslušenství zasílám(a oni si ten formulář cca po nějaké době samy upravili) když to tady jsem byl fyzicky a pán to má v domě. Hold mám štěstí na servisy podobným způsobem mi i posraly NTB.Už si fakt říkám že to nemá smysl někam dávat i když je to partner nějaké velké firmy.

Dodatečně přidáno po 12 minutách 32 vteřinách:
Jandak :
Kdybych ho napadl nebo mu nadával tak tam měl na schodišti svědka takže bych akorát měl z toho další problémy. Kdybych to dal ČOI tak by jim řekl ,že nabízel proti hodnotu za pokažené zboží, kterou jsem odmítla ČOI by mě poslala k šípku (Jelikož podnikatel musí zaplati škodu, uvést zboží do původního stavu nebo nabídnout protihodnotu) rozdíl by byl v tom kdyby nic nenabízel a nechtěl se o tom bavit .Platit soudy a znalecký posudek do toho by nemělo ani smysl jít.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod peta501 » 20 bře 2022 23:39

Myslim ze ho nemusis napadat ani mu nadavat.

Dulezity proste je, ze pokud ti neco zmrcasil, tak mu jeste nenahravat tim ze clovek bude pristupvoat na jeho hry.
Pokud to proste zrakvil a nemas od toho protokol tak pouceni pro priste, ze pokazdy (!) si nechat dat protokol. Ale jeste u typka utracet dalsi penize........
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod Grander » 20 bře 2022 23:53

Tak nějak, jak píše peta501. Nechat si vrátit původní telku (i kdybys ji měl za rohem vyhodit), a ne si to nechat vyměnit za další nefunkční krám, u kterého budeš muset navíc platit opravu a zas několik týdnů čekat. Byť samozřejmě i tak by tě oje*al, ale holt budeš mít aspoň ponaučení pro příště, že bez předávacího protokolu fakt ne.

saman250
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod saman250 » 21 bře 2022 00:42

tak ten protokol by mi moc nepomohl. Když už jak jsem psal nabídl proti hodnotu Kdybych měl v ruce protokol neznamenalo by to že mám vyhráno.3 roky stará ta samá TV se prodává aktuálně na bazaru za 12k a neznamená to ,že když se za tu cenu prodává má tak vysokou hodnotu podle odhadce. Takže odhaduji že by ta moje měla s morálním opotřebením a vadným podsvíceným 6-7k hodnotu to by tak akorát vyšlo na zaplacení znalce, odhadce, a úhradu soudního sporu.

Navíc ještě tvrdil že mu vzniklá škoda na díly které nevyužije to podsvícení tak čas.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod Grander » 21 bře 2022 01:08

Ale ty si od něj přece objednávaš službu opravy - to, že to on z nějakého důvodu podělal (i kdyby to bylo tak, jak říkal) tě přece vůbec nemusí zajímat. Takže výmluvy, že mu vznikla škoda na dílech, jsou úplně mimo. Měl sis nechat vrátit tu původní TV a jít do háje - jasně, že bys na tom i tak ztratil, ale je to přesně tak, jak psal peta501 - nepřistupovat na jeho hry. Situace, kdy on to pokazil, a ty mu budeš ještě platit peníze, je úplně mimo.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod Fox_25 » 21 bře 2022 03:23

Pane, ze zvedáku nám spadlo vaše auto když jsme měnili silentbloky na podvozku, ale stejně bylo zespod rezavý a už si ho odvez Franta odvedle, ale mám tu pro vás perfektní auto, skoro stejné, ale nejede.

Do předávacího protokolu se píše i mech. poškození, dojde-li následně k mech. poškození, jde to na vrub opraváře. Je jedno jakou má ta TV hodnotu, že má doma díly které svou vinou nevyužije je jeho problém, stejně tak jeho čas. Vzhledem k tomu že se divil že ji budeš chtít zpět tak hádám že už ji rozebral na díly a nebo ji opravil pro kamaráda.
Trvej na tom že tu televizi chceš a udělej si z ní alespoň perfektní stropní světlo. Ale musím uznat že má „steel balls“, poškodit někomu telku a pak tvrdit že mu vznikla časová a finanční škoda protože se v tom vrtal a objednal díly, to je na facku.

https://www.youtube.com/watch?v=8JrqH2oOTK4

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod mmmartin » 21 bře 2022 10:25

O co ti vlastně jde? Mám čím dál tím intenzivnější dojem, že sis přišel jen tak popovídat. Popsal jsi problém se servisem, hned v několika prvních příspěvcích jsi opakovaně dostal radu, jak postupovat a to hned shodně od několika rádců a snesl jsi postupně řadu "argumentů" proč nepostupovat podle jejich rad.

Osobně to vidím tak, že jsi dal někam něco opravit, po dvou měsících to opravář sdělil, že ti výrobek při opravě poškodil, že ti ho nevrátí, protože je stejně nefunkční a místo toho ti nabídl jiný výrobek a chtěl za něj zaplatit. Můj dojem je takový, že jsi narazil na podvodníka, který tvou televizi někam zašmelil a tebe chtěl odbýt jinou televizí, kterou zašmelí někomu jinému a tebe ještě zkasíruje.

Vkrádá se ale ještě další myšlenka, podporovaná tvojí neochotou zveřejnit jméno opraváře, a sice že je to všechno úplně jinak, zatím nevíme jak. Tu podporuje i tvoje postupné přidávání argumentů, proč nezvolit cestu právního řešení celé situace.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

saman250
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod saman250 » 21 bře 2022 16:35

Nemůžu za to,že tomu nevěříš což bylo jasné už po tvém prvním příspěvku kam tím směřuješ. Fakt nevím co bych jako z toho měl si něco vymýšlet pardon ,ale tak nudný život fakt nemám.Ano argumenty, které jsou oprávněné a logicky se rozšiřují o získané informace jak od lidé tady tak ze dne kontroly TV..Dneska jsem například kontaktoval společnost Philips jestli se dá daná obrazovka zakoupit ,, Dobrý den, je mi opravdu líto, že vám v servisním středisku praskl televizor. Ale pokud vám servis televizor rozbil, měl by ho opravit. Také servisní středisko má informace týkající se televizních panelů. Doporučuji vám tedy, abyste se na ně obrátil.,, pokud na tom trváš nemám problém poslat screen chatu.Jít do soudního sporu bez dokladu,kde je 70% šance ,že prohrajete je nesmysl. Moje velká chyba byla,že jsem nevyžadoval doklad. A ano dostávám rady od lidí a odpovídám na ně jelikož to považuji za slušnost odpovídat lidem kteří mi chtějí pomoci bohužel od modera jsem obdržel pouze rýpavou nevěřící zprávu. Schválně nech mě hádat jak je to úplně jinak ,že by Tv byla opravená šel jsem po schodech spadla mi a praskla obrazovka a já ted to chci chodit na chudáka opraváře bravo tleskám Sherlock Holmes. Napadlo tě třeba, kdybych jsem uvedl jeho jméno tak by 100% někdo odtud ho kontaktoval stím že bych v brzké dobře obdržel trestní oznámení za poškozování jména, pomluvu a pokud by jsem se začal ohánět tím ,že mi rozbil tv tak by řekl vy jste u mě tv nikdy neměl a já Vás vidím poprvé a ted dokaž bez dokladů že lže nehledě na to ,že bych tady byl za totální svini co škodí poctivému živnostníkovy.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod Fox_25 » 21 bře 2022 17:00

No a vzal sis už alespoň tu telku domů a nebo je furt u „opraváře“? Jestli má opravdu jenom špatný podsvit a prasklou obrazovku, furt na tom ten šmejd může pár tisíc vydělat na zbylých dílech. Jak se bude vykecávat tak mu klidně řekni že máš na ni kupce třeba za 5000, že ji chce na náhradní díly.

saman250
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod saman250 » 21 bře 2022 17:31

má ji pořád on...aktuálně jsem napsal ČOI jestli to má smysl řešit, když nemám doklad v jakém stavu jsem to předával tak uvidím co odepíšou. Ted aspoň vím že bez dokladu už nikam nic nedám.No vsadím se, že kdybych mu dneska zavolal tak by mi řekl že už ji vyhodil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Servis praskl obrazovku

Příspěvekod ITCrowd » 22 bře 2022 00:07

- chyba nevypsat protokol. Nicméně při domluvené opravě se tak obvykle nečiní. Stávající stav by se tím stejně nezměnil.
- TV jsi vzít mohl, např. s tím, že ji dáš na opravu do jiného servisu, kde seženou i novou obrazovku a ty po něm budeš požadovat náklady za tuto opravu. proti tomu nelze nic namítat.
- pokud servis něco zničí, opraví to na vlastní náklady. Výjimkou je, když potřebný díl je nesehnatelný, popřípadě je už výrobek neopravitelný. V tomto případě servis nabídne náhradní řešení (což učinil a ty jsi ho přijal). Náhradní řešení může být třeba adekvátní částka, nebo výrobek podobných vlastností. Tobě nabídl srovnatelnou TV s podobným poškozením pravděpodobně proto, že náhradní díl, který koupil do tvé TV, půjde použít i do této (či aspoň jeho část).
- Kde vzal podobně poškozenou TV? To je jednoduché - prostě ji tam někdo přinesl na opravu, a když mu řekl, kolik bude stát oprava, tak to odmítl a TV mu tam nechal. To je naprosto běžná praxe. A servis si takovou TV nechá na díly.
jeho čas a už objednané díly tě nemusí zajímat, za to si může sám.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký servis pro vypraný telefon v pračce?
    od atari » 18 úno 2024 13:21 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1089
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    19 úno 2024 20:32
  • Pruhy přes obrazovku při sledování YT, apod.
    od jxdm » 10 bře 2024 10:39 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    1
    1866
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 09:56

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host