Podivný problém s reklamací notebooku HP

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

válečník
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod válečník » 20 pro 2022 22:21

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně reklamace notebooku HP, tento se přestal dobíjet, tak jsem ho reklamoval přes místní počítačovou firmu, kde jsem nechal také stáhnout data s harddisku, zároveň se firma nabídla, že notebook sama zašle (samozřejmě za poplatek) do autorizovaného servisu. S tím jsem souhlasil, protože již jednou byl notebook přes ně takhle v záruční opravě a vše proběhlo bez problémů. Tentokrát ovšem nastal problém, servis odpověděl, že odešla základní deska, a že se na to vztahuje záruka, ale tuto neprovedou z důvodu poškozeného krytu notebooku, který má být prasklý a dalších drobností chybějící gumy ze spoda notebooku, atd. Servis po mě chce cca 4.000,- Kč za ten kryt jinak notebook v záruce neopraví. Nemusím snad říkat o kolik se mi zvedl krevní tlak, atd.. Když přišla fotka prasklého krytu, tak jsem zjistil, že se jedná o svislou prasklinku u šroubku spodního krytu notebooku na jeho zadní straně za lcd displejem. K tomu mohu uvést, že o této prasklině jsem vůbec nevěděl, protože notebook převážně používá manželka a zbytek rodiny. Nakonec z firmy co to zasílala do servisu vypadlo, že k prasklině muselo dojít tím, že někdo příliš přitáhl šroubek krytu. A teď k jádru pudla, to kdo prasklinu způsobil asi již nezjistím. Mohl to udělat servis při první reklamaci nebo firma, která stahovala data z harddisku, ti se samozřejmě k tomu nemají, kdy údajně stahovali data přes nějaký ethernetový kabel a notebook nerozebírali. Firma stahovala data dvakrát i při té první reklamaci. Mám otázky má servis Acer právo odmítnout v záruce opravit základní desku a odůvodnit to tím, že je drobná prasklinka u šroubku na spodním krytu notebooku. Přeci prasklinka na krytu nemá souvislost s nefunkční základní deskou, když je na první pohled zjevný mechanizmus vzniku praskliny, přijde mi to dost divný. Dále, zda jdou stáhnout data z harddisku bez toho, aby byl notebook rozebrán a fyzicky vyndán harddisk. Moc děkuji za každou radu, co s tím.
Naposledy upravil(a) válečník dne 21 pro 2022 01:00, celkem upraveno 1 x.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku Acer

Příspěvekod petr22 » 20 pro 2022 22:36

Vyjadreni te firmy nedava smysl.

Pokud nelze provest zarucni opravu z duvodu poskozeneho krytu, neni mozne tuto zaruku zazracne obnovit
vymenou plastoveho krytu. Budto je zaruka porusena navzdy, nebo stale plati a pak nic nebrani vymene desky.
Neexistuje zadny stav mezi.

Chtit 4000 Kc za kryt je slusne receno zlodejina, cena dilu je maximalne par set korun.

Zacal bych tim, ze bych to donesl do jineho Acer servisu a urcite bych uz nikdy nevyhazoval penize za to, ze me
jakasi firma vyridi reklamaci. Take bych nikomu neplatil za tak jednoduchou vec jako stazeni dat z harddisku.

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku Acer

Příspěvekod Mr. Incognito » 20 pro 2022 22:41

Není žádný důvod to reklamovat přes prostředníka. Acer si pro reklamované zboží sám přijede, nejsou s tím žádné starosti navíc.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku Acer

Příspěvekod petr22 » 20 pro 2022 22:44

Ja bych zavolal snad do Aceru, jestli je to vubec pravda co ta firma tvrdi.

Me pripada, ze ta firma nasla cloveka ktery je ochoten zaplatit za stazeni dat (par minut, zvladne to kdokoliv)
a za poslani notasu do servisu zdarma (za to, ze si Acer sam poslal pro pocitac kuryra!), tak bych se nedivil
kdyby se z nej pokusili vytahnout dalsi 4000 Kc za kryt co muze stat max 1000 Kc.

"Dále, zda jdou stáhnout data z harddisku bez toho, aby byl notebook rozebrán a fyzicky vyndán harddisk"

Samozrejmne ze jdou, jedna z moznosti je pouzit sitove pripojeni (ethernet). Rozebirani je zbytecna
prace navic.

válečník
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod válečník » 21 pro 2022 00:59

Takže se omlouvám asi se mi budete smát, ale nejedná se o notebook Acer, ale HP splet jsem se, protože těch notebooků jsme již měli víc. Teď jsem zjistil, že těch prasklin je na tom krytu více, oni totiž z té firmy poslali jen dvě fotky s tvrzením, že se jedná o jednu prasklinu a ty praskliny jsou malé a v mobilu se to musí hodně přiblížit, aby to bylo vidět. Servis komunikuje s tou firmou, protože oni poslali notebook do opravy. Připadá mi to, jakoby došlo k poškození při přepravě, protože podle manželky, tam ty praskliny nebyli. Ve firmě se samozřejmě dušují jak to dobře zabalili. Zatím jsem to řešil, tak že jsem řekl té firmě, že notebook ode mě převzali a nedali mi žádný doklad o tom, že jsem jim ho předal do opravy poškozený, a že ani jejich technik před odesláním do opravy mě neupozornil, že je poškozen, takže za notebook převzali odpovědnost, a že to jde za nimi. Oni, že to budou zítra řešit s vedením, no to jsem na to zvědavej. Ale je mi to furt divný, kryt podle mě nemůže mít vliv na funkci základní desky. Uvidíme jak to firma vyřeší, teď už vím, že to byla kravina to řešit přes tu firmu, ale člověk furt někde lítá, tak to manželka neřešila. Ještě jeden dotaz, ten notebook byl vybitý, jdou i tak stáhnout data z harddisku přes ten kabel nebo se musí rozebrat. Podotýkám, že notebook nešel nabít.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2022 01:10

V notebooku vubec nemusi byt akumulator, jde zapnout pouze s externim napajenim z adapteru.

Acer nebo HP, princip je stejny. Mechanicke poskozeni krytu by nemelo souviset s tim, ze notebook nenabiji.

Pokud by ten notebook mel On Site seris, tak by HP technik prijel az domu a nebylo by treba notebook nikam
posilat. Porad plati to co jsem psal - ta firma, co to vse vyrizuje na me pusobi hodne podezrele.

Nicmene pokud se servis takzvane "zabejci" muze dojit na posudek soudniho znalce a nasledne na soud.

válečník
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod válečník » 21 pro 2022 01:31

Takže takhle tahají z lidí peníze, kvůli pár prasklinám, které jsem ani nezpůsobil, po mě chtějí 4.000,- Kč, jinak to neopraví, tohle už fakt není normální a spoléhají se, že se lidi nebudou soudit. Fakt, to tak je mám přeposlanou komunikaci mezi servisem, a tou firmou. No uvidíme, co bude. Moc děkuji za info. Kdyby někoho ještě něco napadlo, tak pište dík. Napsal jsem i do toho servisu, ať poškození řeší s přepravcem, ale firma zase tvrdí, jak to dobře zabalila, to mi hlava fakt nebere. Ve finále se nedá zjistit, kde se to stalo, klidně jim to mohlo spadnout i v tom servisu, a teď ze mě dělaj blbce.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2022 07:49

Ja bych to zkusil dat do jineho autorizovaneho servisu HP.

Pokud budou co k cemu, tak proste vymeni zakladni desku a je to.

K nam kdyz jezdi technici HP, tak je nejake praskliny, odreniny a podobne veci
nezajimaji, proste zakladni desku vymeni. Kdyby meli odmitat reklamace kvuli
kosmetickym vadam, tak odmitnou skoro vsecko.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod pcmaker » 21 pro 2022 07:53

Podle mne se oprava nevyplatí. Hodil bych to na Aukro, tak jak to je, do dražby a koupil bych si kvalitní použitý Lenovo Thinkpad od některé renomované firmy, která tyto použité firemní stroje nabízí. A ty už něco vydrží. Nejsou to plasťáky, ale mají části z hořčíkových slitin a celkové provedení je na úplně jiné kvalitativní úrovni.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2022 08:07

Jestli je notas v zaruce, nebude starsi nez 2 roky.

ThinkPad serie T je ma sasi i kryty z horciku, ale i ty jde poskodit kdyz se clovek snazi. Je
ale pravda ze neprasknou, kdyz se zasroubovava sroubek. Ted jsem vydrazil na Ebay a opravil
Lenovo x280, je komplet z horciku a vazi 1,1 kg, lidi koukaji jako puk kdyz to vezmou do ruky,
lehci notebook pry v zivote nevideli. Da se koupit pouzity do 10.000 Kc (novy stal 40 v roce 2018).

válečník
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod válečník » 21 pro 2022 10:58

Kluci, ale ten notebook je v záruce. Stál cca 13.000,- Kč, já to neřeším, beru to jako spotřebák, ten notebook jde doma z ruky do ruky. Ale kurňa tohle snad ne, aby mě okrádali, zatím se ta firma neozvala jak to s tím servisem vyřídila. Až se ozvou napíšu. Můj názor je ten, že firma převzala notebook do opravy a tím, za něj převzala zodpovědnost, takže já chci vrátit notebook s nepoškozeným krytem, co s ním dělali mě vůbec nezajímá, jestli jim spadl atd.. Zatím jim dávám jasně najevo, že si to líbit nenechám, jsem ostrej jako břitva. Já jsem notebook předal firmě bez jakéhokoliv poškození a najednou je na "kusy", to si ze mě fakt někdo dělá prdel. Ale v tomhle státě je snad možný cokoliv. Teď už vím, že jsem měl notebook nafotit než jsem ho předal do opravy, ale to je už všechno s křížkem po funuse. To je jako, kdybych dal auto do servisu na garanční prohlídku, třeba na výměnu oleje, ono jím spadlo z heveru a bylo na šrot, a když bych si pro auto přišel, tak by mi řekli, že už to bylo. To je fakt síla.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný problém s reklamací notebooku HP

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2022 11:06

Pri cene 13.000 Kc nemuze stat kryt 4.000 Kc, to je hloupost, i zakladni deska bude stat kolem 1500 Kc.

Slo by sem do fora vlozit fotografie tech prasklin, at je vidime?

Kdyz ty srouby utahuje nejaky pitomec elektrickym sroubovakem aniz by si spravne nastavil vuli, tak to
pretahne velice snadno.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s ssd v notebooku Příloha(y)
    od kaliban123 » 16 lis 2023 08:45 » v Problémy s hardwarem
    10
    1386
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 14:14
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    1003
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • Výběr notebooku do +-45K
    od Rádis » dnes, 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    91
    od Rádis Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 10:19
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    930
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • Druhý SSD do notebooku
    od Myerina » 19 kvě 2023 10:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1344
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 15:30

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti