BSOD (restarty)

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Ridder
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD (restarty)

Příspěvekod Ridder » 25 led 2021 23:29

Já jsem se sem nepřišel dohadovat. A nevím podle čeho soudíš že jsem nedodal co mám.. co se týká toho výpisu tak jsem si prostě myslel že jsou důležité ty kritické chyby a chtěl jsem aby šlo vidět jak často se opakujou. Stačilo napsat pošli celej výpis že to nestačí a bylo by. Zatím jsi si mohl všimnout že jsem sem sypal vše o co jste mi řekli (mimo DMP které prostě nejsou a pořád nevím jak se získat)
Tady je celej výpis:
http://leteckaposta.cz/106847994

Dodatečně přidáno po 22 minutách 2 vteřinách:
Fotky z monitoru.. z memtestu, testu grafiky a instalování staršího biosu:
https://postimg.cc/gallery/7HW9JTb/b016a01d
Co mám teda udělat?

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD (restarty)

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2021 01:47

Přesto se dohaduješ. Ptáš se, z čeho tak soudím.
1. Očesal jsi eventlog. příklad - dopravní nehoda: Stejně jako v případě šetření nehody víme, že se nehoda stala, ale rozhodující je zjistit, co jí předcházelo. To jsi znemožnil.
2. Lhal jsi o přetaktování. Deska bez OC podporuje takt pamětí max. 2666 MHz. Ty je máš taktovány na 3200 MHz.
3. Místo Crystal Disk Info jsi poslal Crystal disk Mark. To "svědčí" o tom, že jsi návod opravdu pečlivě prostudoval...
4. Poté ses dohadoval o tom, že dodávat CDI druhého disku je zbytečné.
Není toho málo, co myslíš?
Je mi líto, ale u lidí jako jsi ty mám nulovou záruku, že udělají jen to a přesně to, oč je žádám. A to pro diagnostiku potřebuji. Co nepotřebuji je diskuze o tom, co potřebuji a nač.

Za co nemůžeš je memtest. Čtyři testy na 16GB je opravdu málo. Odkaz, díky změně stránek, ukazuje jinam, než by měl (to nechám opravit a za zjištění ti děkuji). Použij původní memtest zde: https://www.memtest.org/ , odkaz na verzi 5.31 je vprostřed stránky. nechat běžet aspoň 10 hodin.

Co máš tedy udělat?
Můžeš zkusit změnit cestu v nastavení dumpu z "%SystemRoot%\Minidump" na nějaký adresář v tom druhém disku. Je klidně možné, že si to po havárii na ten disk "nesáhne". To by se třeba dalo zjistit z eventlogu, kdyby býval byl.
Můžeš zkusit nastavit frekvenci pamětí na 2666 MHz.
A můžeš zkusit dodat, nový memtest a případné vytvořené dumpy. Třeba se ti někdo ozve.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ridder
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD (restarty)

Příspěvekod Ridder » 26 led 2021 18:56

1. V mojí předchozí odpovědi jsem dodal eventlog celej.
Je klidně možné, že si to po havárii na ten disk "nesáhne". To by se třeba dalo zjistit z eventlogu, kdyby býval byl.


2. Pleteš se.. RAM sice jsou v základu 3200MHz, ale defaultně si je deska nastavuje na 2400MHz protože více u těchto pamětí nezvládá.. Sice jsem kdysi zkoušel možnost D.O.C.P ale systém byl nestabilní hned po zapnutí a v podstatě mě nenechal ani najet do windowsu, poslal mě zpět do biosu a je to už tak 2 roky zpět.
Obrázek
Obrázek
já mám konkrétně tyto:
HX432C16PB3K2/16
V listu dříve byli ale tyto by měli být stejné, akorát ve "quad channel" jestli se nepletu

3. Udělal jsem chybu a hned jsem dodal co se po mě chtělo.

4. Druhý disk je odpojený a systém stále padal.

Dnes v noci udělám ten memtest 5.31 a pošlu info.
Pro jistotu se zeptám jak přesně by měla vypadat cesta k disku "D" abych nahradil "%SystemRoot%\Minidump"
tak to? "D:\" ?

Jinak mám možnost si od kamaráda půjčit RAM a GPU a zjistit jestli něco pomůže od BSOD pokud je to dobrej nápad..
grafika je ROG STRIX 1060 (6GB)
a ram PATRIOT PV48G240C5K 8G (2x4GB, 2400MHz), v podporovaných ramkách desky jsou jako PV48G240C5 (bez "K" na konci)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodné restarty na nové pc sestavě
    od Djarinn » 23 úno 2024 12:55 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    402
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 13:07
  • bsod při hře Příloha(y)
    od matesfox » 06 led 2024 12:46 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    1538
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 19:41
  • Náhodné BSOD Příloha(y)
    od TheSalon112 » 21 úno 2024 18:32 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    364
    od TheSalon112 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:32
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1342
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • BSOD problémy (několik) Příloha(y)
    od inripuff » 19 úno 2024 15:06 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    10
    1993
    od inripuff Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 14:18

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti