BSOD EventLog 6008

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

rohlicek1
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD EventLog 6008

Příspěvekod rohlicek1 » 27 led 2022 13:17

Ozývám se po delší době, nebyl moc čas řešit desktop PC, protože k práci používám více firemní noťas. Tak jsem provedl upgrade zdroje - koupil jsem Corsair RM750X (verzi 2021) na doporučení nějakých hodnocení na netu a po zapojení jsem narazil na dvě zajímavosti.

- Na MB mám 2 konektory napájení CPU (1x 8pin + 1x 4pin), předešlý zdroj napájel CPU pouze přes 8pin. Z nového zdroje jsem do procesoru navedl kabely na oba konektory, tedy osazeny jsou jak 8pin, tak 4pin. Netuším, proč mě předtím nenapadlo ze starého zdroje napájet CPU i přes dodatečný konektor.
- Zjistil jsem, že v jedné hře jsou FPS daleko více stabilní, opravdu na první pohled znatelné. Lokace, kdy docházelo k poklesům výkonu o 20% nyní klesají v FPS pouze o cca. 5%. GPU je zapojena přes 2x 8pin samostatnými kabely, to tak bylo ale i se starým zdrojem. Zrovna RDR2 mi přijde jako hra zatěžující jak gpu, tak cpu. Dodatečné napájení možná pomohlo ke stabilizaci FPS.

Po výměně kabelů na MB jsem PC zapnul bez GPU, samozřejmě skončil při POSTu kdy asi hlásil absenci gpu. Někde jsem totiž četl, že hráčům s náhodnými restarty při hraní pomohlo právě vytažení karty z desky a pak následné osazení. Říkal jsem si "proč to nezkusit".

Neměl jsem možnost otestovat problémové hry intenzivně delší dobu v kuse, ale systém mi přijde stabilnější. Před upgradem se mi čas od času zasekla myš, případně se "trhala", to se teď neděje. Možná jde jen o placebo efekt, ale mám z toho dobrý pocit. Myslím si, že problém byl ve voltáži CPU nebo zdroj už zkrátka mlel z posledního, přeci jen má už ~5 let (generace skylake procesorů, karty GTX 10xx). V kompu teď mám komponenty viz nahoře. Poslední BSOD, co jsem měl, bylo v prohlížeči událostí Clock_watchdog_timeout a po hledání na webu jsem narazil na info, že je tento bsod spojený zpravidla s problémy voltáže CPU.

Absenci minidumpu při restartu by rovněž výpadek napájení ze strany zdroje vysvětlovalo.

Téma ještě nechám otevřené a pokud by se PC už po delší době nerestartoval, pak budu považovat případ za vyřízený. Řešení (klepu) je tedy nový zdroj, možná dodatečné zapojení napájení CPU a ještě jsem si pro sichr koupil prodlužovačku s ochranou přepětí. UPS mi přišla zatím jako overkill, to jsem raději investoval do pořádného zdroje. Snad slohovka dává smysl, ale měl jsem nutkání sepsat své vědomosti, které jsem během řešení tohoto problému během toho měsíce a něco nabyl.

Reklama

  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • bsod při hře Příloha(y)
    od matesfox » 06 led 2024 12:46 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    1591
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 19:41
  • Náhodné BSOD Příloha(y)
    od TheSalon112 » 21 úno 2024 18:32 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    456
    od TheSalon112 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:32
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1429
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • BSOD problémy (několik) Příloha(y)
    od inripuff » 19 úno 2024 15:06 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    10
    2046
    od inripuff Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 14:18
  • Zamrznutí obrazu a BSOD Příloha(y)
    od zele44 » 02 úno 2024 15:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    5
    1111
    od zele44 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 10:14

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host