Pravidelné modré smrti

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné modré smrti

Příspěvekod MachrCZ » 06 črc 2022 15:18

Tak to byly asi RAMky, teď se mi zaklínač nevypl, na druhou stranu se z nějakého důvodu ale načítal naprosto neuvěřitelně dlouho.. a všechny hry strašně dlouho trvá než se spustí a veškeré načítání v nich se z pár sekund prodloužilo na minuty, takže něco je stále špatně bože..
Díky za veškeré rady :)

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné modré smrti

Příspěvekod pcmaker » 06 črc 2022 16:02

Jakou máš teď konfiguraci disků? Chápu to dobře tak, že tam zůstal už jen ten SSD? Žádný jiný disk již v PC není připojen? On dokáže pěkně zpomalit celý PC i vadný HDD, na kterém vůbec není OS, protože si všechny disky neustále osahává. Nastavil sis u těch RAMek v BIOSu XMP profil?

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné modré smrti

Příspěvekod MachrCZ » 06 črc 2022 19:04

XMP jsem nastavil, v PC mám teď 3 disky - 2x SSD z čehož na jednom je Windows a jeden terabajtovej HDD, vadnej 500gb disk jsem vyhodil.

Jinak bylo zvláštní, že jak jsem RAMky koupil a poprvé zapojil, tak buď byla černá obrazovka nebo to pípalo a prostě jsem na nich PC nerozeběhl.. teď jsem se k tomu vrátil po cca 3 dnech, současně s návodem k desce a updatu BIOSu (ten se teda změnil k nepoznání a mnohem k horšímu, nechápu, ale driver je o 4 roky novější), zároveň jsem zkusil nové RAMky ještě jednou dle návodu a nejdříve jednu - fungovalo to, poté obě a opět to pípalo a nešlo to.. pár restartů a najednou se chytly oboje.. takže bůh ví, zda nezlobí samotná deska..

Každopádně se mi tím domrdal opět Windows a musel jsem ho znovu celý přeinstalovat, takže teď mám zase čistý Windows a PC běží na nové grafické kartě a nových RAMkách, po pár dalších restartech už i trochu rychleji, než na začátku, ale přijde mi stále pomalejší, než byl na starých komponentech, což je zvláštní
Díky za veškeré rady :)

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné modré smrti

Příspěvekod pcmaker » 06 črc 2022 19:11

Zkus odpojit všechny ostatní disky, jak se to bude chovat. Nechej jen systémový.


Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů