Potrebuji propojit PC s TV Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Lukáš330
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lukáš330 » 26 srp 2006 17:55

ja jsem si sehnal jednu koncovku a uz to mam barevne a jdou mi filmy i na tv.A jeste neco.Nevim jestli to jde ale zeptam se.Slo by, že bych na PC zapl film a hralo by to na TV a ja bych mezi tim jak to bude film hrat na tv delat neco na pocitaci aniz bych film neprerusil na tv? :x

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 srp 2006 20:29

Jasně, že to jde. Já používám např. MV2 Player na přehrávání filmů a mám ho nastavený tak, že po přepnutí do celoobrazovkového režimu se obraz zobrazuje na TV. No a na monitoru můžu třeba surfovat. :wink:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Lukáš330
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lukáš330 » 27 srp 2006 10:07

mikel píše:Jasně, že to jde. Já používám např. MV2 Player na přehrávání filmů a mám ho nastavený tak, že po přepnutí do celoobrazovkového režimu se obraz zobrazuje na TV. No a na monitoru můžu třeba surfovat. :wink:
Ale jak se to Dela?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9522
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 27 srp 2006 13:49

mikel píše:Jasně, že to jde. Já používám např. MV2 Player na přehrávání filmů a mám ho nastavený tak, že po přepnutí do celoobrazovkového režimu se obraz zobrazuje na TV. No a na monitoru můžu třeba surfovat. :wink:

Je k tomu zapotřebí nějaké extra vlastnosti grafické karty (s videovýstupem se samozřejmě počítá), nebo je to dáno chytrostí playeru?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 srp 2006 17:35

Je to dáno chytrostí playeru. Musí být splněny samozřejmě tyto podmínky:
1. karta s TV výstupem
2. fungující výstup na TV (barevně) :D
3. nastavení MV2 Playeru:

Nejdříve je nutno v Nastavení/Přehrávač určit Úroveň ovládání. Nejlepší je samozřejmě Expertní, kdy se odkryjí všechny možnosti nastavení. Pak rozbalit nastavení Celá obrazovka a podvýběr PC/TV. V pravé části okna nahoře označit TV režim, pod tím musí být vybrán Monitor (standardně Monitor 2) a vedle lze nastavit rozlišení a frekvence TV. To poslední nastavení ale nepoužívám, nechávám to natvrdo podle nastavení GK.

Pro přehrávání lze samozřejmě zvolit, jestli startovat v normálním okně nebo v celoobrazovkovém režimu. Já mám start v normálním okně a při aktivaci celoobrazovkového režimu, se mi automaticky přepne okno na TV a už můžu sledovat. :wink:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 27 srp 2006 20:37

mikel píše:Je to dáno chytrostí playeru. Musí být splněny samozřejmě tyto podmínky:
1. karta s TV výstupem
2. fungující výstup na TV (barevně) :D
3. nastavení MV2 Playeru:



..a šlo by to taky nějak nastavit u RealPlayeru, nebo Winampu? :idea:


A ještě k propojení PC s TV:
Mám GF 5200 a telku se vstupem i na S-video. Pořád se mi nějak nedaří vyladit obraz z počítače na TV, pořád to jde tak nějak rozmazaně všechno (teda kromě filmů). Někde jsem se dočetl, že je potřeba v nastaveni grafiky zvolit vystup jako composite...ale ať jsem hledal jak jsem chtěl, tak jsem nikde nenašel jak bych to mohl nastavit. Nikde v nastavení nemám ani zmínku o composite - určitě jen špatně hledám :-( Nevěděli by jste, kde to najdu, nebo kde se dá upravit nějaký nastavení k TV?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 srp 2006 06:21

Nějak se mi nezdá, že by to opravdu pomohlo. S-video (S-VHS) je kvalitnější výstup, než kompozitní. Problém bych viděl, aniž by ho studoval, v rozdílném rozlišení. Televize je "dement", který má jen 576 řádek. Proto obraz plochy monitoru, třeba s dvojnásobným počtem řádek, naprzní rozmazaně. Film je pak pro televizi v normálním rozlišení a proto je zobrazen ostře.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9522
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 28 srp 2006 08:42

Určitě nepomůže. Pokud máš GK s výstupem s-video a telku se vstupem s-video, není (snad kromě RGB) kvalitnější varianta. A to, že filmy jsou na telce OK, to potvrzuje. Problém je skutečně v rozlišení, jak již zde uvedl předřečník.

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 28 srp 2006 09:38

...abych řekl pravdu, tak tohle mě nenapadlo a určitě máte pravdu. Televize je ohledně "rozlišení" opravdu o dost horší, než monitory k PC. :idea:
Teď už tomu konečně rozumím proč to tak je...
Díky moc :wink: :number1:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 srp 2006 10:53

Trolik píše:..a šlo by to taky nějak nastavit u RealPlayeru, nebo Winampu?


RealPlayer nepoužívám a WinAmp toto nastavení nemá (aspoň jsem ho ještě nenašel).
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Horkač
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potrebuji propojit PC s TV

Příspěvekod Horkač » 06 úno 2012 11:03

Cau chtel bych se zeptat jestly de propojit pocitac s tv kdyz nemam gafickou kartu s vystupem na tv ale jenom na monitor VGA

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potrebuji propojit PC s TV  Vyřešeno

Příspěvekod Žbeky » 06 úno 2012 11:34

Proč oživuješ 6 let staré téma? Založ si své, jak káží pravidla. Jinak pokud má TV VGA vstup, tak to půjde
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti