Nero

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nero

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 20:00

mám ještě jeden problém 8) ....když nahrávám něvo v Nero wave editoru, tak se mi to pokaždý nahraje hrozně potichu.....i když mám puštěnou hlasitost na plný pecky....nevíte co s tím?
mňau :-)

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9522
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 pro 2004 20:13

"Hlasitost" zvukového záznamu v Neru lze ovlivnit třemi způsoby:
1. regulátorem v ovladačích hlasitosti
2. regulátorem v Neru (kolečko vlevo ve spodní části okna)
3. velikostí signálu na vstupu PC, tj. na výstupu kazeťáku

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 21:19

¨....tak jsem to zkusila, ale nic nepomohlo.....pořád je to hrozně potichu a i ty grafy (já fakt netušim, jak se těm čárečkám řiká :lol: 8) ) jsou maličký.....
mňau :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9522
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 pro 2004 21:30

Grafy - i tak se těm čárečkám může říkat - by ve špičkách měly dosahovat cca k 90% (tj. rezerva cca 1 dB pod oříznutím a tedy i velkým zkreslením). A skutečně máš nastavený maximum v záznamových ovladačích zvuku? Pravým myšítkem kliknout na žlutý reproduktor vpravo dole na liště a pak klikat na Možnosti/vlastnosti/zaškrtnout Záznam/kliknout na OK/zvolit (zaškrtnout) regulátor Vstup vnějšího zdroje (Line in)a vyjet jezdce asi do 2/3 dráhy. (Srry pokud opakuju známé věci). Při tomhle nastavení má většina zvukovek citlivost asi 300 mV a takovýhle napětí by mělo bez problémů lézt z každýho kazeťáku. Jak maličký jso ty grafy? Ke kolika % špičky dosahujou? (měřítko je vlevo od grafu).

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 21:50

mmmartin píše:Grafy - i tak se těm čárečkám může říkat - by ve špičkách měly dosahovat cca k 90% (tj. rezerva cca 1 dB pod oříznutím a tedy i velkým zkreslením). A skutečně máš nastavený maximum v záznamových ovladačích zvuku? Pravým myšítkem kliknout na žlutý reproduktor vpravo dole na liště a pak klikat na Možnosti/vlastnosti/zaškrtnout Záznam/kliknout na OK/zvolit (zaškrtnout) regulátor Vstup vnějšího zdroje (Line in)a vyjet jezdce asi do 2/3 dráhy. (Srry pokud opakuju známé věci). Při tomhle nastavení má většina zvukovek citlivost asi 300 mV a takovýhle napětí by mělo bez problémů lézt z každýho kazeťáku. Jak maličký jso ty grafy? Ke kolika % špičky dosahujou? (měřítko je vlevo od grafu).



panebože.....já jsem se ztratila už u druhýho řádku :lol: :lol: :lol: ....nemáš náhodou ICQ nebo Skype? to bysme se možná domluvili líp 8)
mňau :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9522
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 pro 2004 21:56

Nahrávat audio do počítače umím, ale ICQ nemám a Skype ani netuším co je.....

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 22:04

Tak to je škoda, kdyby jsi měl Skype, mohl by jsi si s Morganou přímo popovídat 8)

Morgana: zkus START - Nastavení - Ovládací panely - Zvuky a zvuková zařízení - Záložka hlasitost - tlačítko Upřesnit a tam úplně napravo je line-in hlasitost. Mrkni, jestli jí nemáš náhodou staženou..
Naposledy upravil(a) Rimmer dne 09 pro 2004 22:06, celkem upraveno 1 x.
Rimms

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 22:06

Rimmer píše:Tak to je škoda, kdyby jsi měl Skype, mohl by jsi si s Morganou přímo popovídat 8)


no že jo :wink:
mňau :-)

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 22:07

mmmartin píše:Nahrávat audio do počítače umím, ale ICQ nemám a Skype ani netuším co je.....


tak mi to prosím vysvětli nějak víc česky.....já nejsem moc technickej typ a navíc jsem blonďatej netechnickej typ :lol: :lol: 8) 8)
mňau :-)

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 22:11

No, zkráceně (co ti už psal Martin):
Mrkni vpravo dole vedle hodin, jestli tam nemáš ikonku takovýho repráčku, jestli jo, klikni na ni pravým tlačítkem a dej Otevřít ovladač hlasitosti a v okně který by se ti mělo otevřít zkontroluj nastavení hlasitosti Line-in ....

Do tohoto okna se dostneš i přes tlačítko START .....jak jsem psal já.
Rimms

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 22:12

...jo a ta barva vlasů by na ty tlačítka mít vliv neměla :wink:
Rimms

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 09 pro 2004 22:33

Trochu jinak:k patřičnýmu regulátoru je nutný jít přes Možnosti/Vlastnosti/Záznam. Okno, který se otevře jako první při kliku na repráček, slouží k nastavování hlasitosti při reprodukci.


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host