Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Kemot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod Kemot » 04 srp 2015 19:52

Ahoj,
pořád váhám kdy koupit nový PC. Samozřejmě, že mě mé pařanské srdíčko nabádá k tomu ho koupit hned zítra ale na druhou stranu mi pořád něco v hlavě říká, že si mám ještě počkat... Proto se chci zeptat vás, vzhledem k tomu, že se nějak neorientuji v cenách HW .. je lepší kupovat ted' v létě, nebo si počkat na podzim ? Bral bych PC s OS, jelikož žádný použitelný nemám. .Díky

Reklama
ondra91
Level 3
Level 3
Příspěvky: 413
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod ondra91 » 04 srp 2015 20:00

Záleží kolik do toho chceš vrazit ... pokud máš menší rozpočet cca 16-17 tis, tak bych počkal na 950, jinak nemá smysl na nic čekat .. minimálně 3/4 roku pořádně nic nového nebude .. myslím si, že aktuálně je nejvhodnější čas pořizovat nové PC, protože žádné novinky v nedohlednu, pokles cen bych také neočekával, takže chybu neuděláš.
Asi bych ještě počkal na skylake ... tuším, že někdy během pár dní/max týdnů by měl dorazit do obchodů.

Kemot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod Kemot » 04 srp 2015 20:41

Eh.. co to je skylake ? a chci do toho vrazit tak max 21k i s OS

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod karlos » 05 srp 2015 07:40

Pohled z druhé strany plotu. Vhodný čas není nikdy. Stejně, jako auto i počítač je ta nejblbější investice, jakou můžeme udělat. Zvláště, když má počítač sloužit jen, jako likvidátor nudy... :-(
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod socirel » 05 srp 2015 08:26

Správný čas je tehdy když se ti starý pokazí, nebo už nestíhá. 1. pc mi vydržel 6 let, 2. pc mi vydržel 7 let, Jen tak pro představu. Skylake je nová generace procesorů Intel, není o moc výkonnější než Haswell, ale má menší spotřebu a lepší grafické jádro. U nás bude dostupná asi až koncem měsíce. Jestli chceš koupit pc tak bych s tím začal ještě než začne listopad, pak začíná vánoční zdražování, aby pak mohli z čeho odečítat slevy, ceny jsou pak stejně ve výsledku větší než v létě a na podzim.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod faraon » 05 srp 2015 11:57

Karlos to vystihl :lol:

Computer.png


Jinak nejlepší čas na koupi by měly být povánoční slevy, ale nesmí se do toho srát ČNB se svými "zásahy" :evil:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Kemot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod Kemot » 05 srp 2015 15:42

Díky za info,
jinak zabíjet nudu počítačem fakt nehodlám :D mám 6 let starý notebook, který jaksi už nestíhá... PC bych chtěl hlavně na hry, na filmy ale taky na práci, jelikož to bez něj nejde... takže tak :) Koupím ho asi v září tedy...

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod jaojao » 05 srp 2015 23:26

karlos píše:Pohled z druhé strany plotu. Vhodný čas není nikdy. Stejně, jako auto i počítač je ta nejblbější investice, jakou můžeme udělat. Zvláště, když má počítač sloužit jen, jako likvidátor nudy... :-(

To auto mi tam nezapadá, ale s tím co se PC týče souhlasím. :-)
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod X » 06 srp 2015 01:01

Vhodný čas nastane, až bude volná tržní cena koruny, nynější úroveň je zlodějna a dáš o několik tisíc Kč navíc ...

Kemot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod Kemot » 06 srp 2015 11:56

No takže jak teda? :-Djak to mám zjistit, kdy to nebude zlodejina? To si to mám nechat sestavit v Maďarsku? :-D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod karlos » 06 srp 2015 14:06

V první řadě bych si stanovil priority a jaká je pro mě jejich hodnota. Jestli mi v srpnu vadí, že je cena o pár stokorun větší, než v lednu, je asi něco špatně. Buď jsem natolik chudý, že bych si měl investici rozmyslet, nebo pro mě nebude mít nabytí nového počítače takovou hodnotu, že bych si to měl také rozmyslet. Pokud já osobně něco potřebuji, řeším to a kupuji teď hned, bez ohledu na kurz, pokud něco chci třikrát si položím otázku: "Opravdu to potřebuji?", většinou si pak odpovím: "Ne." ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Kemot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kdy je ten správný čas na koupi PC?

Příspěvekod Kemot » 06 srp 2015 23:09

Ale vůbec ne.. Spíš mi šlo o to, jestli je to prostě lepší kupovat teď, nebo někdy později, kdy vyjde něco zajímavého, čímž by se třeba nějak pohnuly ceny, o nic víc nejde, nový pc plánuji koupit už delší dobu, jelikož současný úplně nestíhá a nedostačuje.. Ty peníze na to mám, jen se ptám, jestli nebude lepší si počkat řádově třeba v týdnech..


Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů