Nevím si rady..

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

vedrys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nevím si rady..

Příspěvekod vedrys » 20 zář 2016 21:25

Zdravím

Jednou jsem ráno zapnul PC a čuměl jsem jak puk.. Nejdříve jsem myslel že je to monitorem nebo grafickou kartou .. ale ani jedno z toho

http://www.jpeg.cz/images/2016/09/20/9cqJZ.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2016/09/20/HNFaT.jpg

Monitor jsem zkoušel u mého bratra na počítači a běží bez problému .. naopak jsem zkoušel jeho monitor na můj Pc a bez problému .. Grafická karta běží v pohodě .. vyndal jsem jí zkontroloval a provedl i test a bez problému ... zkoušel jsem i přeinstaovat ovladač od grafické karty a nic .. aktualizovat ovladač v hardwaru též .. jenom na pár minut bylo vše okej když jsem zapnul CCleaner , tak na chvílli ty tečky a barevný nedokonalosti zmizely.Tak jsem si řikal zda by to nemohlo bejt nějakým virem nebo havětí.Jedninou věc kterou jsem neprováděl je přeinstalace Winu.

Reklama
Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod WinDroid » 20 zář 2016 21:26

Vyfoť to printscreenem na PC a dej to do přílohy SEM na forum.

vedrys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod vedrys » 20 zář 2016 21:46

printscreenem nic nezachytím pošlu fotky co jsem pořídil telefonem a printscreenm

Dodatečně přidáno po 1 minutě 51 vteřinách:
Printscreen
Přílohy
asdadsadsasd.jpg
Printscreen
xcxcxc.jpg
Fotka - Telefon
xcxxcxcxc.jpg
Fotka - Telefon

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod WinDroid » 20 zář 2016 22:03

Tak to je buď monitorem nebo grafickou kartou, pokud máš dedikovanou i integrovanou tak zkus vyndat dedikovanou a zapnout pc na integrované - tim ověříš jestli to je grafickou kartou, popř. zkus zapojit pc k televizi a nebo vyměnit kabely, kterými to připojuješ. Tím ověříš jestli jsou kabely a monitor v pořádku.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod Pic » 20 zář 2016 22:08

První obr je nejspíše printscreen a ten ukazuje obr vytvořený GK, ale na monitoru (ty další 2 fota) jsou nejspíš z mobilu). To znaměná, že GK je OK a problém je mezi GK a monitorem, což znamená vadný kabel, nebo vadný, či špatně nastavený monitor.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod ITCrowd » 20 zář 2016 22:10

Zkontroluj nasatvení hloubky barev -pravoklik na plochu, odkaz upřesnit nastavení, klik na zobrazit všechny režimy. Na použitém rozlišení bys měl mít nastaveno True Color (32bitů).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

vedrys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod vedrys » 20 zář 2016 22:43

Kabely jsem vyměnil a nic , pořád stejné .. ještě zkusím tu hloubku barev.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 39 vteřinách:
tak hlloubka barev taky nic .. mám nastaveno na 1920*1080 true color (32 bit) 60hz

Dodatečně přidáno po 8 minutách 51 vteřinách:
Tedka už mě jedině napadá jediná věc a to přeinstalovat celý operační systém jestli to bude mít nějaký efekt ..

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod WinDroid » 20 zář 2016 23:05

Ještě můžeš zkusit přeinstalovat jen ovladač grafiky. To bych zkusil ještě před reinstalací celého win.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod ITCrowd » 20 zář 2016 23:07

Nebo ještě před reinstalací zkusit nabootovat nějaký Live Linux. A podávat se, jak pojede grafika v něm. Kdyby šlo o HW závadu, tak to nebude fungovat ani v linuxu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

vedrys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevím si rady..

Příspěvekod vedrys » 23 zář 2016 17:42

Tak jsem problém ješte nevyřešil .. přeinstaloval jsem win a jelo to v pohodě celý den až zase k večeru se na monitoru objevily ty mapy těch vykreslujících zellených teček , čar ... už si nevím rady ..

Dodatečně přidáno po 2 minutách 58 vteřinách:
foto

Dodatečně přidáno po 5 minutách 49 vteřinách:
Chci se zeptat zda nemáte ještě nějaký nápad .. Monitor šlape na jiných počítačích v pohodě , grafika taky ( vyndavall jsem , zkoušel sem jinou a zkoušel sem ji i na jinech PC) , kabelly od monitoru jsem měnil také , přeinstallace Windows , ovladače přeinstalovat .. už mě nic nenapadá snad už jen chyba základní desky nebo BIOS

Dodatečně přidáno po 6 minutách 36 vteřinách:
Do nastavení zobrazení a správa barev , kalibrace .. prostě nic
Přílohy
14454131_10202463938276031_812329216_o.jpg
14438990_10202463939636065_1813101803_o.jpg
14438990_10202463939636065_1813101803_o (1).jpg
14423798_10202463938476036_1743292954_o.jpg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti