Kopírování karty pomocí NFC

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

kajicek94
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Kopírování karty pomocí NFC

Příspěvekod kajicek94 » 14 dub 2017 17:33

Zdravím,
mám dotaz na kopírování (spíše uložení) karet pomocí NFC. Mám VISA kartu od České spořitelny a rád bych si jí "uložil" na Huawei P9 lite.

Existuje na to nějaká aplikace a je to legální?

Předem děkuji za odpověď,
kajicek94

Reklama
Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kopírování karty pomocí NFC

Příspěvekod Erikprvní » 14 dub 2017 17:36

Proč se nezeptáš ve spořitelně? Pokud má aplikaci, pak to jistě legální je.

http://www.mobilmania.cz/clanky/csob-sp ... fault.aspx

Toto je rok starý článek: https://dotekomanie.cz/2016/06/nfc-platby-mobilem/
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

kajicek94
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kopírování karty pomocí NFC

Příspěvekod kajicek94 » 14 dub 2017 18:23

Erikprvní píše:Proč se nezeptáš ve spořitelně? Pokud má aplikaci, pak to jistě legální je.

http://www.mobilmania.cz/clanky/csob-sp ... fault.aspx

Toto je rok starý článek: https://dotekomanie.cz/2016/06/nfc-platby-mobilem/

Mám Českou spořitelnu a ne ČSOB. Přesto jsem aplikaci vyzkoušel a požaduje aktivační kód z účtu ČSOB, který však nemám. Moje banka aplikaci vyvíjí už nějako dlouho, kdo ví, jestli vůbec nějakou má rozpracovanou, třeba https://play.google.com/store/apps/deta ... KaEE&hl=cs atd. Proto to řeším po svém :)

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kopírování karty pomocí NFC

Příspěvekod Erikprvní » 14 dub 2017 18:38

U tvého odkazu píšou následující:
"Česká spořitelna, a.s. 15. února 2017
Dobrý den, v současnosti připravujeme novou aplikaci mobilního bankovnictví, kde budou dostupná funkce nezaúčtovaných plateb. Dále připravujeme novou mobilní peněženku České spořitelny s NFC platbami. Její spuštění plánujeme na druhý kvartál tohoto roku. Děkujeme, Česká spořitelna."


Takovou věc bych rozhodně řešil se spořitelnou a ne na fóru.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

kajicek94
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 133
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kopírování karty pomocí NFC

Příspěvekod kajicek94 » 14 dub 2017 18:52

Erikprvní píše:U tvého odkazu píšou následující:
"Česká spořitelna, a.s. 15. února 2017
Dobrý den, v současnosti připravujeme novou aplikaci mobilního bankovnictví, kde budou dostupná funkce nezaúčtovaných plateb. Dále připravujeme novou mobilní peněženku České spořitelny s NFC platbami. Její spuštění plánujeme na druhý kvartál tohoto roku. Děkujeme, Česká spořitelna."


Takovou věc bych rozhodně řešil se spořitelnou a ne na fóru.

S tou jsem to už řešil a napsali mi "Skutečně připravujeme novou verzi internetového bankovnictví a mobilní aplikace do mobilních telefonů a tabletů. Termín nasazení ještě přesně neznáme." a to mi došlo 1.4.2017 a ten příspěvek na Google Play je z 15.2.2017. Tak... "věř si, komu chceš" a pokud znáte nějakou aplikaci na zkopírování dat z platební karty, tak vám předem děkuji, za její sdělení.

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kopírování karty pomocí NFC

Příspěvekod Erikprvní » 14 dub 2017 18:59

Samozřejmě že je nutné věřit české spořitelně. I kdyby taková aplikace "Někde" byla, nebude certifikovaná a tudíž nebude legální. Toť vše.

Krom toho ta karta se nekopíruje, ale bankovní ústav ti na mobil pošle potřebná data, abys mohl mobilem platit.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kopírování řádků s funkcí když Příloha(y)
    od Martyn20 » 20 črc 2023 16:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1791
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 08:41
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1024
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • Windows 11 nelze zrušit přihlášení pomocí hesla PIN)
    od nulka » 17 srp 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    3386
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 16:02
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1448
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Upgrade grafické karty
    od Baset » 02 srp 2023 17:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1332
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 12:09

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů