Cena přenosného PC Toshiba T6600C

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Cena přenosného PC Toshiba T6600C

Příspěvekod Fox_25 » 11 lis 2017 03:09

Ahoj,
má někdo tucha jakou hodnotu může mít tento "noťas"? Mám možnost ho koupit a mechanicky je ve slušném stavu. Jediný kousek co jsem našel je na ebay v USA za 500 dolarů, ale nechce se mi věřit že by měl tuto hodnotu.

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cena přenosného PC Toshiba T6600C

Příspěvekod faraon » 11 lis 2017 06:19

Od několika stovek, za holý kus v nevyzkoušeném stavu, po několik tisíc, za funkční stroj s kompletní výbavou a původními obaly.

Cena zboží (nikoliv hodnota) je daná tím kolik jsi ochotný ty něbo někdo jiný zaplatit, to že prodávající něco požaduje neznamená že to dostane, a skutečná hodnota je úplně jiná. I u opravdových starožitností, považovaných za investici, může cena v aukci o pár let později překvapivě dost spadnout, a majitel prodělá kalhoty. A samozřejmě je velký rozdíl mezi kupní sílou v různých regionech, cena v USA může být i desetkrát vyšší než v ČR.

Retropočítače jsou teď v módě, takže zmagoření hipsteři vyhazují těžké peníze jenom aby se mohli předvést před podobnými debily, že také něco podobného mají. To ceny nesmyslně zvedá. V komunitě, která se těmhle věcem dlouhodobě věnuje (prostě to používají od doby kdy to koupili jako nové), se i velmi cenné kousky prodávají mnohem levněji než na "internetu". Ale to je obvykle mezi lidmi kteří se roky znají a vědí že stroj přijde do dobrých rukou. A zvenku nekupují první věc co uvidí, ale čekají na vhodnou příležitost. Někdy i roky, mezitím sbírají informace aby věděli co s tím.

Mimochodem, není to noťas ale "portable", takže baterku tam nehledej. A připrav si svaly pokud to budeš stěhovat ručně, já mám starší model s 286kou a oranžovým monochromem, koupil jsem ho před víc než deseti lety v bazaru za asi šest stovek i s originálním textilním kufrem, a váží dvanáct kilo!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cena přenosného PC Toshiba T6600C

Příspěvekod Fox_25 » 18 lis 2017 16:33

Myslel jsem si že to nějak tak bude, škoda. Krásně by se vyjímal v mé sbírce ostatních přístrojů, byť jsem se zaměřil spíš na starou měřící elektrotechniku.

To s hipstery jsem taky zpozoroval, díky telefonu nokia 9500 jsem se v kavárně stal středem jejich zájmu a marně jsem jim vysvětloval že je mi jedno jak ten telefon vypadá, a že ho mám hlavně kvůli tomu že se s ním prostě dobře volá, plus pohodlně píší SMS a emaily. Ale to že se zaměřili i na PC techniku jsem netušil.

To že je to portable PC vím, proto jsem dal noťas do uvozovek. Akorát mě nabízený kus byl lehký, odhadem kolem 5kg.

Kdyby jsi o něčem podobném věděl, tak mi prosím pošli SZ.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti