Ovládání LED čipů WS2812

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ovládání LED čipů WS2812

Příspěvekod karlos » 28 lis 2017 13:35

Ahoj bastlíři!
Jen tak zkouším "co kdyby"...
Jistě jste se již setkali s LED páskami, osazenými čipy WS2812, které lze jednotlivě adresovat a tím dosáhnout mnohem lepších efektů. Obstaral jsem si patnáct metrů této pásky s celkovým počtem 900 čipů. Tyto chci nalepit na plochu v matrici 60x15. K ovládání mi má sloužit modul s programem na SD kartě. Potud vše v pořádku a vše funguje. Problém však nastává, pokud chci vytvořit vlastní program, který by korespondoval s mou matricí. Návod od čínského překupníka, je pro jiný modul a domluva s ním, je jak s pos.aným tancovat, navíc má již zaplaceno... Co se mi podařilo dohledat, tak různé kontrollery požadují různé typy souborů s programem na kartě, většinou *.dat. Tento formát zvládají snad všechny programy pro editaci, které jsem našel. Bohužel ten můj klump, vyžaduje formát *.bin. Pro editaci v tomto formátu se mi podařilo nalézt jediný prográmek, LightX, který to zvládá. Ale neumí to, co kupříkladu program LEDBuild. Tak a to je vlastně to co zkouším, "co kdyby"... Nevíte někdo, jak do toho krámu naládovat plnotučný program, který by uměl zobrazovat texty a obrázky a nejen barevné vlny a změny.
Předem díky.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti