učení počítačového jazyka

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

D3jv1d
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

učení počítačového jazyka

Příspěvekod D3jv1d » 25 úno 2018 18:48

Zdravíčko

mám tu na vás takovou prosbičku, dost se zajímám o vytváření počítačových her a rád bych si to zkusil,ovšem je jasné že nejdříve musím umět nějaký ten jazyk,já si vybral C++ a nalezl jsem spoustu knih,kde se na tento jazyk zaměřují,stejně jako kde se zaměřují na výrobu her a jelikož jich je mnoho,tak bych se vás rád zeptal,pokud-li máte nějakého ověřeného vydavatele,díky kterému jste se naučili daný jazyk i vytvářet hry,tak bych byl moc vděční za vaše doporučení. Nejlepší by byli knihy kde jsou úplné základy a kde mi to vysvětlí jako úplnému tupci od nuly,ať se mám od čeho odrazit :)

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod faraon » 25 úno 2018 19:13

Vítej na PC-help.

Knihy o C++ nejsou pro začátečníky, to je komplikovaný jazyk pro zkušené profesionály. Dnes už dokonce několik generací jazyka, které se od sebe strašně moc liší. Tohle si nech až za pár let, zatím si sežeň Thinking in C++ a nauč se dobře anglicky.

Teď si začni hrát třeba s Pythonem, pomocí Pygame a dalších knihoven se v něm dají dost jednoduše vytvářet celkem slušné hry. Tenhle jazyk máš šanci za nějaký čas zvládnout i bez předchozích zkušeností, ale C++ sotva.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

D3jv1d
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod D3jv1d » 25 úno 2018 19:24

oh tak jsem se teda pěkně seknul,mám totiž plno nápadů na zajímavé hry a chtěl jsem je začít pomalu realizovat,samozřejmě nejdřív začít od něčeho malého a pak se uchytit v nějaké firmě, C++ jsem si vybral protože je nejpoužívanější na vytváření her,ten python nevypadá taky zle,ale nevím zda by zkušenosti s ním mi za hodně dlouho zajistili nějaké uchycení ve firmě,ale zkusím to s ním :)

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod lubo007 » 25 úno 2018 19:40

asi by mal kazdy takyto novacik a zaujemca vediet ze ani tak nezalezi na tom, aky jazyk sa nauci

podstatne je pochopit algoritmizaciu, premenne, cykly, podmienky, funkcie...proste zaklady....potom by si mal prejst na pokrocilejsie veci ako objektovo orientovane programovanie, ako spravne pisat kod a pod..

tieto veci platia vo vacsine jazykov a lisia sa povacsine len zmenou syntaxy

ja som sa zaklady ucil najprv v pascale, potom delphi, a nakoniec na vyske C...odkial som presiel na C#

pises ze chces tvorit hry...ano, tie sa casto programuju v C++, lebo tam mozes prisposobit a nastavit vela veci ktore si napr. C# manazuje sam....ale to uz sa bavime o serioznej praci developera, a to teba zatial nemusi trapit..

(prirovnal by som to k soferovaniu a vyberu auta- chces sa naucit soferovat a pytas sa ake auto je na to najlepsie...no ono to je v podstate jedno, dolezite je aby si mal vodicak, a aby si jazdil :) samozrejme na fabii sa ti bude jazdit inak nez na kamione....a tak je to aj s prog. jazykmi)


kedze ty si novacik, odporucil by som napriklad prostredie Unity, kde si lahko mozes vytvorit svoju hru

obrovska vyhoda je ze je dostupnych xyz manualov, tutorialov, dokumentacia a vsetko zadarmo
najprv by si ale mal zvladnut tie zaklady, lebo okopirovat kod presne podla videa nie je problem, ty ale potrebujes vediet co ten kod robi, co sa stane ked v kode nieco zmenis atd.
...vela ludi robi chybu ze sa pusti do niecoho narocneho a potom ich to uplne odradi....preto treba ist postupne a pomaly



a co sa tyka uchytenia vo firme...neviem kolko mas rokov, ci si este na skole a pod, ale IT odbornici a programatori su nedostatkovy tovar, a nezalezi ani tak v com vies kodit...lebo ak C# programatorovi ukazes Java kod, na 99% bude vediet co ten kod robi...a ak nie, tak bude vediet kde to zisti

D3jv1d
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod D3jv1d » 25 úno 2018 19:51

momentálně v květnu oslavím 20,pracuji teď jako elektrikář ale chci přestoupit na vytváření,protože jsem člověk co má mnoho nápadu a prostě chce si tvořit vlastní svět,který rozpohybuje apod. pokud chápeš co myslím. Proto se chci vždy po práci věnovat programování a vytváření,pomalu pilovat schopnosti a učit se všemu,co je potřeba. Ano je to složité,kord když se to budu učit sám,ale výsledek určitě bude víc jak uspokojující :)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod faraon » 25 úno 2018 20:14

I Pythonem se dá živit, ale to začni řešit až těch jazyků budeš umět deset.

Každopádně se, v případě že se ti tohle nepodaří, jako elektrikář uživíš lépe a stabilněji než jako programátor, protože je to práce kterou můžeš dělat až do důchodu ;-)

Jestli si myslíš že máš zajímavé nápady, zkus si je nejdřív porovnat tady: http://arcadehry.cz A nemysli si že si tam zajedeš jen tak na hodinu, jestli tě počítačové hry aspoň trochu zajímají, strávíš tam celý den jako já :lol:

Pokud bydlíš poblíž, zajeď se podívat také na tohle: http://www.rml.cz/cs/informace/pro-muzea/retrogaming.html Dole je seznam aktuální a příštích štací.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

D3jv1d
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod D3jv1d » 25 úno 2018 20:18

Nějaké nápady jsem kdysi poslal EA a dost se jim zamlouvali,měli zájem i o to,abych u nich dělal,problém byl že mi tehdy bylo 12 a teď asi o nové členy mít zájem nebudou :D

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod satik » 26 úno 2018 00:45

Ahoj, jestli chceš vytvářet hry, tak rovnou říkám nauč se na to c#, lepší jazyk na psaní her dneska nesezenes a přechod z c++ na c# je celkem bezbolestný.

C++ má nějaké výhody, může být rychlejší než c#, ale vývoj v c++ je mnohem pomalejší. A dneska není problém výkon PC, ale čas a náklady na vývoj.

Pokud by jsi chtěl s něčím poradit, klidně napiš, spoustu her už za sebou mám + se tím teď dá se říct živím :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

D3jv1d
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod D3jv1d » 26 úno 2018 15:36

satik píše:Ahoj, jestli chceš vytvářet hry, tak rovnou říkám nauč se na to c#, lepší jazyk na psaní her dneska nesezenes a přechod z c++ na c# je celkem bezbolestný.

C++ má nějaké výhody, může být rychlejší než c#, ale vývoj v c++ je mnohem pomalejší. A dneska není problém výkon PC, ale čas a náklady na vývoj.

Pokud by jsi chtěl s něčím poradit, klidně napiš, spoustu her už za sebou mám + se tím teď dá se říct živím :)



No nejlepší by bylo kdyby mě někdo naučil úplné základy,to by bylo nejjednoduší,ale čas má málokdo a dávat za nějaké kurzy 17 000 kč fakt nechci, takže co se týče rady tak jak je složitá samovýuka c# popřípadě kde se ho lze naučit tento jazyk? :)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod satik » 26 úno 2018 15:52

Ucit se jazyk asi nejjednodussi na http://itnetwork.cz , tam je spousta obsahu zdarma a slozitejsi veci uz si pak muzes vygooglit/poptat se.

Pokud bys mel naky otazky, tak mi klidne napis.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod faraon » 26 úno 2018 17:50

Ale jo, upiš se do otroctví maloměkkým :twisted:

Než se pustíš do her, zkus nejdřív zvládnout základy. Zajímavé úlohy k procvičení najdeš třeba tady: https://ksp.mff.cuni.cz
A přijď si také zahrát sem: http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=61&t=160923 ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: učení počítačového jazyka

Příspěvekod dvorakj » 26 úno 2018 17:51

ahoj. vzdy jsou lepsi kurzy, da ti to smer.
Na VSB v OV je primo C#, prerekvizitou je C, ze ktereho slozis zkousku.

Moje doporuceni je tedy zacit C kvuli algoritmizaci a pak se prihlasit treba na tu VSB do Ostravy, jsou i videokurzy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • změna jazyka v the sims 4
    od Mladkov204 » 17 pro 2023 17:30 » v Hry
    5
    886
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 18:05

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti