SilentiumPC Armis AR7 TG RGB - nejlepší skříň ve své třídě?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB - nejlepší skříň ve své třídě?

Příspěvekod Adys301 » 28 čer 2018 20:32

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB

Obrázek

Polský výrobce skříní SilentiumPC nedávno představil novou řadu skříní Armis. Armis AR1 je case menších rozměrů, stále však podporuje základní desky o velikosti ATX. Jedná se o nejlevnější skříň, kterou SilentiumPC prodávalo. V ČR se dá koupit již od 500 Kč vč. DPH. Zbylé dvě skříně jsou podstatně větších rozměrů a také patří mezi ty nejdražší skříně od SPC. AR7 jsou elegantní skříně, které mají hodně prostoru pro komponenty, ventilátory a cable management. V tomto článku se podíváme na AR7 TG RGB, verzi s bočnicí z tvrzeného skla a několika RGB prvky.

Obrázek

Specifikace

Rozměry: 518×243×508 mm
Podpora základních desek: mITX/mATX/ATX
Váha: 9,83 kg
Materiály: Ocel, plast, tvrzené sklo
Počet 5,25'' panelů: 2
Maximální počet 2,5'' disků: 8
Maximální počat 3,5'' disků: 2
Rozšiřovací sloty: 8
Maximální délka grafické karty: 420 mm
Maximální výška chladiče CPU: 180 mm
Konektory: 2x USB 3.0
Speciální vlastnosti: Regulátor otáček, RGB kontrolér tvrzené sklo, skvělá podpora 140mm ventilátorů, modularita
Příslušenství: 2x 120mm ventilátory, 1x SilentiumPC Corona 120mm RGB, svazovací pásky, černé šroubky, RGB/fan kontrolér, dva RGB proužky

Obrázek

Popis skříně

Celá skříň je v černé barvě. Jako první zaujme tvrzené sklo, přední část připomínající hliníkový povrch a RGB prvky. Skříň má dva předinstalované 120mm ventilátory v přední části a jeden RGB ventilátor v zadní části. Armis AR7 je o něco větší než předchozí testovaná skříň od SilentiumPC, Regnum RG4T a to se projevilo především na možnostech osazení ventilátorů a chlazení. AR7 podporuje 420mm (3×140 mm) konfiguraci ventilátorů v přední i horní části, do zadní části můžete nainstalovat jeden 140mm ventilátor. Žádná jiná skříň v této cenové kategorii nepodporuje tuto konfiguraci ventilátorů. Od toho se také odvíjí možnosti vodního chlazení. Skříň bez problémů pojme dvojici 360mm radiátorů a poradí si i custom loopem.


Obrázek

Další specialitou AR7 je vestavěný regulátor ventilátorů a RGB kontrolér, který má 8 konektorů pro RGB prvky a 8 konektorů pro ventilátory. Zařízení se napájení pomocí jednoho SATA konektoru a nachází se na druhé straně skříně. Regulace ventilátorů je primitivní, ale zcela dostačující. Na předním panelu se nachází třípozicový přepínač mezi 5 V, 7 V a 12 V. Regulátor bohužel podporuje pouze 3pinové konektory, to však dokáží vyřešit redukce. RGB konektory mají klasické čtyři piny pro 12V a RGB signály. Konektory však nejsou standardní a jdou do něj zapojit pouze kabely od SilentiumPC. To je docela problém, protože SPC zatím neprodává kompatibilní RGB prvky pro rozšíření výbavy vašeho PC. Kontrolér má několik vestavěných módů a dokonce ho může řídit základní deska, protože se dá připojit pomocí standardního RGB kabelu.

phpBB [video]


Spodní část skříně pro zdroj a HDD je oddělená a dobře skrývá přebytečné kabely. Do skříně můžete nainstalovat až 8 2,5'' SSD - dva do pozic pro HDD a šest se jich dá namontovat z druhé strany skříně.

Obrázek

Vnitřek skříně je prostorný, práce s uspořádáním kabelů je tedy velmi jednoduchá. Na stranu se dají namontovat tři SSD nebo dva 120mm ventilátory. Ty mohou však sloužit akorát na okrasu, protože bočnice nemá žádné děrování. Skříň má dva 5,25'' sloty. Ty se však dají odmontovat a nahradit až 140mm ventilátorem. Skříň má slot pro vertikální osazení grafické karty, nedostanete však PCI-E riser, který stojí 800 Kč. Vertikální osazení sice vypadá velmi dobře, má to však špatný vliv na teploty, protože grafická karta má horší přísun vzduchu. Proto ho doporučuji používat pouze s grafikami, které mají blower chladič (např. nVidia Founder's Edition nebo MSI Aero) nebo používají vodní chlazení.

Obrázek

Dojmy ze skříně

Armis AR7 TG RGB se prodává od 2 200 Kč, měl jsem tedy docela vysoká očekávání. Skříň jsem osadil základní deskou ASRock X399 Taichi, procesorem AMD Ryzen Threadripper 1950X na 4 GHz a grafickou kartou MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X. Do přední části jsem nainstaloval trojici 120mm ventilátorů, na bok jsem přidal dva 120mm ventilátory a do zadní části jsem dal jeden 140mm ventilátor. Procesor jsem chladil 140mm AIO vodníkem NZXT Kraken X42, jeho radiátor jsem nasadil na horní část skříně. Teplota procesoru nepřekročila 75°C, jádro grafiky se drželo do 70°C. To jsou velmi dobré výsledky. Z počátku jsem se bál, že přední ventilátory nebudou mít dostatečný přísun vzduchu. Ukázalo se, že dva podélné průduchy na masce skříně stačí. Výrobci se tato skříň povedla a mohu ji doporučit i náročnějším uživatelům.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Jedna z nejlepších skříní ve své cenové kategorii


Klady

Spousta prostoru
Kvalitní zpracování
Moderní a promyšlené vnitřní uspořádání
Podpora velmi dlouhých grafických karet a vysokých chladičů
Podpora vodního chlazení
Prachové filtry
Regulátor otáček
Bočnice z tvrzeného skla
RGB ventilátor a dva RGB proužky v ceně

Zápory

Ke skříni nedostanete PCI-E riser pro vertikální osazení GPU


ObrázekObrázekObrázek
You Tube: TechAdys301
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: SilentiumPC Armis AR7 TG RGB - nejlepší skříň ve své třídě?

Příspěvekod Ltb » 29 čer 2018 11:07

Publikovano

Diky moc za dalsi fajn recenzi :bigups: :bigups:

Uživatelský avatar
SirJacobus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 19
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Armis AR7 TG RGB - nejlepší skříň ve své třídě?

Příspěvekod SirJacobus » 03 bře 2019 21:02

Už jsem se pro ní tak nějak rozhodl, za ty peníze jsem orpavdu nic lepšího, s takovou velkorysou nabídkou vnitřního prostoru a průtokem vzduchu, nenašel.

Chtěl bych se ale zeptat na celkovou kvalitu zpracování a úroveň přenášeného hluku - přece jen je ta skříň dost levná. Sedí, především zvenku, vše jak má? hlavně průduchy vzduchu na čelním panelu včetně prachových filtrů, je čelní ovládací panel "na omak" kvalitní? Hlavně jestli je pevně usazený a zda se tlačítka nějak vyloženě neviklají, nevržou - abych si to pak někdy za dva roky nemusel nějak provizorně opravovat.

A hlavně, všimli jste si někdo jakýchkoliv slyšitelných vibrací apod.?

Díky moc

PS: samozřejmě počítám s tím, že instalace bude trvat déle než v případě bezšroubových skříní, ale to mi nevadí


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů