Pomale pocitace a HijackThis sekce Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2023 14:23

V Sekci HijackThis jsou opakovane reseny pomale pocitace, kde se jedna o pet a vice let stare
stroje s plotnovym diskem na kterem jsou Windows.

Pokud je na takovem pocitaci instalovana aktualni verze Windows 10 nebo 11, je pricinou pomalosti
prakticky vzdy samotny plotnovy disk. Aktualni verze Windows jiz nepocitaji s pouzitim plotnoveho
disku a zejmena nekolik minut po startu je zatez disku 100% a pocitac nereaguje. Projiti sekce HijackThis
sice vyresi pripadnou nakazu nebo jiny sofwarovy problem, pomaly disk ale vyresi - je nutna vymena za SSD.
Fragmentace a roky provozu take rychlosti plotnoveho disku nepridaji.

Bylo by prosim mozne zacit analyzu problemu v sekci HijackThis kontrolou o jaky se jedna systemovy
disk (plotna nebo SSD) a v pripade ze se jedna o plotnovy disk, aby tazatel dodal vypis z Crystal Disk Info?

Reklama
Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1374
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod šulda » 21 bře 2023 14:43

Možná to bude vypadat jako post za každou cenu, ale tohoto sem si zde taky všiml, jen sem asi neměl odvahu to sem napsat a divím se čističi jaro3 že s tím ještě nic neudělal.
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod jaro3 » 21 bře 2023 14:47

Pokud se týká o pomalost , špatné načítání , tak CDI požaduji.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2023 14:53

Bohuzel pod aktualnimi buildy W110/11 se takto projevuje jiz kazdy plotnovy disk,
kdyz OS generuje 100% zatez ktera je videt ve spravci uloh. U nasich pocitacu jsme
jiz vsechny plotnove disky vymenili za SSD. CDI nehlasi zadne chyby. Casto se jedna
o pocitace po 5 nebo 8 letech provozu bez reinstalace OS.

Pokud se jedna o notebook, je tam casto pouze 5400 otackovy disk. I kdyz se provede
vse co je po softwarove strance mozno, stale bude system pomaly. Moje pointa je zda
by zaverem reseni takoveho problemu byl navrh vymeny systemoveho disku za SSD, ze
jina moznost reseni jiz nezbyva.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod Grander » 21 bře 2023 15:02

Souhlasím s tím, co píše petr22 a šulda. Rovněž jsem si toho všimnul už před lety, ale bylo mi blbý to psát. V mnoha případech je celý HJT postup jen ztráta času pro všechny strany, když z tazatele vyleze, že má plečku s plotnovým diskem a 4 GB RAM.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2023 15:06

viewtopic.php?f=70&t=225151

Napr. v tomto pripade se jedna o 8 let stare PC s 1 TB plotnovym diskem. Tazatel ma udelat 200 GB
volneho mista, aktualne ma 80 GB. Coz podle me nemuze mit zadny vliv na rychlost. U SSD ma smysl
mit 15-20% mista volneho, samotne aktualizace Windows vyzaduji 25 GB mista. Ja nevidim jine reseni
pomalosti nez porizeni SATA SSD (investice 500-1000 Kc ciste na Windows).

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod pcmaker » 21 bře 2023 15:12

Také jsem si všiml, že jsou zde čištěny opakovaně počítače dočista dočista, bez valného výsledku a přitom se stačí podívat na konfiguraci, kdy jsou to často fosilní procesory AMD APU, které byly odpadem již v době svého vydání + HDD, což je naprosto smrtící kombinace i pro masochisty. Akorát se s tím opakovaně zasírá fórum.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod ITCrowd » 21 bře 2023 19:14

Za mě souhlas. Provozovat dnes wokna na plotnovém disku je opravdu nekomfortní. Osobně, pokud se mi dostane do rukou počítač s klasickým diskem, jako první navrhuji klon na SSD.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod faraon » 21 bře 2023 21:13

Jen pro porovnání: https://www.root.cz/clanky/linux-na-8-let-starem-low-end-minipc/

Aktuálně mám v mém stolním elektroodpadu jenom 2 GiB RAM, a je fakt že při více než dvou tisících současně otevřených tabů v prohlížeči je to občas dost zabržděné. Ono než to jednojádro odswapuje, zvlášť když přitom ještě běží Office, GIMP, skript na hromadné stahování a navrch pustím ještě nějaké překódování videa... :twisted:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod ITCrowd » 21 bře 2023 21:42

Ano, to je druhá možnost. Zbavit se woken a přejít na linux :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod atari » 22 bře 2023 08:41

Před lety jsem Linux zkusil, ale několik dní jsem v tom tápal, všechno jinak, nic jsem neměl pod kontrolou. Připadalo mi to něco jako systém na mobilu, o nic se nestarej, kam se co ukládá to neřeš, a jak to funguje také neřeš. Týden jsem to vydržel zkoumat a bádat a pak jsem to vzdal. A spousta softu na to není. Tak jsem to zase odinstaloval. Škoda ...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 22 bře 2023 08:45

Na pomalem disku bude pomaly i Linux. Navic pro bezneho uzivatele prinese Linux vic problemu
nez uzitku, napriklad. rozchodit vetsinu her je porod a u her s DRM to casto vubec nejde.

Snad muze kazdy zainvestovat 500-1000 Kc a poridit SSD. I 10 roku stare PC vyrazne ozije.

Myslenka byla ta aby pri reseni problemu s pomalym systemem nestravil radce i tazatel nekolik dnu
v sekci HijackThis, kdy se provede vse co provest jde a system bude porad pomaly, protoze problem
neni zpusoben softwarem, ale hardwarem. Ja to chapu tak, ze sekce HijackThis je urcena pro pripad
kdy je podezreni na nakazu nebo jiny sw problem. Windows 10/11 jsou na plotnovem disku pomale
uz z principu, tech diskovych operaci tam probiha prilis na disk kde cteci hlavy letaji sem a tam.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok
    od Drawethree » 22 črc 2023 16:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    2595
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:15
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    723
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2194
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    768
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1921
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host