Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Vojta.91
nováček
Pohlaví: Muž

Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod Vojta.91 » 14 led 2022 20:06

Dobrý večer všem, řeším zvláštní problém na hodně starém notebooku HP NC6320 - https://support.hp.com/sg-en/document/c01079625.

NTB jsem oživil ze šrotu, kde se válel jako vyhozený, instaloval pouze XP SP3 a všechny drivery jinak program žádný, a přesto internet nefunguje korektně. Na IE fungují defakto jen 2 stránky-google a seznam v omezeném režimu, jinak se nejde dostat nikam, vyskočí typická hláška Stránku nelze zobrazit. Chrome dělá to stejné, načte v podstatě jen 2 stránky a to víceméně napůl. např. Seznam se zobrazí napůl, a ve spodní liště hláška ,,Na stránce došlo k chybám,,
Vypnul jsem firewall natvrdo-beze změny, prošel sem nastavení IE a taky nepomohlo. Wifi mi ukazuje jako silnou a připojenou, pakety běhají jak odesílané tak příjimané, router mám vedle stolu a všechna zařízení kromě tohoho fungují perfektně.

na co bych se mohl ještě podívat ? Přijde mi divné že 2 stránky fungují a zbytek ani omylem :thumbdown: ano je to starý počítač, občas ho používám pracovně a bylo by fajn si třeba pustit YouTube nebo mrknout na zprávy a podobně 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Reklama
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod faraon » 14 led 2022 20:43

Problémy by mohly být hned dva:

1. Internet Explorer je potřeba spustit pouze jednou - pro stažení libovolného jiného prohlížeče - a potom nikdy víc!
  2. Web se od té doby hodně změnil a tvoje snaha odpovídá pokusům o přijímání dnešního televizního vysílání na televizi z roku 1980.
    Přečti si třeba tohle: https://www.aec.cz/cz/novinky/Stranky/konci-podpora-protokolu-TLS-1.0-a-1.1.aspx
"Kdybychom byli mohli využít podmínek kosmického prostoru pro pěstování vakcín za poslední epidemie hongkongské chřipky, bylo by bývalo dost obranných látek pro každého. Takto se jich dostalo jen na nepatrný zlomek lidí." - Dr. Mathias P. Siebel, NASA, 1972

Vojta.91
nováček

Příspěvekod Vojta.91 » 14 led 2022 21:11

Jasně, chtěl jsem ho spustit pouze jednou a stáhnout Chrome.. ale dál než do Googlu mě IE nepustil. Nakonec jsem Chrome stáhl odjinud, celou instalačku. Teď se dostavil první úspěch.. dostal jsem se i jinam než jen Google, ale pro změnu Chrome hlásí u každé webovky chybu s připojením https a samozřejmě nejde ani updatovat na nějakou rozumnou verzi, jelikož se samozřejmě asi nepřipojí k serveru, a stáhnout Chrome přímo od Google mi nešlo, resp. stáhl jsem exe, ale instalační program se mi napsal jen ,,Připojování k internetu,, a samozřejmě padnul :/

Je mi jasný jak je to myšleno, sice telku z roku 80 nemám, ale na druhou stranu noťas funguje a je celkem svižnej a úplně odepsat ho nechci.. :)

ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13
Guru Level 13

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2022 21:19

Na XP nebude fungovat žádný prohlížeč (resp. žádný z dnešních prohlížečů xp nepodporuje) a ani žádná slušná stránka. A ani youtube a další.
Pokus chceš prohlížeč pod xp, pak si stáhni firefox 4.0, ten xp podporuje.
A dále - nebudou fungovat stránky, používající protokol SSL/TLS. Tedy téměř nic, co má https dle dnešních standardů zabezpečení.
Zkus třeba Zorin, Slax, nebo nějaký jiný linux, který nepotřebuje moc systémových prostředků.
Tady se třeba můžeš podívat: viewtopic.php?f=46&t=196713 jak funguje nějaká stará verze opery pod W98. Pod FF nefungovaly žádné stránky a chrome v té době neexistoval, tak toho ke zkoušení moc nebylo. :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Vojta.91
nováček

Příspěvekod Vojta.91 » 14 led 2022 21:47

Dík za tip s Firefox, vyzkoušel jsem a tam je zas pro změnu hláška ssl_error_no_cypher_overlap (ano překvapivě bezpečnostní cerfifikát..) .. stáhl jsem asi trošku postarší portable verzi Chromu a překvapivě funguje všecko, dokonce Youtube Youtubí :thumbup: jen mě trošku štve ony upozornění https (červeně škrtnutá https) v Chromu :evil:

Děkuji za odkaz, prostuduji.. hned ten první obrázek W98 v něm mě vrátil tak nějak příjemně o 20 let zpět :D krásná sestava..proti tomu mám mladíka (cca 2005) :D

ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13
Guru Level 13

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2022 22:10

Ony yotube fungovat budou, až na formáty videa h264 a výš a html5. Ty nezvládne procesor překódovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Vojta.91
nováček

Příspěvekod Vojta.91 » 15 led 2022 13:24

Jen poslední info, třeba to někdo ocení :) po hodinách testování různých prohlížečů (Chrome, Opera, Seznam...) jsem našel vhodný na kterém běží vše, založený na kódu Mozilly. https://mypal-browser.org/
Zatím jsem testoval YouTube, Netflix, klasický servery typu mail, seznam atd atd.. a vypadá celkem pěkně, samozřejmě novější grafika je někdy rozbitá nebo posunutá, ale v základu funguje hezky, podporuje i pluginy včetně překladače což se občas hodí :oops:

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze otevřít některé stránky
    od asad » 07 lis 2021 20:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    0
    215
    od asad
    07 lis 2021 20:09
  • Nefunkční pouze některé klávesy
    od paja977 » 16 kvě 2021 14:27 » v Problémy s hardwarem
    3
    506
    od paja977
    16 kvě 2021 19:22
  • Ztráta paketů - nefungují některé online hry
    od paja6700 » 25 zář 2021 14:08 » v Hry
    2
    348
    od paja6700
    25 zář 2021 20:26
  • Jak zaheslovat jen některé složky externího disku Seagate
    od orrprahaa » 09 kvě 2021 15:27 » v Vše ostatní (sw)
    1
    368
    od Grander
    09 kvě 2021 15:30
  • NAS se nezobrazuje v síti
    od bukhukpuk » 12 pro 2021 19:29 » v Windows 10, 8, 7..
    2
    228
    od CyberCodeDroid
    13 pro 2021 07:48

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”