Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Vojta.91
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod Vojta.91 » 14 led 2022 20:06

Dobrý večer všem, řeším zvláštní problém na hodně starém notebooku HP NC6320 - https://support.hp.com/sg-en/document/c01079625.

NTB jsem oživil ze šrotu, kde se válel jako vyhozený, instaloval pouze XP SP3 a všechny drivery jinak program žádný, a přesto internet nefunguje korektně. Na IE fungují defakto jen 2 stránky-google a seznam v omezeném režimu, jinak se nejde dostat nikam, vyskočí typická hláška Stránku nelze zobrazit. Chrome dělá to stejné, načte v podstatě jen 2 stránky a to víceméně napůl. např. Seznam se zobrazí napůl, a ve spodní liště hláška ,,Na stránce došlo k chybám,,
Vypnul jsem firewall natvrdo-beze změny, prošel sem nastavení IE a taky nepomohlo. Wifi mi ukazuje jako silnou a připojenou, pakety běhají jak odesílané tak příjimané, router mám vedle stolu a všechna zařízení kromě tohoho fungují perfektně.

na co bych se mohl ještě podívat ? Přijde mi divné že 2 stránky fungují a zbytek ani omylem :thumbdown: ano je to starý počítač, občas ho používám pracovně a bylo by fajn si třeba pustit YouTube nebo mrknout na zprávy a podobně 8)
Přílohy
2.JPG
1.JPG

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod faraon » 14 led 2022 20:43

Problémy by mohly být hned dva:

  1. Internet Explorer je potřeba spustit pouze jednou - pro stažení libovolného jiného prohlížeče - a potom nikdy víc!
  2. Web se od té doby hodně změnil a tvoje snaha odpovídá pokusům o přijímání dnešního televizního vysílání na televizi z roku 1980.
    Přečti si třeba tohle: https://www.aec.cz/cz/novinky/Stranky/konci-podpora-protokolu-TLS-1.0-a-1.1.aspx
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Vojta.91
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod Vojta.91 » 14 led 2022 21:11

Jasně, chtěl jsem ho spustit pouze jednou a stáhnout Chrome.. ale dál než do Googlu mě IE nepustil. Nakonec jsem Chrome stáhl odjinud, celou instalačku. Teď se dostavil první úspěch.. dostal jsem se i jinam než jen Google, ale pro změnu Chrome hlásí u každé webovky chybu s připojením https a samozřejmě nejde ani updatovat na nějakou rozumnou verzi, jelikož se samozřejmě asi nepřipojí k serveru, a stáhnout Chrome přímo od Google mi nešlo, resp. stáhl jsem exe, ale instalační program se mi napsal jen ,,Připojování k internetu,, a samozřejmě padnul :/

Je mi jasný jak je to myšleno, sice telku z roku 80 nemám, ale na druhou stranu noťas funguje a je celkem svižnej a úplně odepsat ho nechci.. :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2022 21:19

Na XP nebude fungovat žádný prohlížeč (resp. žádný z dnešních prohlížečů xp nepodporuje) a ani žádná slušná stránka. A ani youtube a další.
Pokus chceš prohlížeč pod xp, pak si stáhni firefox 4.0, ten xp podporuje.
A dále - nebudou fungovat stránky, používající protokol SSL/TLS. Tedy téměř nic, co má https dle dnešních standardů zabezpečení.
Zkus třeba Zorin, Slax, nebo nějaký jiný linux, který nepotřebuje moc systémových prostředků.
Tady se třeba můžeš podívat: viewtopic.php?f=46&t=196713 jak funguje nějaká stará verze opery pod W98. Pod FF nefungovaly žádné stránky a chrome v té době neexistoval, tak toho ke zkoušení moc nebylo. :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Vojta.91
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod Vojta.91 » 14 led 2022 21:47

Dík za tip s Firefox, vyzkoušel jsem a tam je zas pro změnu hláška ssl_error_no_cypher_overlap (ano překvapivě bezpečnostní cerfifikát..) .. stáhl jsem asi trošku postarší portable verzi Chromu a překvapivě funguje všecko, dokonce Youtube Youtubí :thumbup: jen mě trošku štve ony upozornění https (červeně škrtnutá https) v Chromu :evil:

Děkuji za odkaz, prostuduji.. hned ten první obrázek W98 v něm mě vrátil tak nějak příjemně o 20 let zpět :D krásná sestava..proti tomu mám mladíka (cca 2005) :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2022 22:10

Ony yotube fungovat budou, až na formáty videa h264 a výš a html5. Ty nezvládne procesor překódovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Vojta.91
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet Explorer-nezobrazuje některé stránky

Příspěvekod Vojta.91 » 15 led 2022 13:24

Jen poslední info, třeba to někdo ocení :) po hodinách testování různých prohlížečů (Chrome, Opera, Seznam...) jsem našel vhodný na kterém běží vše, založený na kódu Mozilly. https://mypal-browser.org/
Zatím jsem testoval YouTube, Netflix, klasický servery typu mail, seznam atd atd.. a vypadá celkem pěkně, samozřejmě novější grafika je někdy rozbitá nebo posunutá, ale v základu funguje hezky, podporuje i pluginy včetně překladače což se občas hodí :oops:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém: IPv4 se ztrácí a nenačnou se některé web stránky
    od Matoufil » 18 pro 2023 21:49 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1437
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 10:27
  • Nezobrazuje se externí disk Příloha(y)
    od LopoCz » 30 bře 2023 21:14 » v Problémy s hardwarem
    8
    1908
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 22:01
  • Explorer pod Win 11 Příloha(y)
    od BigSandy » 17 čer 2023 06:09 » v Windows 11, 10, 8...
    16
    2165
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 05:16
  • Windows nezobrazuje podrobnosti souborů Příloha(y)
    od pepanecek5 » 04 úno 2024 14:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    579
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 19:57
  • Explorer.exe - chyba aplikace 0x0000000000000024
    od Dav98786 » 31 led 2024 20:26 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    633
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 09:17

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti