FTP - jak nastavit???

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

FTP - jak nastavit???

Příspěvekod m-art » 21 čer 2005 10:56

Přenos FTP mi funguje jen přes Total Commander kde mám nastaveno "HTTP proxy s podporou FTP" a nastavený stejný proxy jako pro HTTP.

Programy jako CuteFTP apod. tenhle způsob ale nepodporují... Jak nastavit FTP program aby fungoval? Umí nějaký FTP soft přenos přes HTTP jako Total Commander?

A ještě: nevím jak je u nás v jobu nastavený proxy pro FTP (jakej port, 21 to asi nebude). dá se to nějak zjistit? Nemůžu se ptát správce sítě...
M-ART

Reklama
Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 21 čer 2005 19:00

noo, možná že se pletu, ale Total commander rozhodně neprovádí přenos přes HTTP protokol, ne snad? :shock:

a další věc. jestliže ti to jede když dáš HTTP s podporou FTP, tak to bude komunikovat přes standardní port FTP, což je 21, ne? Total commander těžko pozná, na kterém jiném portu by to jelo, a pokud by to nejelo na 21, nefungovalo by to. tudíž, používat asi jen programy, kde se to dá nastavit (proxy), jiné řešení nevidím...ale třeba mě někdo opraví nebo doplní
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 21 čer 2005 22:01

Muzes jeste stahovat pres weboveho prohlizece, jinak proxy je uplne stejna jak pro http tak pro ftp (alespon u me to tak je) mel by sis ji nastavit v klientovi kdyz ti to normalne nefunguje.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 21 čer 2005 22:24

Když už nějakej podobnej soft používám tak GetRight a ten umí proxy na jaký si jen vzpomeneš :wink:.
Co se týče portu tak pro stahování ti to může bejt jedno. Port na kterým u vás běží proxy by tě zajímal jen tehdy když by někdo chtěl přes FTP stahovat od tebe.

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 22 čer 2005 06:46

miras píše:Co se týče portu tak pro stahování ti to může bejt jedno. Port na kterým u vás běží proxy by tě zajímal jen tehdy když by někdo chtěl přes FTP stahovat od tebe.

no to bych si tak jistý nebyl, myslím že bez toho to nepojede. Total Cmd je implicitně nastavený na 21 a když to přehodíš na třeba 70, tak by to jet nemělo
nic normálního mě nenapadlo

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 čer 2005 07:53

Na ja, ale tímhle nastavením určuješ, na jakej port se má TC připojit na vzdálený straně. Takže když na vzdáleným serveru běží FTP na portu 21 a ty nastavíš 70, nepojede to. Ale to je věc vzdálený strany, ne tvoje.
Když ale ty rozjedeš FTP server a nastavíš si že má naslouchat na portu 70 a někdo se pokusí komunikovat na portu 21, neuspěje.

Myslím že se m-art špatně vyjádřil. On nepotřebuje port FTP, ale proxy. Gertight si port dokáže zjistit...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 22 čer 2005 09:21

tak to sem nevěděl, že si to dokáže zjistit, to si v tom případě taky stáhnu.
jj, tak to je, ale já jsem myslel, že když zadal HTTP proxy s podporou FTP a jelo mu to, tak že to jede na portu 21, protože to je standardní nastavení Total Cmd. Kdyby bylo proxy nastaveno na FTP port 70 a on zadal v Totalu HTTP s podporou FTP, tak se mu to nepřipojí (to jenom asi v tom Getu, jak píšeš, který to umí zjistit sám)
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod m-art » 22 čer 2005 15:26

Na stahování používám FlashGet... podobný GetRight. Bohužel ani v tom mi to nechodí.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak nastavení proxy serveru včetně jeho portu je stejný jak pro http tak ftp??? U nás něco jako: 192.168.1.1:3325

Jo a nepotřebuju poradit soft na stahovní souborů ale šikovnej FTP manager. Pár sem jich zkusil a nechtěj. No asi to nebude u nich, ale v nastavení u mě...
M-ART

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 22 čer 2005 16:32

standardní port pro FTP proxy by mohl být 8080-9. Záleží na používaném sw a jeho konfiguraci.

FTP klienta používám obyčejný SmartFTP, tam jsem např potřeboval (když jsem byl za proxy) zadat port 2121.

No, můžeš ještě zkusit např BitKinex - je to komerční produkt, ale na zkoušku můžeš stáhnout celkem jednoduše zdarma..uvidíš, dej vědět.
http://www.bitkinex.com/features.php
Rimms

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 22 čer 2005 19:00

no, takže jestli se nepletu, tak když v nějakém FTP manažeru dáš autentizaci přes proxy, tak jako adresu proxy serveru napíšeš tohle: 192.168.1.1 a do kolonky port dáš 3325
a mlo by to jet
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod m-art » 23 čer 2005 07:32

No takhle pěkně to funguje, ale jenom v tom Total Commanderu...
Ale ten nezvládne adresy v tomhle formátu: ftp://look:look@theway.serveusers.com:2 ... mese_Dream a tak to musim zadávat ručně. A u ostatních stahovačů a a FTP softů to při stejném nastavení nefunguje. Kterej režim mám nastavit?

1. USER host@name
2. SITE (s přihlášením)
3. OPEN
4. atd...
5. atd...

Koukám že GetRight tam tyhle možnosti nemá. ale u většiny to tak je...No odpoledne si s tím pohraju, je to metoda pokus omyl


S tím novým softem mi jde hlavně o to, že ostatní soft je svázanej se schránkou a nastaví se sám, ale v TC to musim dělat ručně. Ale pak sem zas připojenej k celýmu FTP serveru a vidím všechny soubory a složky jako by to byl další disk a kopíruju pak klasicky....

Jo a umí GetRight odkazy v tomhle formátu???: ftp://look:look@theway.serveusers.com:2 ... e/Smashing Pumpkins/Siamese_Dream
M-ART

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 čer 2005 08:29

Asi nejpoužívanější download manažeři sou GetRight a DAP. Je to proto, že sou dělaný maximálně blbuvzdorně a snaží se maximum funkcí automatizovat, aniž by člověk musel šahat do nastavení, ale zároveň mají i spoustu nastavení pro pokročilejší uživatele.
Ten formát adresy co píšeš GetRight umí...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nastavit tiskárnu?
    od doremi » 27 pro 2023 09:26 » v Vše ostatní (hw)
    4
    953
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 pro 2023 11:56
  • Nelze nastavit Letter jakýkoliv na DIsku Příloha(y)
    od xCloudGirl » 13 led 2024 15:38 » v Problémy s hardwarem
    6
    905
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 20:00
  • Nejde nastavit vyšší rychlost spojení než 100/100 (Mbps) Příloha(y)
    od Kubista33a » 24 kvě 2023 12:06 » v Sítě - hardware
    8
    1581
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 22:55
  • Tiskárna HP Deskjet 2130 nelze nastavit jako výchozí v notebooku
    od Zabral68 » 24 srp 2023 18:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    804
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 10:11

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti