Přetažení souboru... (vyřešeno)

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přetažení souboru... (vyřešeno)

Příspěvekod tomm » 23 srp 2005 11:48

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je možný, když sedím doma u svého počítače, přetáhnout soubor na internetu z jiného počítače na jiný :D Vím, že ten dotaz vypadá pošahaně, takže konkrétně: Na jedněch stránkách je dočasně umístěn velký soubor, který si přes své domácí připojení nemůžu dovolit stáhnout. Znám url a chtěl bych ho nahrát do své úschovny a odtam si to někde zpracovat, jenže v úschovně chtějí natáhnout soubor pouze z mého počítače, nikoli z netu...

Reklama
tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 28 srp 2005 10:08

Tož lidíííí! Aspoň sem hoďte odpověď jestli jó, nebo né. (No, a pokud jó, tak to trochu rozveďte! :smile: )

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 srp 2005 10:17

Tož tommeee, teoreticky de všechno, ale mě osobně napadají jen samý kraviny :wink:. Ten web, na kterým se fláká onene dočasnej soubor, má ftp přístup? Možná by šlo otevřít dvě ftýpka a kopírovat z jednoho na druhý, ale jak by se to chovalo netuším.

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 28 srp 2005 16:52

:D Ten dočasný soubor je na yousendit.com a chci ho umístit buď do své úschovny, nebo případně přetáhnout do svého webového prostoru.

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 29 srp 2005 14:49

Pochybuju, že by to šlo, protože kdyby ano, tak pak bys teoreticky mohl něco podobnýho využívat na veškerý surfování (stahování dat) a žádná stažená data by na tvé adrese nepřibývala. Tudíž bys sosal jak chceš a např. takový FUP by bylo na nic.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 srp 2005 15:30

2pee.tr: Ještě jednou si projdi problematiku, znovu si to po sobě přečti a uvědom si že si napsal celkem kravinu :lol:

2tomm: Obávám se že řešení tvého problému neexistuje. Alespoň ne bez pomoci třetí osoby.

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 30 srp 2005 15:42

No možná jo, ale možná taky proto, že to je celý kravina. A do důsledku by to muselo fungovat tak jak píšu. Protože když si to nemůže dovolit stáhnout, to já bych si taky třeba něco nedovolil stahovat a nebo by si to nedovolil nikdo a nikdo by neptřeboval stahovat a přece by stahoval, pouze někam jinam. A platil by to kdo?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 srp 2005 16:32

Naopak, je to dotaz velice rozumnej. Jak sem to pochopil já:
Na web ti někdo někam umístí soubor, kterej má giga. Řekne ti, že tam ten soubor bude ležet do zítra odpoledne, ať si ho do tý doby stáhneš. Ty máš ovšem lajnu tak pomalou, že to do zítra odpoledne v žádným případě nestihneš. Čili ten soubor jenom přetlačíš někam jinam, kde nikomu nebude vadit že tam tejden bude ležet a v klidu si ho i se svou pomalou lajnou stáhneš. Z tohohle pohledu by to byla velice praktická věc, kdyby to šlo. Ty bys jen zadal příkaz, komunikovali by spolu nějaký dva compy a traffic by šel mezi nima, ne k tobě. Nakonec by ses stahování onoho souboru k sobě přes svou lajnu stejně nevyhnul, šlo by jen o dočasný opatření.
Nějaký FUP sem vůbec nepatří, na kvalitní připojení nic takovýho aplikovaný není, prostě máš rychlost (garantovanou) a neomezenej přenos dat. Ty dva compy, mezi kterejma bys přesouval, těm by bylo jedno kolik dat kam proteče. Když to hodně zjednoduším, vem si třeba centrum. Oni ti poskytnou X GB prostoru na mailovou schránku, zcela zadara. Můžeš si posílat přílohy o velikostech 600MB, oni to musí zpracovat a nic po tobě nechcou. Vydělají jinde.

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 31 srp 2005 08:17

Já vím, prektický by to bylo dost. Sám bych podobných věcí řádně využíval (rapidshare, sendit, megaupload,...), ale nikdy mě ani nenapadlo, že by něco podobnýho šlo.
A taky, ono když má někdo neomezenej net bez FUP, tak má většinou i dostatečně rychlou linku na stažení takovýho souboru.
A jak říkáš, kdyby na tom nikdo nechtěl vydělat a vydělával jinde, tak by to mělo taky být. :smile:
Asi jsem to teda pochopil trošku jinak. Šlo mi jen o to, že jsem na to nepohlížel stylem, že dáš příkaz a přetlačíš soubor někam jinam, ale že použiješ nějakej comp a jeho připojení ke stažení souboru na místo svýho PC a svého placeného připojení.
Jinak asi máš pravdu.
A hlavně - nápad by to byl k nezaplacení :idea: :bigups:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 31 srp 2005 09:01

No, dostáváme se OT, asi nemá cenu tohle řešit :wink:
Zpět k původnímu problému. Viděl bych to tak, že existovat někde na netu dva servery s FTP přístupem, bylo by to TEORETICKY možný provést. Jakmile ale jediný co máme je odkaz na soubor, situace se značně komplikuje. Opravdu mě nenapadá jedinej způsob, jak na nějakej comp, někde na netu nahrát soubor z linku. S pomocí vzdálený plochy, nebo vzdálenýho kamaráda jo, není problém, ale bez cizí pomoci těžko.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tisk ELD souboru
    od Jandak » 30 dub 2023 09:53 » v Problémy s hardwarem
    4
    1143
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    09 čer 2023 21:31
  • Přenos souborů SD - USB flash bez PC
    od Asanoth » 29 črc 2023 17:35 » v Sítě - hardware
    11
    2069
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 15:20
  • Windows nezobrazuje podrobnosti souborů Příloha(y)
    od pepanecek5 » 04 úno 2024 14:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    707
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 19:57
  • Jak hromadně změnit datum a čas souborů?
    od atari » 11 črc 2023 14:41 » v Programování a tvorba webu
    3
    2468
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 15:17
  • Jak zjistit počet stažení souboru z websharu?
    od Kopusek » 17 dub 2024 12:41 » v Vše ostatní (inet)
    3
    1051
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 11:06

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti