Ochrana PC na netu

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ochrana PC na netu

Příspěvekod Romik » 25 pro 2005 22:13

Zdarec,

chtěl bych se poradit o používání prográmků na ochranu PC. Používám Avasta (měl jsem AVG 7 pro a v Pc testu mi vycházelo lépe), Microsoft anti spyware, Zone alarm, Spybot. V PC testu na ochranu mi vyšly hodnoty před nainstalováním těch všech prográmků takto: 100 hackers, 50 antivir, 25 spyware. Po nainstalování : 100 hackers, 25 antivir, 25 spyware. Asi jsem někde udělal chybu co? Prosím poraďte. Díky za odpověď.
:-(

Reklama
ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 25 pro 2005 22:40

Co je to za test, který jsi dělal?
Požívám Avast, Kerio Personal Firewall, Microsoft antispyware a Spybot a problémy nemam.

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Romik » 25 pro 2005 23:07

no je to Pc security test 2005

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 25 pro 2005 23:57

jedná se o program, který simuluje útok na tvé pc, stahneš ho tady

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 26 pro 2005 10:41

Tak jsem si ten test udělal a výsledky mi vyšly: 100% Hackers, 100% viry a 50% spyware (jenom kvůly Internet Exploreru, kterej ale nepožívám). To mi příde docela dobré.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 26 pro 2005 14:45

to ano, jen se divím že já mám viry jen 55% a taky používam avast :? , asi si budu muset pořádněj prohlídnout nastavení

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 27 pro 2005 08:59

Tak jsem si projel tu simulaci napadení viru a Hackováni mám 100%, Antivirus protection 50% a Anti-spyware 0%...tak to nechápu,. jinak mám NOD 32, Kerio firewall, adaware SE personal, Spybot search and destroy, Microsoft antispyware... tak nevím proč mám takové špatné hodnocení.. :| Jinak jsem se chtěl zeptat, mému kamarádovi jsem poslal tyto 3 programy na ochranu, on je an počítače trošku levý, jenže nevím jak ale něco udělal při instlalaci ani neví co a přihlásilo se mu ICQ automaticky na jednoho jeho známého a od té doby se mlůže přihlásit na kohokoliv co měl v seznamu a dokonce se mu dívat i na hadr...nevíte někdo jak je to možné?? Že přejde přes kerio atd....????

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 27 pro 2005 09:24

ani jeden z těch antispywaru není plně rezidentní, to bys musel třeba AdAware povýšit na verzi Professional, kde už máš funkci Ad-watch,ale můžu ti doporučit SpySweeper( bohužel jen 14 denní plná verze), ten jsem musel úplně vypnout abych ten PC test vůbec spustil ( takže 100 % :lol: )

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 pro 2005 14:45

2Romik: Jestli používáš Avast ve free verzi Home, tak pochybuju, že se dostaneš na víc než 25%. Chtělo by to cr*cknutou profesionální verzi Avastu nebo NODa. Podívej se na stránky v mém podpisu.

2Robertekoo: Pokud není ochrana rezidentní, tak bude vždy 0% u jakéhokoliv testu. Jinak free Spybot má rezidentní ochranu TeaTimer, ale jak název napovídá, oproti jiným je slabá jako čaj.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 pro 2005 15:28

Já bych testům, které musíš instalovat na disk moc nevěřil, protože už tím, že schvaluješ instalaci, vlastně povoluješ antivirům a antispywarům, aby se k těmto souborúm chovaly jako k legálním. Takže ty výsledky budou trochu zkreslené. Nehledě k tomu, že simulace útoku zvenčí, když máš soubor na disku a např firewall jej musí na tvůj příkaz (tím, že jej nainstaluješ) pustit ven a zase zpátky (a chovat se vůči němu pokaždé jinak) je nestandartní. Mimo to při útoku zvenku testuješ hlavně ochranu serveru tvého poskytovatele připojení.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti