ADSL Bluetone - nelze navázat spojení

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

pepan100
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ADSL Bluetone - nelze navázat spojení

Příspěvekod pepan100 » 19 bře 2006 20:34

Mám Bluetone ADSL Premium - modem Cellpipe 22A-BX-CZ.
Po zapojení mi bliká kontrolka Wan - ADSL linka není připojena , ačkoliv jsou všechy kabely zapojeny správně. Počítač modem "vidí" , ale modem neumí najít spojení s linkou.
Prosím neví někdo co s tím ?

mod. by Ltb

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2006 06:29

Nejdříve bych vyloučil přerušemé vedení do bytu. Když ADSL tak je k tomu i telefonní linka že? Telefonovat můžeš normálně nepraská v tom nebo tak něco?
Na telefonní zásuvku se montuje vyhýbka není nejak uvolněná nebo dokonce vytažená? Nazakopl si někde o kabely mezi zásuvkou a modemem? Konektory v PC, modemu a pod sou zastrčené a zajištěné? Nevedou kabely nekde pod kobercem nebo prahem tak aby se na ně dalo šlapat?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

pepan100
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pepan100 » 20 bře 2006 06:53

Telefon funguje normálně , spíš se bojím , jestli není problém v zapojení telefonu jako takového.V domě je zapojena paralelní linka - obě linky vedou "ze zdi" z takévé bílé krabičky (výrobce uvádí , že se rozbočovač má připojit jako první věc na lince , ne na paralelní linku). Bohužel připojení nefunguje , i když jsem natvrdo vytrhl jednu linku ze zdi.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2006 07:29

ADSL se dvěma paralelními telefony musí být zapojeno dle následujícího odkazu http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=457
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

pepan100
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pepan100 » 20 bře 2006 10:43

Jasně , tak jsem to i zkoušel zapojit.
Z hlav.tel.vedení jdou 2 paralelní kabely k tel.zásuvkám.
Já jsem jeden tento kabel vytáhl , takže fungovala pouze jedna linka a z ní jsem se pokoušel zapojit modem dle obrázku , ale stále nic nefungovalo. Nemusí ještě tuto linku zrušit nějak Telecom ?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2006 11:11

Pepane ty už máš pod Blutone potvrzeno že ti ADSL na telefonní ústředně zapojily? Mám takový dojem že tam je pouze jen tel linka.
Jinak tak jak sem to namaloval nelze jeden telefon nechat zapojený přímo a do druhého vedení cpát rozbočovač oboje vedení od přístrojů musí skončit na rozdvojce která je připojená k rozbočovači!
Dotaz oba přístroje mají stejné telefonní číslo? Pokud ne je to v pr... nejde o paralelku a dál se do toho nehrabej a budem napravovat škody.
Dál ještě mne napadá jestli nemáš na telefonním vedení někde združovací zařízení pak by to taky nechodilo ale tyto informace si budeš muset ověřit buď u Blutone nebo u Telecomu kterému by mělo patřit vedení.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

pepan100
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pepan100 » 20 bře 2006 12:40

Oba přístroje jsou na jedno číslo.
Združovací zařízení nemáme.
Telefony jsem připojoval až za rozbočovač.
Od Bluetone nic potvrzeno nemám :oops: takže chyba bude asi tady , tak to jsem nejspíš nadělal mnoho povyku pro nic....

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2006 12:58

Pepane zatím ti budu asi prd platnej nejdřív si ověř že je to zapojené pak se ozvi tady máš kontakt na ADSL Blutone http://www.bluetone.cz/main.php?pageid= ... 88b12558d0

Dnes až asi nebudu až zítra.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2006 14:23

Pepan aby to bylo úplně jasné opravil jsem trochu ten obrázek z blokovým zapojením pokud to máš takhle http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=458 je to v pořádku tak se prosím ještě jukni.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

pepan100
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pepan100 » 20 bře 2006 14:45

Přesně tak to mám zapojeno.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 20 bře 2006 14:46

Byly doby, že nechtělo chodit vytáčený připojení, pokud byl modem připojenej paralelně k telefonu prostřednictvím tzv. inteligentní telefonní rozbočky. To byla krabička s diodovým přepínačem, který v okamžiku zvednutí jednoho telefonu zablokoval paralelku a ty diody tomu modemu z nějakýho důvodu vadily. Možná mezitím technika pokročila a současným modemům už to nevadí, ale zkusil bych modem připojit přímo na telefonní linku a všechno ostatní od ní odpojil.

pepan100
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pepan100 » 20 bře 2006 16:14

I to jsem již vyzkoušel...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • MINI PC spojeni z internim HDD 3,5 ze stareho PC Příloha(y)
    od Veroniqua » 20 srp 2023 08:53 » v Vše ostatní (hw)
    10
    1564
    od Veroniqua Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 09:33
  • Vypínaní spojení mezi mobilem reprákem.
    od nulka » 08 říj 2023 14:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    3535
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 14:06
  • Nejde nastavit vyšší rychlost spojení než 100/100 (Mbps) Příloha(y)
    od Kubista33a » 24 kvě 2023 12:06 » v Sítě - hardware
    8
    1581
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 22:55
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5031
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    2073
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti