internetový modem přes usb?

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

internetový modem přes usb?

Příspěvekod bono.1980 » 26 dub 2006 16:59

Ahoj všichni. Sem běžnej uživatel počítače, lecos zvládnu sám,ale žádnej zapálenej odborník nejsem. Potřebuju pomoct. Chci si tď zesíťovat dvě PC, všechno mám, kabely atd. a i vim zhruba jak na to (přečet sem si to tady na fóru :) ale objevil se PROBLÉM: Nedošlo mi, že do jednoho písidla mám do síťový karty už připojenej trvale modem na internet (net přes kabelovku) a druhou kartu tam nemam. Takže budu muset modem odpojit, což mě trochu štve, pak pobježí jen síť anebo jen internet. Ale omrknul sem ten modem a on má i výstup USB, takže asi by teoreticky šlo připojit ho přes usb. Má s tím tady někdo zkušenosti? Poradíte? HELP
:)

Reklama
Uživatelský avatar
masonn
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: duben 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod masonn » 26 dub 2006 17:08

Jde zapojit modem s pc i přes USB kabel,Známej to má taky udělaný,ale neporadím ti jestli se to musí nějak nastavovat.Mám taktéž 2 počítače,ale používám switch.Pokud se ti to nijak nepovede nebo někdo jiný neporadí,poptám se toho známého.Zatím

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bono.1980 » 26 dub 2006 17:19

Jasně, díky. Když mi tu byl technik od UPC před časem zprovozńovat ten internet tak nějak plácal, že přes to USB je to nějak jakože složitý, nevím... Každopádně nevim jak na to, tak počkám na tvou radu (esli přijde :)
Zatím si ten modem jednoduše odpojim. Doufam teda že se tu ečtě potkáme, snad mi ten internet nějak úplně nekrachne :) to by byl trapas....

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

usb conect

Příspěvekod toncis » 26 dub 2006 17:31

mam internet kablovy ale k teme ak tvoj modem ma i moznost usb pripojenia tak ho zapoj funguje to tak ako cez sietovku s tym ze musis iba naistalovat driver toho modemu mal by si ho stiahnut niekde cez internet nic specialne tam sa nenastavuje a potom ty pofici siet nastavenia asi budes vediet ale iba preto ze dnes mam dobru naladu tu mas ip 192.168.0.1 pc1 //
pc2 ip adresa 192.168.0.2 ok potom este moze nastat problem ze ty nefici internet tak tam este daj alternativny DNS toho tvojho providera a malo by to ficat ked nie tak sa idem obesit good luck !!!sorry este teda maska 255.255.255.0
a este ja mam rad router je to lepsie caf ....

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bono.1980 » 26 dub 2006 17:52

Díky za radu :) tu síť snad zvládnu, ale stejně díky za upřesnění. K tomu modemu přes usb: normálně sem to zkusil přes usb zapojit, ale samozřejmě XPčka ten hardware nenašly, koukal sem teda na net po nějakým driveru, ale našel sem akorát spoustu plazmovejch televizí a hudebních věží, ale nějaký systémový stránky Thomson nikde. Ten modem je Thomson TCM420F. Nevíte teda někdo kde by to mohlo bejt ke stažení? Hledal sem nějakou relevantní stránku přes JYXO a přes SEZNAM a prdlajs.... Díky za pomoc...
:)

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

cdcko

Příspěvekod toncis » 26 dub 2006 20:56

rychle este dnes jedna rada nahodou si nedostal instal cdcko k tomu internetu ja ano ak aj ty mas tie driver na tom cd musia tam byt ok caf

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 dub 2006 21:18

Tak k tvému modemu jsem našel pouze odkazy na fóra ve francouzštině nebo španělštině, takže nevím jestli to pomůže nebo ne. Nějaký link je ve druhém příspěvku.
Jestli to nepomůže a nenajdeš to CD, jak radil toncis, tak se budeš muset obrátit na tvého poskytovatele, ať ti pomůže se získáním driverů.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 dub 2006 06:22

Toto je sakra dost typický případ, když ti provider nainstaluje součástky, které jsou pro něj nejlevnější, ale neexistuje technická podpora. Souhlasím s mikelem, že by aspoň na stránce tvého providera mohly být umístěné odkazy na ovladače zařízení, které dává do oběhu.

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bono.1980 » 04 kvě 2006 01:08

Děkuju za pomoc a rady :) Provider UPC mi po dotazu napsal mejlem že modem přes usb nemám zapojovat protože to může dělat problémy :)
No náádhera :) Rada nad zlato! Asi se jdu oběsit.....
Zkusim to s těma vašima odkazama.
Díky a zdar!
:)

p.s. pro pořádek zase ale musim říct, že jinak ten internet vod nich je celkem dost dobrej (levnej a rychlej a hodně velkej objem dat), nemám s tím problém.... :)

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

upc

Příspěvekod toncis » 04 kvě 2006 11:10

tak tu radu co ty dali ze cez usb to blbne to je teda riadna hovadina kludne si to skus zapoit cez usb podla mna by ty to malo ficat v pohode ....

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bono.1980 » 04 kvě 2006 23:26

Hm, taky si myslim.. Zkusim to zapojit, esli teda sezenu ten správnej driver, a uvidim... Kdyžtak dam vědět tady v tý diskusi jak to šlape :) uvidíme...
Zatím....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2764
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    956
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1600
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    994
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1190
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti